Προς το περιεχόμενο

Τα αποκαλυπτήρια του Android 4.0 Ice Cream Sandwich


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852 Αυτό είναι το thread. θα κατεβάσεις την v.21 ICS2

 

το xperia x8 εχω και τρεχω 2.3.7 gingerdx.

 

απλα οπως το ειπες ICS νομιζα οτι ενοουσες την 4... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

λεω και γω που την βρηκε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η συγκεκριμένη ειναι για NAND installation. Δεν μπορεί να τρέξει απο την SD. ;) Ψάξου στο site μήπως την βρεις και για SD installation.

Το ξέρω!

Τώρα το ψάχνω!

Ευχαριστώ!;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τωρα οποιος εχει android κινητο,πρεπει να περιμενει να παρει τον νεο κωδικα η εταιρεια κινητου,να τον προσαρμοσει στο hardware του κινητου και να βγαλει το update?

ποσο καιρο κραταει συνηθως αυτη η διαδικασια; καποιος που εχει ενα htc ποτε μπορει να περιμενει το νεο android,ξεκινωντας απο σημερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη τωρα οποιος εχει android κινητο,πρεπει να περιμενει να παρει τον νεο κωδικα η εταιρεια κινητου,να τον προσαρμοσει στο hardware του κινητου και να βγαλει το update?

ποσο καιρο κραταει συνηθως αυτη η διαδικασια; καποιος που εχει ενα htc ποτε μπορει να περιμενει το νεο android,ξεκινωντας απο σημερα;

Να μην περιμενει καν. Να βαλει καποια custom rom που λογικα θα βγει ή να αγορασει νεα συσκευη με την 4.0

 

Official υποστιριξη απο htc, motorola etc για την 4.0 σε παλιες συσκευες μη περιμενει, θα σε αναγκασουν να αγορασεις τις νεες συσκευες που θα βγαλουν με την 4.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσημη ανακοίνωση απο HTC

 

"We are excited about the latest update for Android, Ice Cream Sandwich, and are currently reviewing its features and functionality to determine our upgrade plans. Our goal for Android updates is to give every customer an improved user experience, which means balancing each phone's unique hardware, HTC Sense experience and the Android kernel. While our goal is to upgrade as many of our recent devices as possible, we are committed to maintaining every phone's performance and usability first. Please stay tuned for more updates on specific device upgrade plans."

 

χμμμ :-(

 

Απο google μεριά πάντως λένε οτι οποιαδήποτε συσκευή μπορεί να τρέξει 2.3 gingerbread android θα μπορεί να τρέξει και 4.0 ICS

Currently in the process for releasing Ice Cream Sandwich for Nexus S. Theoretically should work for any 2.3 device

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νόμιζα πως το Ice Cream θα ήταν αυτό που θα έβαζε τέλος στο fragmentation του Android

και που θα μπορούσαμε να βάλουμε όλοι στο κινητό μας χωρίς να χρειάζεται να "περιμουνε"

από το τάδε κατασκευαστή να βγάλει για τη συσκευή μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ νόμιζα πως το Ice Cream θα ήταν αυτό που θα έβαζε τέλος στο fragmentation του Android

και που θα μπορούσαμε να βάλουμε όλοι στο κινητό μας χωρίς να χρειάζεται να "περιμουνε"

από το τάδε κατασκευαστή να βγάλει για τη συσκευή μας?

Αυτο θα το κανουν τα νεα windows phone , γιαυτο και θα παρουν μεγαλο μερος της πιτας του android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμένα το ice cream δεν είναι τίποτα άλλο απο το να αλλάξουν λίγο το android εμφανισιακά και για να σας κάνουν να σταματήσετε να γκρινιάζετε για το fragmation,

λες και με το froyo δεν έπαιζε μια χαρά το κινητό σας

αμα δεν φτιάξουν καλύτερες μπαταριές, όσο και να φτιάξουν τον κερνελ η μπαταρία πάνω κάτω το ίδιο θα κρατάει

 

το dialer έφτιαξαν ή θα πρεπει να κατεβάζω άλλον πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμένα το ice cream δεν είναι τίποτα άλλο απο το να αλλάξουν λίγο το android εμφανισιακά και για να σας κάνουν να σταματήσετε να γκρινιάζετε για το fragmation,

λες και με το froyo δεν έπαιζε μια χαρά το κινητό σας

αμα δεν φτιάξουν καλύτερες μπαταριές, όσο και να φτιάξουν τον κερνελ η μπαταρία πάνω κάτω το ίδιο θα κρατάει

 

το dialer έφτιαξαν ή θα πρεπει να κατεβάζω άλλον πάλι?

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου. Εδώ ο κόσμος πάει προς το cloud και η google, η πιο κερδοφόρα e-business, προσπαθεί ακόμη να βρεί ενα ικανοποιητικό interface για το android, αντί να φτιάξει ένα οικοσύστημα με τις εφαρμογές τις οποίες ήδη διαθέτει. Θεωρώ αδιανόητο να μην μπορείς να κάνεις sync τα bookmarks του chrome με οποιαδήποτε έκδοση του Android χωρίς να βάλεις επιπρόσθετο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...