Προς το περιεχόμενο

Carrefour tablet CT1002 και CT704


alexpen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ποση ωρα κανει να bootarei το tablet οσοι εχεται βαλει την 2.3.4.εμενα πανω απο λεπτο αλλα το ειχα τινγκα στις εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 - Κατεβάστε και αποσυμπιέστε το αρχείο στη κάρτα mSD.Μετά την αποσυμπίεση θα βρείς στην κάρτα τα παρακάτω 4 αρχεία και τίποτα αλλο.

 

α) u-boot-512M-UartB BIN File

β) uImage File

γ) uImage_recovery File

δ) update.zip Compressed (zipped) Folder

 

2- Με κλειστό το tablet του βάζεις την κάρτα. Κρατάς πατήμενο το volume+ και ταυτόχρονα πατάς το κουμπί για να το ανοίξεις μερικά δευτερόλεπτα.

Μολις ανοίξει θα δείς το μήνημα ( please wait ... upgrading ) αμέσως μετα εμφανίζεται το παρακάτω μενού:

 

 

Android system recovery <3e>

 

Android system recovery utility

 

-reboot system now <------ 5.

-apply update from sdcard <------ 4.

-wipe data/factory reset <------ 3.

-wipe cache partition <------ 2.

-wipe media partition <------ 1.

 

3 - Με το πλήκτρο volyme+ πας στο νούμερο 1.(wipe media partition)και πατας το πλήκτρο volume- .Μετά στο νούμερο 2. κλπ. με την σειρά που ειναι αριθμημένα.

 

Αυτή την σειρά ακολούθησα εγώ στο ct1002 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Καλησπέρα σε όλους! Νέος στο φόρουμ, νέος και στο android!

Θερμά ευχαριστώ τον manoster για τις αναλυτικές οδηγίες!

Σας παρακολουθώ εδώ και δύο εβδομάδες στο συγκεκριμένο θέμα και τελικά ψήθηκα σήμερα και αγόρασα το ct1002.

Μου πήρε -κυριολεκτικά- 2 λεπτά (!!!) για να ολοκληρωθεί η διαδικασία αναβάθμισης. (Αυτό για να δώσω λίγο κουράγιο σε όσους το σκέφτονται ακόμα)

Θα διαβάζω με ενδιαφέρον τις τοποθετήσεις σας και ελπίζω να μπορώ και εγω να συνεισφέρω στο μέλλον μόλις εξοικειωθώ λίγο με το android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το ταμπλετάκι να τρέξει HD παιχνίδια και γενικότερα παιχνίδια που απαιτούν τον Tegra 2;

Κάποιος είχε γράψει ότι το χε καταφέρει στο froyo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το ταμπλετάκι να τρέξει HD παιχνίδια και γενικότερα παιχνίδια που απαιτούν τον Tegra 2;

Κάποιος είχε γράψει ότι το χε καταφέρει στο froyo.

 

πρεπει να κατεβασεις το chainfire3d κ τα 3 plug-ins που εχει.εδω εχω ενα πολυ καλο site που εχει τα παντα(εφαργογες-games,κτλ).

 

http://www.apktop.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να κατεβασεις το chainfire3d κ τα 3 plug-ins που εχει.εδω εχω ενα πολυ καλο site που εχει τα παντα(εφαργογες-games,κτλ).

 

http://www.apktop.com/

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Το εγκατέστησα κι όλα καλα. Τωρα θέλει ψάξιμο τι παιχνίδια παίζει και με τι plug-in κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά...

Νέος εδώ...

έχω αγοράσει το ct704.πέρσα εχθές την αναβάθμιση σε 2,3,1 αλλά δεν μπορώ να βρώ το market στις επιλογές του..Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

sorry την 2.3.4 εννοοούσα

Μπαίνεις στο site http://www.wayteq.eu/en/sw-update-xpad70-gingerbread-v1 πάνω δεξιά επιλέγεις γλώσσα τ αγγλικά(για να μην βγάλεις τα μάτια σου :fear: )ακολουθείς την διαδικασία και είναι έτοιμο....Εμένα τρέχει μια χαρά κι είναι πολυ καλύτερο το περιβάλλον.Το μόνο είναι ότι δεν μπορώ να βρω το market.Η rom στην αρχή του thread είναι συμβατό και για το CT704?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παίδες sorry για το φόρτωμα απλά θέλω μια βοήθεια....Τελικά η2,3,4 δεν παίζει στο 704...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του κατ΄σταση.Εψαξα ολα τα φορουμ αλλά δεν αναγράφει τίποτα(μαλλον δηλ)σας θερμοπαρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παίδες sorry για το φόρτωμα απλά θέλω μια βοήθεια....Τελικά η2,3,4 δεν παίζει στο 704...μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω στην αρχική του κατ΄σταση.Εψαξα ολα τα φορουμ αλλά δεν αναγράφει τίποτα(μαλλον δηλ)σας θερμοπαρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει ευχαριστώωωωω

 

ήταν τεράστιο το ρίσκο να βάλεις ROM απ'ευθείας από άλλη συσκευή,έστω ίδιας(?)κατασκευής,

και επιπλέον δίνεις και οδηγίες σε άλλους πως να το κάνουν...

