Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Her

 

Σπουδή πάνω στις ανθρώπινες σχέσεις, τα συναισθήματα, τη μοναξιά, τα θέλω μας, την εξέλιξη της ζωής.

Οι μεγαλύτεροι θα την εκτιμήσουν καλύτερα.

 

8,5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ascenseur pour l' echafaud
imdb 8/10 rotten tomatoes 92%

http://www.imdb.com/title/tt0051378/

 

7/10 απο μενα.ελαφρως περιπετειωδης ταινια με love story της εποχης.καλο σεναριο γενικα.τη βλεπεις ευχαριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Σταφυλια της Οργης (1940)

http://www.imdb.com/title/tt0032551/combined

 

Φτωχεια, μιζερια, πεινα, απελπισια. Στην Αμερικη, τη γη της επαγγελιας...

tom joad ? - springsteen ?

το εχω και δεν το εχω δει ακομα

Ascenseur pour l' echafaud

imdb 8/10 rotten tomatoes 92%

http://www.imdb.com/title/tt0051378/

 

7/10 απο μενα.ελαφρως περιπετειωδης ταινια με love story της εποχης.καλο σεναριο γενικα.τη βλεπεις ευχαριστα.

ωραια επιλογη. το εχω δει και μου αρεσε πολυ, ειχε και την σχετικη αγωνια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adult world

 

Φοβερο εργακι.Ενταξει ειμαι προκατελειμμενος επειδη επαιζε το κουκλακι η emma roberts.Aλλα ηταν ευχαριστο.

 

svengali

 

5.8 στο imbd.Eγω νομιζω οτι το αδικει η βαθμολογια και του δινω 6.4

 

Ο λυκος της Γουωλ Στρητ.

 

Δεν ξετρελαθηκα κιολας.Ο ρολος στο πιασε με αν μπορεις ηταν πολυ πιο ενδιαφερον , οπως και η ιστορια φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

non stop με τον liam neeson....το ειδα στο σινεμα...γενικα ο neeson εχει τον ιδιο ρολο σε ολες τις ταινιες και του ταιριαζει απολυτα...πολυ καλος και πολυ καλη ταινια...7/10 απο μενα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξυ αλλων... Drinking Buddies

Η μονη ταινια οπου η πολυαγαπημενη μου olivia willde εχει πραγματικο ενεργο ρολο και δεν κανει cameo 5 λεπτων. Την χαρηκα. Πρεπει ομως να ειστε εφοδιασμενοι με μπυρες για να την δειτε αλλιως δεν παλευεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Blood Ties

 

 

 

Tαινια  που περιστρεφεται γυρω απο τις σχεσεις 2 αδερφων με  φαινομενικα πολυ διαφορετικες διαδρομες στην ζωη στην δεκαετια του 70'.Καλες ερμηνειες ,γνωστο καστ σωστη μεταφορα εκεινης της εποχης .

 

 

 

 

6,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Taken (το πρώτο)

πραγματικά δεν έχω καταλάβει προς τί όλος ο ντόρος (δεν σχολιάζω καν το 7.9 στο imdb). Το σενάριο ήταν πραγματική σπουδή στις χαοτικές τρύπες, τις γελοίες συμπτώσεις και τους ρηχούς διαλόγους.  Η σκηνοθεσία ήταν νηπιακή (με φωτεινή εξαίρεση το ομολογουμένως ωραία στημένο ξυλίκι).  Ο Νίσον καλός ήταν, αν και όχι και για όσκαρ, σε φάση που αναρωτιέμαι πως διάολο έμπλεξε με αυτό το προτζεκτ.  Η Φοίνιξ/Τζην Γκρέι πιό φλατ χαρακτήρας πεθαίνεις.  Όσο για την "κόρη" του δεν έχω λόγια να περιγράψω την αγγουριά που τη δέρνει.

 

3.5 με το ζόρι, κι αυτό μόνο επειδή οι σκηνές με το ξύλο ήταν καλές.

 

Εννοείται δεν με κόβω να βλέπω το δεύτερο.

 

Zulu (2013) aka Το ακρωτήρι της Βίας

αρκετά καλό. δεν βαρέθηκα, και μπορώ να πω ότι περίμενα κάτι πιό "αστυνομικό". Ουσιαστικά η βασική πλοκή με το αστυνομικό μυστήριο είναι δικαιολογία για να μιλήσει για κάποια άλλα πράγματα.  Δεν είμαι σίγουρος ότι το κατάφερε απόλυτα, αλλά την ώρα σου δεν τη χάνεις.  Ωραίοι χαρακτήρες και καλό παίξιμο, και από τον Γουίτακερ που είναι καταπληκτικός και από τον Μπλουμ που με εξέπληξε ευχάριστα. Για έναν περίεργο λόγο, σκηνή που

σφάζουν τον τρίτο μπάτσο στην παραλία μου θύμησε τη σκηνή που σκοτωνεται ο Αλεξ Μέρφι στο οριτζιναλ Ρόμποκοπ)

 

 

ένα 6.5 μπορώ να το δώσω, ίσως και κατι παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pompeii (2014)

Περίμενα κάτι μέτριο αλλά τελικά τελικά είχε και τα εφέ της και το στόρυ της που ήταν σε ικανοποιητικά επίπεδα....αν δεν είχε και τον john snow θα λέγαμε ότι είχαμε μια καλή ταινία.6,8/10

Βλέπεται άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I frankenstain 2014

 

Βαρετό και οχι και τόσο καλο.

 

Μόλις το είδα και γώ και μπορώ να πώ ότι περίμενα πολύ περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mar adentro

(The Sea Inside)

 

Η ιστορια ενος τετραπληγικου(δικαστηρια, ζωη, επιθυμια) για το αν εχει το δικαιωμα να επιλεξει ευθανασια.

Αν και προσωπικα ειμαι υπερ, για να καταληξει να παρθει τετοια αποφαση

θα πρεπει να υπαρχουν πολλες ''δικλειδες'' ωστε να ειναι σιγουρα οτι

ειναι συνειδητη η επιλογη του ατομου.

Πολυ μεγαλη συζητηση βεβαια για να αναλυθει σε 2 γραμμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...