Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι ο μόνος που νιώθει ότι στις ταινίες ξεμένουν σιγά σιγά από ιδέες?

Όλα περίπου το ίδιο. και πρέπει να ψάξεις πολύ καλά για να βρεις κάτι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που νιώθει ότι στις ταινίες ξεμένουν σιγά σιγά από ιδέες?

Όλα περίπου το ίδιο. και πρέπει να ψάξεις πολύ καλά για να βρεις κάτι καλό.

 

Συμφωνώ απολύτως αλλά ας μην βγαίνουμε off-topic.

 

Λοιπόν χθες είδα το Paul(http://www.imdb.com/title/tt1092026/)..Εντάξει καλούτσικη ταινία ,βλέπεται άνετα...ένα 6,5/10 από εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Green Latern..

Σοβαρη ταιναι με τον τυπα

http://www.imdb.com/name/nm0005351/

λιγο ζορικα!

το 6/10 που χει στο imdb εινια οτι πρεπει!

Ωραια εφε, αλλα ριχο σεναριο..

Μοιαζει με marvel αλλα δεν ειναι..

Μπορει να φταιει οτι ειμια 27 πλεον και δε με ενθουσιαζουν αυτες οι ταινεις;; Δε ξερω!

πχ το spiderman 1 το θεωρω πολυ καλο..

Αυτο ΟΧΙ..

Αυριο ακολουθει το captain america..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mousehunt

 

Απίστευτη κωμωδία που την καταττάσω κατευθείαν στις classic ταινίες.Το όλο σκηνικό με το ποντικάκι με την ευρηματικότητα του σκηνοθέτη και τους 2 πρωταγωνιστές που δίνουν μια πολύ καλη ερμηνεία κάνουν μοναδική αυτή την ταινία.Έχει πολλές σκηνές που βγάζουν πολύ γέλιο και το σενάριο είναι πολύ καλό που για τέτοιες ταινίες είναι σπάνιο.

 

Η HDTV εκδοση έχει πάρα πολύ καλή εικόνα παρόλο που ο ήχος είναι aac.

 

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο μόνος που νιώθει ότι στις ταινίες ξεμένουν σιγά σιγά από ιδέες?

Όλα περίπου το ίδιο. και πρέπει να ψάξεις πολύ καλά για να βρεις κάτι καλό.

Τοσα χρονια, με την παραγωγη να αυξανει διαρκως, ειναι αναμενομενο να ξεμεινουν απο ιδεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλά διατηρούν επιχειρηματική λογική.

 

Όπως έχω ξαναγράψει (και το γράφω κάθε δύο εβδομάδες που ανοίγει αυτή η κουβέντα), όσο πηγαίνετε και βλέπετε αυτές τις ταινίες επειδή έχουν τίτλο Green Lantern, Transformers και κοκκινοσκουφίτσα και παίζει ένας ηθοποιός που γνωρίζετε, όσο και να την κακολογείτε μετά, από τη στιγμή που έβγαλε κέρδος 100+ εκατομμύρια, τέτοιες ταινίες θα συνεχίσουν να κάνουν.

 

Και δεν το εννοώ προσωπικά. Και όλοι εδώ μέσα να σταματήσουν να πηγαίνουν δε θα αλλάξει τίποτα. Οι νόμοι του εμπορίου είναι νόμοι με σπάνιες εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rise Of The Planet Of The Apes(2011)

 

Ταινιάρα.Πολύ καλοστημένο σενάριο με αρχή μέση και τέλος.Περνάει πολλά μηνύματα και σε βάζει σε σκέψη.

 

Η εικόνα του blu-ray απίστευτη όπως και ο ήχος.

 

9.5/10

 

 

Captain America

 

Τρελή μούφα απο ένα σημείο και μετά.Στην αρχή μέχρι το πρώτο 40 λεπτο κυλούσε καλά.Μετά κόντεψα να την κλείσω αλλά κρατήθηκα και την είδα όλη.Ωραία εφέ αλλά μέχρι εκεί.

