Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xτες πηγα και ειδα ποιοτητα...Λουφα και παραλλαγη,σειρηνες στη στερια:P.Δε συγκρινεται με τις Σειρηνες στο Αιγαιο..Αυτη πιο πολυ βασιζεται στον Κρητικο(δε το κουνω απ'επαε...).Νομιζω οτι την κανανε την ταινια απλα για να την κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα με μπέρδεψες, το Σειρήνες στο Αιγαίο ήταν καλό δηλαδή? Ε εντάξει , σίγουρα μουφίτσα θα ήταν , βρωμάει το πράγμα από το τρέηλερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xτες πηγα και ειδα ποιοτητα...Λουφα και παραλλαγη,σειρηνες στη στερια:P.Δε συγκρινεται με τις Σειρηνες στο Αιγαιο..Αυτη πιο πολυ βασιζεται στον Κρητικο(δε το κουνω απ'επαε...).Νομιζω οτι την κανανε την ταινια απλα για να την κανουν!

 

 

εχει βυζακια ομως:

http://www.villagecinemas.gr/index.asp?a_id=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εγραψα για τον Κρητικο ειναι για την τωρινη ταινια οχι για τις Σειρηνες στο Αιγαιο.Εκεινη η ταινια μου αρεσε πολυ περισσοτερο.Αυτη τελειωσε πολυ αποτομα,χωρις να δειχνει κατι το σημαντικο.

 

εχει βυζακια ομως:

http://www.villageci...ndex.asp?a_id=1

 

Ναι εχει βυζακια wow δεν εχετε ξανα δει....πληρωστε 8-9 ευρω για να δειτε κατι που το βλεπεται free στο ιντερνετ(και πολυ καλυτερα πιστευω):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εγραψα για τον Κρητικο ειναι για την τωρινη ταινια οχι για τις Σειρηνες στο Αιγαιο.Εκεινη η ταινια μου αρεσε πολυ περισσοτερο.Τελειωσε πολυ αποτομα,χωρις να δειχνει κατι το σημαντικο.

 

 

 

Ναι εχει βυζακια wow δεν εχετε ξανα δει....πληρωστε 8-9 ευρω για να δειτε κατι που το βλεπεται free στο ιντερνετ(και πολυ καλυτερα πιστευω):P

 

φυσικα και να πληρωσουμε.

πρεπει να βοηθησουμε τον ελληνικο κινηματογραφο.τι σοι ελληνες πατριωτες ειμαστε αν δεν στηριζουμε τον ιδιο μας τον πολιτισμο;

το τζαμπα ας το εφαρμοζουμε για τα αμερικανακια και τις ταινιες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοουσα να μη πατε να δειτε την ταινια εννοουσα οτι δεν ειναι λογος τα βυζακια(που επιτηδες τα δειχνουν για να "ανοιξει" ο αντρικος αμφιβληστροειδης:P).Θα περασει ευχαριστα η ωρα,απλως δεν ειναι τοοοσο καλη οσο οι σειρηνες στο Αιγαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Art of Flight

 

Μια ομάδα pro snowboarder με πρωταγωνιστή τον Travis Rice (Lib Tech :wub:) πηγαίνουν σε διάφορα μέρη της γής, ψάχνοντας το τέλειο βουνό και την τέλεια πλαγιά.

 

Η ταινία δεν απευθύνεται μόνο σε άτομα που γουστάρουν τα χειμερινά σπορ, προσφέρει απίστευτη φωτογραφία σε μερικά απο τα ομορφότερα τοπία που προσφέρει ο πλανήτης.