εν πάσει περιπτώσει,πρέπει να βρείς την μανίσια ROM,και να την φλασάρεις.

Ή καλύτερα ψάξε εδώ:

http://forum.frandroid.com/topic/69652-tablette-tactile-carrefour-7-pouce-ct704-10-pouce-ct1002/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και σ ευχαριστώ.

πρώτον παρερμήνευσα τα λόγια κάποιου παραπάνω που έδινε το link και νόμιζα ότι ήταν γι αυτό.Δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να χάσω έτσι 150 ευρώ

Ολα τα links είναι απο το megaupload που δίνουν και δυστυχώς δεν δουλεύουν.....Έχει κανείς την rom αλλά σε άλλο site.αν μπορείτε να βοηθήσετε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και σ ευχαριστώ.

πρώτον παρερμήνευσα τα λόγια κάποιου παραπάνω που έδινε το link και νόμιζα ότι ήταν γι αυτό.Δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να χάσω έτσι 150 ευρώ

Ολα τα links είναι απο το megaupload που δίνουν και δυστυχώς δεν δουλεύουν.....Έχει κανείς την rom αλλά σε άλλο site.αν μπορείτε να βοηθήσετε ευχαριστώ

 

δες εδώ:

http://forum.frandroid.com/topic/71015-tablettes-carrefour-ct704-ct1002-roms-developpement/

νομίζω θέλεις αυτό:

http://minus.com/loryiWX5XdJ9b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι.Τελικα αγορασα και εγω σημερα το CT1002 και ειμαι προς στιγμη αρκετα ικανοποιημενος.

Του περασα και την αναβαθμιση σε 2.3.4 και ολα ρολοι.

Τωρα το εχω κλειστο και φορτιζει για πρωτη φορα.

Να ρωτησω κατι που μπορει να θεωρηθει βλακεια αλλα πιστεψτε με δεν το προσεξα!

Οταν το tablet ειναι κλειστο και φορτιζει δεν υπαρχει καποιο φωτακι εξωτερικα που να σου δειχνει οτι φορτιζει?

Εγω για να δω οτι φορτιζει ενω ειναι κλειστο παταω στιγμιαια το power on και μου ανοιγει για λιγο στην οθονη το εικονιδιο της

μπαταριας και βλεπω σε πρασινο να ανεβοκατεβαινει η σταθμη της μπαταριας.Αλλα και ουτε αν φορτισει σου δειχνει καποιο φωτακι

εξωτερικα οτι ειναι ετοιμο παρα μονο με τον ιδιο τροπο(power on στιγμιαια)το βλεπεις.Ετσι ειναι?Διορθωστε με.

Ευχαριστω

 

Φιλε xnikos13 μηπως γνωριζεις σε παρακαλω που βρισκετε η προηγουμενη εκδοση 2.2 froyo για το CT1002?Αν χρειαστει.

Στο link που δινεις παραπανω ποια εννοεις,την "CT1002 --> V0.38 20110723 internationale",η CT1002 --> V0.42 20110906 internationale (mais demarre en fr)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι.Τελικα αγορασα και εγω σημερα το CT1002 και ειμαι προς στιγμη αρκετα ικανοποιημενος.

Του περασα και την αναβαθμιση σε 2.3.4 και ολα ρολοι.

Τωρα το εχω κλειστο και φορτιζει για πρωτη φορα.

Να ρωτησω κατι που μπορει να θεωρηθει βλακεια αλλα πιστεψτε με δεν το προσεξα!

Οταν το tablet ειναι κλειστο και φορτιζει δεν υπαρχει καποιο φωτακι εξωτερικα που να σου δειχνει οτι φορτιζει?

Εγω για να δω οτι φορτιζει ενω ειναι κλειστο παταω στιγμιαια το power on και μου ανοιγει για λιγο στην οθονη το εικονιδιο της

μπαταριας και βλεπω σε πρασινο να ανεβοκατεβαινει η σταθμη της μπαταριας.Αλλα και ουτε αν φορτισει σου δειχνει καποιο φωτακι

εξωτερικα οτι ειναι ετοιμο παρα μονο με τον ιδιο τροπο(power on στιγμιαια)το βλεπεις.Ετσι ειναι?Διορθωστε με.

Ευχαριστω

 

Φιλε xnikos13 μηπως γνωριζεις σε παρακαλω που βρισκετε η προηγουμενη εκδοση 2.2 froyo για το CT1002?Αν χρειαστει.

Στο link που δινεις παραπανω ποια εννοεις,την "CT1002 --> V0.38 20110723 internationale",η CT1002 --> V0.42 20110906 internationale (mais demarre en fr)?

 

 

αυτή που ξέρω εγώ οτι δούλευε καλά:

CT1002 -> V0. 42 διεθνείς από David31: http://minus.com/dbbpA2SgjaxOSJ.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...