Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Change-Up Poster

Συνηθισμενη αμερικανικη κωμωδια!Αλλε σε γενικες γραμμες καλη!

αν δεν ειχε και τις κλασσικές αμερικανιες μεσα,θα ηταν πολυ καλύτερη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The girl with the Dragon Tattoo

 

Πάρα πολύ καλή με ρυθμό, χωρίς να βιάζεται. Μυστήριο και μια ατμόσφαιρα που σπάει το κατεστημένο του ''παράδεισου-Σουηδία''. Την διασκέδασα και δε με κούρασε. 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου ψιλο-απογοητεύτηκα με το Another Earth. Από αυτά που είχα διαβάσει από την παρουσία του στα festival περίμενα ένα διαμαντάκι. Αναγνωρίζω γιατί κάποιοι(ίσως πολλοί) καλά κάνουν που το θεωρούν διαμαντάκι, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη το budget και τους συντελεστές. Ωστόσο μου φάνηκε "λίγη". Σκηνοθεσία και φωτογραφία(ειδικά φωτογραφία) ήταν εξαιρετικότατες. Έδιναν έναν φοβερό μελαγχολικό τόνο σε μερικές σκηνές που μου άρεσε. Η πρωταγωνίστρια συμπαθέστατη και ο πρωταγωνιστής αξιοπρεπής. Πέρα απ' αυτά μου φάνηκε λίγο βιαστική και ότι η "another earth" θα μπορούσε και να λείπει και πάλι να έχουμε την ίδια ταινία. Γενικώς δε λέω ότι ήταν κακή αλλά προσωπικά δε με ικανοποίησε αυτό που είδα. Ένα 6/10 για την προσπάθεια και ως αναγνώριση των συντελεστών της και των μέσων που είχαν στη διάθεσή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου ψιλο-απογοητεύτηκα με το Another Earth. Από αυτά που είχα διαβάσει από την παρουσία του στα festival περίμενα ένα διαμαντάκι. Αναγνωρίζω γιατί κάποιοι(ίσως πολλοί) καλά κάνουν που το θεωρούν διαμαντάκι, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη το budget και τους συντελεστές. Ωστόσο μου φάνηκε "λίγη". Σκηνοθεσία και φωτογραφία(ειδικά φωτογραφία) ήταν εξαιρετικότατες. Έδιναν έναν φοβερό μελαγχολικό τόνο σε μερικές σκηνές που μου άρεσε. Η πρωταγωνίστρια συμπαθέστατη και ο πρωταγωνιστής αξιοπρεπής. Πέρα απ' αυτά μου φάνηκε λίγο βιαστική και ότι η "another earth" θα μπορούσε και να λείπει και πάλι να έχουμε την ίδια ταινία. Γενικώς δε λέω ότι ήταν κακή αλλά προσωπικά δε με ικανοποίησε αυτό που είδα. Ένα 6/10 για την προσπάθεια και ως αναγνώριση των συντελεστών της και των μέσων που είχαν στη διάθεσή τους.

 

Ηταν αδυνατο να λειπει η Γη-2.Θα βαραινε ακομη πιο πολυ η σεναριακη αλληγορια.Η ταινια αυτη ειναι αριστουργημα.Δεν ξερω τι παραπανω μπορει να περιμενει καποιος.Ενταξει ειμαι παντα στο πλευρο των indie παραγωγων αλλα νομιζω αυτη η ταινια δικαιως αποθεωνεται σχεδον παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το Dark City. Πολύ καλή ταινία με εξαιρετική ατμόσφαιρα και ωραίο concept. Γενικώς την ευχαριστήθηκα αρκετά. Ο πρωταγωνιστής λίγο με χάλασε και κάτι σα να έλειπε, αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω γι' αυτό θα του βάλω ένα 7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Captain America

 

Aνυποφορα βαρετη....χαζοαμερικ(λ)ανιά.....σκηνοθεσία,διάλογοι,σενάριο αστα να πανε......θα ηθελε πολυ να ειναι στο ιδιο μηκος κυματος με αντιστοιχες ταινιες marvel υπερηρωων (Spidey,Batman,Ιron man) αλλα απεχει ετη φωτος!!

 

2/10

 

Another Earth

 

Την βρηκα αρκετα ενδιαφερουσα,στους σωστους αργους καταθλιπτικους ρυθμους,το μουντο μελαγχολικο τοπιο και την βαρειά απο την υγρασία ατμόσφαιρα!!Η πιτσιρικα πολυ καλη....ο τυπος μαλλον αδιαφορος!!!Δεν καταλαβαινω την τοση φασαρια γυρω απο το ονομα της....μια καλη και ενδιαφερουσα ταινια!!

Συμφωνω με τον φιλο παραπανω που ειπε για την αναγκαιοτητα της υπαρξης της 'Αλλης γης'.Εκει επανω βασιζεται το λανθανων μυνημα της ταινιας!

Για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι για να κανεις cine δεν χρειαζεται να εχεις πολλα φραγκα!

 

Μπορει καποιος να βαλει σε spoiler,τι καταλαβε οτι του εγραψε η πιτσιρικα στο χερι του γερου στο νοσοκομειο.....γιατι εχω εντονες διαφωνιες με την κοπελα μου

 

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

νομιζω forgive ή forgiven

 

 

Για αλλη μια φορα αποδεικνυεται οτι για να κανεις cine δεν χρειαζεται να εχεις πολλα φραγκα!

εγω περιμενω κατι μηνες τωρα αυτο http://www.indiegamethemovie.com/

 

αυτοι ειχανε μαζεψει λεφτα στο http://www.kickstarter.com/ για να την φτιαξουνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...