 

Σαν snowboarder, πραγματικά την λάτρεψα, και θα την ξαναδω σίγουρα. Ότι πρέπει τώρα που έρχεται η σεζόν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Πιθανότατα θα με κράξετε αλλά δεν πειράζει. Μόλις είδα το Dog Day Afternoon και απογοητεύτηκα. Σκηνοθεσία ήταν πάρα πολύ καλή εώς εξαιρετική σε ορισμένα σημεία και οι δύο ληστές ήταν εξαιρετικοί απλά. Ο Al Pacino κλασικά τέλειος και o Cazale φανταστικός. Ανατριχιαστική ερμηνεία σε μερικές σκηνές. Ωστόσο όλα τα υπόλοιπα που συνέθεταν την ταινία με άφησαν ψιλο-αδιάφορο. Δεν ξέρω τι έφταιγε αλλά αυτό που είδα μόνο ικανοποιήμενο δε με άφησε. Ίσως αν περάσει λίγο ο καιρός και καθίσει κάπως η ταινία να αλλάξω γνώμη, αλλά προς το παρόν 6/10 για μένα λόγω των ερμηνειών κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια μολις τωρα το δα οτι ανοιξε καινουριο και εχω συγκεντρωσει θεμα προς συζητηση.

 

Καταρχας.

 

Vicky Cristina Barcelona.

 

Γιατι δεν σας αρεσε ρε παιδια? Εχω διαβασει στο παρελθον πως δεν αρεσει και πολυ στο φορουμ. Εμενα παντως μου αρεσε. Και πολυ ωραια πλανα, ταξιδιαρικο και ωραιοι δυνατοι ρολοι (Bardem/Cruz) γενικοτερα πολυ ευκολοφορητη. Και δεν εχω ζησει εποχες Woody Allen οποτε δεν ειμαι προκατειλημενος στο να πω κατι θετικο. Ισως μονο τα narration να βρηκα λιγο δηθεν και παραπανισιο... Γενικοτερα ομως εμεινα fan.

 

Επειτα

 

Kongen av Bastøy (Βασιλιάς στο Διαβολονησί)

 

bastoy.jpg

 

Πολυ ισχυρη ταινια νορβηγικης προελευσης. Βασιζεται σε πραγματικα γεγονοτων αρχων 1900 οπου εστελναν ατιθασους νεους σε αναμορφωτηριο στο νησι Bastoy που γινοντουσταν σημεια και τερατα. Καταπατηση ανθωπινων δικαιωματων, και βαλε. Πολυ καταπιαστηκα. Οποιος αρεσκεται σε ταινιες με ουσια να το δει. Τελος. -_-

 

Και μολις πριν λιγο ειδα το

 

Le Quattro Volte

 

lqv_poster_sm.jpg

 

Η ζωη απλη. Ξεκιναει με την ζωη ενος Νομαδικου Ποιμενα, απο την βοσκη αιγοπροβατων και καταληγει εως και την δημιουργια καρβουνου και κουτσουρων σε μια ιστορια στο περασμα των 4 εποχων και διαδραματιζεται στην επαρχια της Calabria. Ουτε ενας διαλογος, μονο απιστευτα πλανα που σε κανουν να νιωθεις ενα με την φυση και σου θυμιζουν πως ειναι πραγματικα να ζεις. Αλλη μια αξιολογη ταινια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο είδα το Matrix μετά από καμιά δεκαετία που όντας πιτσιρίκι δεν μπορώ να πω ότι είχα πολύ-καταλάβει. Με αυτήν τη θέαση όμως κατάλαβα γιατί είχε γίνει(και γίνεται) τόσος ντόρος γύρω από το όνομά της. Σίγουρα είχε τα αρνητικά της αλλά πραγματικά πολύ καλή κινηματογραφική εμπειρία. Ενά 9αράκι από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο είδα το Matrix μετά από καμιά δεκαετία που όντας πιτσιρίκι δεν μπορώ να πω ότι είχα πολύ-καταλάβει. Με αυτήν τη θέαση όμως κατάλαβα γιατί είχε γίνει(και γίνεται) τόσος ντόρος γύρω από το όνομά της. Σίγουρα είχε τα αρνητικά της αλλά πραγματικά πολύ καλή κινηματογραφική εμπειρία. Ενά 9αράκι από μένα.

και το The Godfather παιδια πολυ καλο ειναι. να το δειτε οπωσδηποτε! tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το The Godfather παιδια πολυ καλο ειναι. να το δειτε οπωσδηποτε! tongue.gif

 

Μη γελάς ρε, και αυτό έχει άλλη χάρη να το βλέπεις μετά απο τόσα χρόνια. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...