Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και το The Godfather παιδια πολυ καλο ειναι. να το δειτε οπωσδηποτε! tongue.gif

 

Το έχω στο πρόγραμμα να δω την τριλογία back to back.

Μόνο το πρώτο έχω δει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω στο πρόγραμμα να δω την τριλογία back to back.

Μόνο το πρώτο έχω δει. :P

Τοχαμε κανει Αγγλια.

Ειναι all day event, δεν θα αντεξεις να τα δεις σερι χωρις διαλλειματα, θελει μεγαλες διακοπες και να "απορροφησεις" τις ταινιαρες (οκ, το 3ο δεν ηταν ταινιαρα, απλα βλεπεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Another Earth (http://www.imdb.com/title/tt1549572/)

 

Τι ταινιαρα ηταν αυτη παλι?Εμεινα αφωνος. 9/10

 

Την κατέβασα και την είδα χθές μόλις την πόσταρες και έμεινα άφωνος. Με τόσο μικρό μπάτζετ έχουν φτιάξει ένα αριστούργημα. Το μόνο παραπάνω που ήθελα να δώ ήταν:

 

 

Τον καθηγητή και το τι θα συναντούσε στην δεύτερη Γή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είδα την μούφα και παραλλαγή,σειρήνες στη στεριά.

Τι να σχολιάσω πρώτο δεν ξέρω.Ανύπαρκτη πλοκή,ανούσιοι διάλογοι,ελάχιστες ατάκες....

Γενικά ξενέρωσα.Έπρεπε να ακούσω το ένστικτο μου που φώναζε "δεν πας να πιεις κανα ποτάκι καλύτερα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

Πήγα και εγώ χθες να δω την Λούφα και παραλλαγή στην στερία.

Θα την περιέγραφα (ευγενικά) μέτρια - προβλέψιμη. Δεν θα την πω κακή. Αλλά δεν θα πρότεινα σε κάποιον φίλο μου να πάει να την δει.

Και σε γενική ανάλυση οι ταινίες που έχουν πολλές συνέχεις όπως American Pie και συναφή τείνουν να σε ξενερώνουν από το νούμερο 2 και μετά, διότι είναι προβλέψημες και κουραστηκές.

Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις με μερικές επικές τριλογίες (Hannibal Lecter) αλλά αυτές απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ :

ΑΡΝΗΤΙΚΑl:

Αν είσαι χωρίς δουλειά, χωρίς γκόμενα, χωρίς χόμπι, χωρίς κανένα άλλο ενδιαφέρων , και με μεγάλη αντοχή στις κονσέρβες (ταινία-κονσέρβα εννοώ) τότε θα είσαι τυχερός που θα την δεις. Γιατί το μόνο που θα έχεις χάσει είναι 2 ώρες από τον ελεύθερο χρόνο σου, και 9 ευρώ !!!

ΘΕΤΙΚΑ:

Παρόλα αυτά τα γούστα είναι υποκειμενικά (και εγώ είμαι παράξενος). Επίσης είναι Ελληνικό προϊόν και υπήρξαν κάποιες στιγμές στην ταινία που πετάχτηκαν ωραία υπονοούμενα για την σημερινή παλιοκατάσταση που ζούμε στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt0487928/

 

Dante 01

 

την ειδα μεχρι το τελος..

Δεν μου εμεινε κατι απο την ταινια..

Κατω του μετριου..

ψιλοριχη-κενη ταινια, θα μπορουσε να προσφερει κατι παραπανω αλλα δεν το εκανε!

Κενο στορυ, μετρια πλοκη και ολο περιμενεις να αποκαλυφθει κατι και τιποτα δε γινεται..

ΜΗΝ το δειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να κλεψεις εναν ουρανοξυστη

 

Δε μετανιωσα για την επιλογη μου. Ευχαριστη ταινια που βγαζει γελιο, με καλους ηθοποιους που δεν εχουν κ κανα δυσκολο ρολο ..

 

Ενα 7/10

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Margin Call

http://www.imdb.com/title/tt1615147/

Margin%2BCall%2Bposter.jpg

Ηταν ενδιαφέρουσα ταινία με γνωστούς ηθοποιούς και το θέμα της ήταν :τί έγινε ακριβως σε μία επενδυτική τράπεζα και ξεκίνησε η οικονομική κρίση.

 

Ενα 7/10

 

θα μπορούσε να πάρει καλύτερο βαθμό αλλά ήταν μικρή η διάρκεια της και δεν εξηγούσε λεπτομερώς τι ακριβώς έγινε πριν και μετά .αφηνε ερωτηματικά

Επεξ/σία από jason_rethymno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλη εκπληξη της χρονιας.Χαλαρα 9+ η ταινια.Εκπληκτικη κινηματογραφηση, μουσικαρες και ενα απο τα καλυτερα σκηνοθετικα ντεμπουτα που εχω δει.

μαρεσε και μενα πολυ, +1 στα παραπανω σημεια

 

και στην ερμηνεια του Woodrow

 

8/10

 

Another Earth (http://www.imdb.com/title/tt1549572/)

 

Τι ταινιαρα ηταν αυτη παλι?Εμεινα αφωνος. 9/10

 

περιεργη ταινια, σε μπερδευει καπως το οτι

το μεγαλο γεγονος το οτι υπαρχει δλδ 2ος κοσμος το αφηνουν τελειως δευτερευον και σου αποσπα συνεχεια την προσοχη να εχεις πολλα ερωτηματικα γιαυτο και δεν σαφηνει να συγκεντρωθεις στο κυριως κομματι δλδ η Rhoda με τον John...

 

 

κορυφαια σκηνη

η φαση με την παλαμη του γερου

 

 

δεν ξερω... συνολικα δεν μου εκατσε και τοσο καλα αυτο το μπερδεμα των 2 κομματιων...

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...