Προς το περιεχόμενο

Θερμοπομπομποι ποσο ρευμα καιει


gtr4460

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε συγκριση με αυτον τι λες ; Τον F118 H αυτον ;

 

http://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/heaters/convectors/106835-honeywell-hw222e?cmicc=skroutz#prettyPhoto

Θα επελεγα τον F118 γιατι εχω ηδη εναν atlantic και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια πηρα αυτο τελικα ...ΤΙ ΛΕΤΕ ;;

 

Σημερα το αγορασα,φαινεται δυνατο αρκετα.

 

Το θεμα ειναι ομως ποσο καιει την ωρα.

 

 

 

 

http://www.apothema.gr/izzy-ph-20-77948p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Επίσης για την συσκευή που πήρα την άποψη σου αν θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Για μικρό χώρο και αν δεν μπορείς να έχεις αέριο/pellets είναι καλή λύση αλλά με μέτρο γιατί η κατανάλωση είναι πολύ μεγάλη</p>

 

Για το δωμάτιο του παιδιού το πήρα και όπου κινείται . Δεν κάνει πολύ κρύο για να καταλάβω. Πάντως ο θερμοστάτης λειτουργεί καλα απο οτι φαίνεται. Όταν λες πολύ μεγάλη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.. 

Να ρωτήσω βρε παιδιά, υπάρχει διαφορά στα Convectors και στους θερμοπομπούς..?? το Praktiker τα έχει σε διαφορετική κατηγορία, αλλά κάποια e-shop όχι.. Και θέλω να αγοράσω 3 θερμαντικά μα δεν ξέρω.. Convectors βρίσκεις με κανένα 30αρι αλλά θερμοπομπούς από 50 και πάνω.. Θα δω διαφορά στο τιμολόγιο της δεη ή στην απόδοση..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

απο οτι διαβασα για τους θερμοπομπους θελουν ξεχωριστει γραμμη στον πινακα γιατι μια ασφαλεια 10Α δεν αντεχει 2 συσκευες των  2000w + καποιες αλλες μαζι πχ. τηλεοραση κτλ. αν βαλω μια ασφαλεια μεγαλυτερη των 10Α πχ.16Α θα αντεξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα θερμοπομπος 2000w τηλεόραση, , υπολογιστής και κουζίνα δεν αντέχει.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω μια ασφαλεια μεγαλυτερη των 10Α πχ.16Α θα αντεξει?

Αν έχεις ασφάλειες μικρότερες των 16, είναι παλιά η εγκατάστασή σου. Τις ασφάλειες στο πίνακα δε τις αλλάζουμε στη τύχη, οι ασφάλειες προστατεύουν και τα καλώδια από υπερφόρτωση. Αν πας κι αλλάξεις μόνο την ασφάλεια στο πίνακα, μπορεί να μη πέσει μεν αλλά να καούν τα καλώδια της εγκατάστασης ή να πάρεις και φωτιά ακόμα.

 

Για να αλλαχτούν οι ασφάλειες πρέπει να ελέγξει ο ηλεκτρολόγος τί προϋπάρχει στην εγκατάσταση του σπιτιού, υπάρχει ενδεχόμενο να πρέπει να αλλαχτούν και καλώδια, είτε επειδή δε «σηκώνουν» μεγαλύτερη ισχύ, είτε λόγω παλαιότητας. Αλλαγές σαν αυτή πρέπει να τις κάνει ηλεκτρολόγος (εμπιστοσύνης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλαχιστον με την φωτια εχω σιγουρη ζεστη............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D  :-D  :-D  :-D

περα απο την πλακα αν τον ενα τον συνδεσω στην πριζα του πλυντηριου ( η πριζα δεν ειναι μεσα στην τουαλετα) που ειναι 16Α ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις . να πω οτι αγορασα ενα θερμοπομπο atlantic f117 2000w και αυριο περιμενω να μου τον παραδωσουν οποτε και θα  το τεσταρω και θα δω τι παιζει απο ζεστη και καταναλωση και θα ενημερωσω. αν μεινω ευχαριστημενος τοτε θα προχωρησω στην αγορα και  δευτερου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...