Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Her

Με εντυπωσιασε η φωτογραφια, οι χρωματικοι συνδυασμοι και ο φωτισμος. Υπεροχος o Joaquin Phoenix οπως και η φωνη της scarlet. Μια σκηνη μου φανηκε οτι περασε τα ορια, ξερετε πια λεω αν την ειδατε, αλλα ενταξει, κινηματογραφος ειναι

 Ομως περα απο την αισθητικη αρτιοτητα πρεπει να υπαρχει και ενα layer στην ταινια!

 

4,5/10

 

υπερβολικα overhyped το nebraska, κατι σαν το straight story...δεν μου αρεσουν αυτες οι ταινιες

 

 

Συμφωνω αλλα το straight story ηταν κλασεις ανωτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Ομως περα απο την αισθητικη αρτιοτητα πρεπει να υπαρχει και ενα layer στην ταινια!

 

4,5/10

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον Γαύρο αλλά ως εκεί...όλα τα υπόλοιπα στοιχεία της ταινίας ήταν κάτω του μετρίου 6/10....έκανα 5-6 pause μέχρι να τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jeux d'enfants - Love me if you Dare

Τι βλακεια ηταν αυτη; Η ηλιθιοτητα των πρωταγωνιστων ηταν απεριοριστη. Πως το εγραψε αυτο; Τι σκεφτοταν; Δεν λεω, μεχρι καποιο σημειο φαινοταν οτι θα ηταν πολυ καλη και με προοπτικες αλλα σε πιο συμπαν υποτιθεται οτι εγιναν ολα αυτα; Δεν ξερω αν μπορω να την δικαιολογησω εστω και στον βωμο του κινηματογραφου και της τεχνης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La guerre est declaree

imdb 7/10 rotten tomatoes 86%

 

http://www.imdb.com/title/tt1931470/

 

πολύ καλή ταινία(σεναριο,σκηνοθεσια,μουσικη).δείχνει ένα νεαρό ζευγάρι στο συγχρονο παρισι πως αντιμετωπίζει το γεγονός πως το μωρό τους έχει καρκίνο.ενα 7.5-8/10 το εχει απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Railway Man

 

 

 

Tην ειδα χωρις να μου την εχει προτεινει καποιος .Προκειται για μια αληθινη ιστορια σχετικα με εναν αιχμαλωτο πολεμου του Β'παγκοσμιου   και την ζωη του μετα τον πολεμο και κατα την διαρκεια  στην οποια  αιχμαλωτιστικε και βασανιστηκε απο τους Ιαπωνες καθως και τις αθλιες συνθηκες διαβιωσης και τα καταναγκαστικα εργα .

Εχουμε δει αριστουργηματα  με παρομοια θεματολογια  βλ.The bridge on river Kwai κτλπ.Πολυ καλες ερμηνειες απο Colin Firth,Nicole Kidman.

 

7.7/10

Την ειδα χθες. Κατι της ελειπε ρε γμτ.

 

Σε "εφτανε" καπου,(..οντως σκεφτηκα κι εγω τη γεφυρα του ποταμου αλλα τελικα δεν υπηρχε συγκριση)  και μετα βουτια και παλι τα ιδια. Το 7 ακριβοδικαιο κα κατι μου λεει το βιβλιο θα ειναι καλυτερο.

 

Το Her θα το βαλω στα υπερ-εκτιμημενα της χρονιας ανετα, ειχε υλικο να κανει παπαδες και απλα περασε και δεν αγγιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Incendies

 

Παρα πολυ δυνατη ταινια,πολυ καλες ερμηνειες.

Μου αρεσε ιδιατερα πως εκτυλλιεσεται η πλοκη και το ''quest''

που εβαλε στα παιδια η μανα για να την κααλαβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Skies

 

http://www.imdb.com/title/tt2387433

 

Μονο 6,3 ? Απο μένα 8,5 χαλαρά. Είχα καιρό να νιώσω αυτή την αίσθηση αγωνίας και τρόμου σε ταινία που βασίζεται στην εισβολή απο τους εξωγήινους ( αγαπημένο ειδος ) . Πραγματικά, ήμουν μόνος στο σπίτι και δεν μπορούσα να κουνηθω , νόμιζα και θα με πιασει κάτι απο πίσω μου κάτω απο το κρεβάτι... Επίσης καταπληκτική μουσική.

 

Ποια παρόμοια ταινία μού προτείνεται απο 2009 και μετά?

 

Πως γινεται αυτο το θεμα να ειναι πιο πετυχημενο απο το αλλο με τις προτασεις...?...

 

 

Πολυ καλη ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τί ταινιάρα το Se7en.

Έβαλα και το ξανάδα για εκατοστή φορά.

 

10/10

 

 

(...το σοκ: είναι πλέον σχεδόν 20 ετών ταινία ο_Ο )

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τί ταινιάρα το Se7en.

Έβαλα και το ξανάδα για εκατοστή φορά.

 

10/10

 

 

(...το σοκ: είναι πλέον σχεδόν 20 ετών ταινία ο_Ο )

Spacey/freeman/pitt στις καλυτερες τους ερμηνειες με τον fincher σκηνοθετη και το εξαιρετικο της σεναριο αυτη η ταινια θα παραμεινει κορυφαια για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

ΝΑΙ!

Είναι η ταινία που μ'έκανε να πω ότι 'Α! Και ο Brad είναι ηθοποιός τελικά!'

Απο το legends of the fall και μετα στο 80% των ταινιων που εχει παιξει μεχρι σημερα παιζει αρκετα καλα.Δεν ειναι pacino η deniro αλλα για τη γενια του ειναι απο τους καλους πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jeux d'enfants - Love me if you Dare

Τι βλακεια ηταν αυτη; Η ηλιθιοτητα των πρωταγωνιστων ηταν απεριοριστη. Πως το εγραψε αυτο; Τι σκεφτοταν; Δεν λεω, μεχρι καποιο σημειο φαινοταν οτι θα ηταν πολυ καλη και με προοπτικες αλλα σε πιο συμπαν υποτιθεται οτι εγιναν ολα αυτα; Δεν ξερω αν μπορω να την δικαιολογησω εστω και στον βωμο του κινηματογραφου και της τεχνης. 

απο τις πιο αγαπημενες μου ταινιες ολων των εποχων....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lone Survivor  εκπληκτικη ταινια βασισμενη σε αλληθινη γεγονοτα και καλους ηθοποιούς  εξαιρετικοι και οι τιτλοι τελους με τους πραγματικους ήρωες....

reasonable doubt.. επισης ωραια ταινια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...