Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μου επιτραπει να ξεφυγω λιγο και να πω οτι αποψε εχει σειρα το αμφιλεγομενο Bellflower (http://www.imdb.com/title/tt1242599/).Ελπιζω να το δουνε και αλλοι ωστε να ανταλλαξουμε αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Red State. Δε την ήξερα τη ταινία ομολογώ πριν διαβάσω το thread εδώ στο forum. Ενώ στην αρχή με κέρδισε εύκολα, από τη μέση και μετά άρχισα να χάνω το ενδιαφέρον μου, ειδικά στο τέλος αδιαφορούσα πλήρως και περίμενα να τελειώσει. Το 6,4 που έχει στο imdb το κολακεύει. Εγώ του βάζω ένα στρογγυλό 6αράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το beginners με τον μαγκρεγκορ.

http://www.imdb.com/title/tt1532503/

 

εξυπνοι διαλογοι, συγκινηση, περασα καλα...οχι για μπλοκμπαστερακηδες...

 

Το είδα και γω πραγματικά ήταν πολύ καλό, πολύ καλός ο McGregor και η γαλλιδούλα βέβαια μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain America

 

Πιο ευχαριστο απο το Green Lantern ή το Thor.

Οχι τιποτα σπεσιαλ που θα αγοραζα σε dvd ή εστω θα ξαναεβελεπα, αλλα δεν το εκλεισα στη μεση

Κυριως δεν κουρασε με αλλαγες ρυθμου.

Πηρε τον συμβατικο δρομο, ειχε το συμβατικο showdown, τελος, παμε γι'αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου επιτραπει να ξεφυγω λιγο και να πω οτι αποψε εχει σειρα το αμφιλεγομενο Bellflower (http://www.imdb.com/title/tt1242599/).Ελπιζω να το δουνε και αλλοι ωστε να ανταλλαξουμε αποψεις.

 

Η μεγαλη εκπληξη της χρονιας.Χαλαρα 9+ η ταινια.Εκπληκτικη κινηματογραφηση, μουσικαρες και ενα απο τα καλυτερα σκηνοθετικα ντεμπουτα που εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hachiko: A Dog's Story (2009)

 

παρα πολυ καλη δραματικη ταινια για την αιωνια σχεση αγαπης και αφοσιωσης αναμεσα στον ανθρωπο και τον καλυτερο του φιλο,τον σκυλο.οι ζωοφιλοι θα την λατρεψουν.

 

9/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hachiko: A Dog's Story (2009)

 

παρα πολυ καλη δραματικη ταινια για την αιωνια σχεση αγαπης και αφοσιωσης αναμεσα στον ανθρωπο και τον καλυτερο του φιλο,τον σκυλο.οι ζωοφιλοι θα την λατρεψουν.

 

9/10

 

Όντως πολύ συγκινητική :( Δεν το περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True romance (1993).

 

Πολυ καλο.Ταινια που χε ρομαντζο,βια,αστειες στιγμες και ενα μεγαλο αξιολογο καστ.Α και να μη ξεχασω ομορφη μουσικη απο Hans Zimmer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤinΤin

 

η αλλιως Ιndiana Jones Lite.

Πολυ καλη περιπετειωδη animated ταινια,η οποια καταφερνει να συνδυασει πετυχημενα τους κλασσικους χαρακτηρες του Herge με το συγχρονο mocap cgi animation.

Το μονο μειον οτι υπαρχει πολλη,ασταματητη δραση εις βαρος της πλοκης,το οποιο μου φαινεται θα ειναι και το πατημα για να θαφτει η ταινια απο τα δικα μας τα 'τσακαλια' τους ελληνες κριτικους.

Τον Μιλου θα τον λατρεψετε παντως.

 

και κατι αλλο.Το cgi mocap της WETA δεν φτανει το ιδιο επιπεδο τελειοτητας της δουλειας της στο Αβαταρ,αλλα νομιζω οτι αυτο ισως ηταν εσκεμμενο.Προσπαθησανε να φτιαξουνε

τους χαρακτηρες τοσο αληθοφανεις,οσο και καρτουνιστικους για να ειναι πιστοι στα κομιξ αλλα και για να μπορουν να υπαρξουν σε ενα πιο ρεαλιστικο κοσμο.

Νομιζω το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο παρολο που το Uncanny Valley effect ειναι αισθητο,χωρις ομως να ενοχλει, στην ταινια.

 

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...