 

2/10

 

Transformers 3 Dark Of The Moon

 

Μετά απο πολύ καιρό επειδή περίμενα το blu-ray είδα και το τρίτο μέρος.Μου αρεσε αρκετά.Όχι τόσο το σενάριο γιατί εντάξει κλασικό σενάριο τέτοιου είδους ταινίας είναι αλλά τα εφέ και η rosie είναι τέλεια.Την βάζω πάνω απο την δεύτερη σε ολα(εκτός τη μάχη του optimous στο δάσος που έσπερνε) και λίγο πιο κάτω απο την πρώτη που είναι πιο original ως πρώτη ταινία.

 

Δείτε την σε όσο μεγαλύτερη tv μπορείτε και με βαρύ ηχοσύστημα για να τη ζήσετε όσο περισσότερο μπορείτε.

 

7/10

 

Το Captain παίρνει 2 και το Τρανς 7 και ανήκουν στην ίδια κατηγορία. Εντάξειιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Captain παίρνει 2 και το Τρανς 7 και ανήκουν στην ίδια κατηγορία. Εντάξειιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

 

Μπορεί να είναι στην ίδια κατηγορία αλλά το πρώτο είναι μούφα στα πάντα.Το δεύτερο είναι μια χαρά ταινία δράσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουν ξεμεινει απο ιδεες.απο επιχειρηματικο θαρρος εχουν ξεμεινει...

 

Εγω παντως αν ξοδευα τοσα φραγκα θα το επαιζα εκ του ασφαλους.

 

On topic. Ειδα χτες βραδυ το Rose Red του King. Ναι ναι την 4ωρη. Γι αυτο που ειναι η ταινια χαλαρα της βαζω ενα 8/10. Εξαιρετικη ατμοσφαιρα αν και ειναι low budget αλλα καλογυρισμενη και με πολυ spooky σκηνικα. Προτεινεται για μαραθωνιο αργης νυχτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλά διατηρούν επιχειρηματική λογική.

 

Όπως έχω ξαναγράψει (και το γράφω κάθε δύο εβδομάδες που ανοίγει αυτή η κουβέντα), όσο πηγαίνετε και βλέπετε αυτές τις ταινίες επειδή έχουν τίτλο Green Lantern, Transformers και κοκκινοσκουφίτσα και παίζει ένας ηθοποιός που γνωρίζετε, όσο και να την κακολογείτε μετά, από τη στιγμή που έβγαλε κέρδος 100+ εκατομμύρια, τέτοιες ταινίες θα συνεχίσουν να κάνουν.

 

Και δεν το εννοώ προσωπικά. Και όλοι εδώ μέσα να σταματήσουν να πηγαίνουν δε θα αλλάξει τίποτα. Οι νόμοι του εμπορίου είναι νόμοι με σπάνιες εξαιρέσεις.

 

Σωστό και αυτό, αλλά και για να βγάλουν και άλλα χρήματα βγάζουν είτε χαζομάρες είτε ξαναγυρίζουν παλιές και πιο νέες και πάλι.

Και σαν να μην έφτανε αυτό κάνουν και τριλογίες-τετραλογίες και όσο πάει (λόγω του ονόματος της ταινίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banlieue 13 Ultimatum (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1247640/

Δραση, παρκουρ, ξυλο, αλλα οχι χουλιγουντιανες υπερβολες, ευρωπαϊκα πραγματα!

ριχο σεναριο βεβαια αλλα who cares..

 

Εμενα μου αρεσε!

Ειναι συνεχεια απο το προηγουμενου:

http://www.imdb.com/title/tt0414852/

το οποιο μαλλον εχει ποι υψηλη βαθμολογια λογω του οτι ηταν πιο "απλο" ολο το σκηνικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα πριν 10 μερες το 4 months,3 weeks and 2 days(4 luni, 3 saptamâni si 2 zile)..απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει και σιγουρα η καλυτερη της δεκαετιας για μενα..

απιστευτη σκηνοθεσια που σε καθηλωνει..απολυτα ρεαλιστικη ..τελειες ερμηνιες..σοκαριστικη,τραγικη,ενοχλιτικη σε σημεια..με αφησε μ..α..

αν μια ταινια μπορω να πω αριστουργημα τοτε σιγουρα ειναι αυτη..10/10

 

οσοι δεν την εχετε δει..δειτε την!!!

 

http://www.imdb.com/title/tt1032846/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...