Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nebraska.

 

Το έβαλα μάλλον στην τύχη, και ευχαριστήθηκα κάθε δευτερόλεπτο.

Έξυπνο, με φοβερούς χαρακτήρες και απρόβλεπτο χιούμορ σε ένα δραματικό σενάριο.

Το ασπρόμαυρο και οι αλλόκοτοι διάλογοι μου θύμισαν αρκετές φορές το coffee and cigarettes.

 

9/10.

 

ps. Δεν είναι για όλους, κάποιοι ίσως το βρουν βαρετό ή αργό.

Να το δηλώσετε ώστε να σας κάνω ignore! ;p

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Need for speed.

Εντάξει σε παιγνίδι βασίζεται και μάλιστα Μούφα, τουλάχιστον η ταινία ήταν καλύτερη από το παιγνίδι και σαφώς καλύτερη από εκείνες τις μλκιες τα φαστ φουντιουριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: HER

 

 

Eξαιρετικη ταινια προυποθετει εμπειριες ζωης γενικοτερα για την κατανοησεις ,βαθια ανθρωπινη .Συγκλονιστικη ερμηνεια απο τον Joacquin Phoenix  , η φωνη της Johansson  αισθαντικη οσο ειναι η ιδια.

Ευχαριστη εκπληξη δεν το περιμενα καθως την ειδα μετα απο προτροπη του guru του τοπικ DOP του οποιου το κινηματογραφικο γουστο εμπιστευομαι .

 

 

8,5/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: HER

 

 

Eξαιρετικη ταινια προυποθετει εμπειριες ζωης γενικοτερα για την κατανοησεις ,βαθια ανθρωπινη .Συγκλονιστικη ερμηνεια απο τον Joacquin Phoeinix  , η φωνη της Johansson  αισθαντικη οσο ειναι η ιδια.

Ευχαριστη εκπληξη δεν το περιμενει καθως την ειδα μετα απο προτροπη του guru του τοπικ DOP του οποιου το κινηματογραφικο γουστο εμπιστευομαι .

 

 

8,5/10

 

Κατα σύμπτωση την είδα και εγω χθες το βράδυ.

 

Η ταινία διαπραγματεύτηκε ενα αρκετά δύσκολο θέμα και οτι μπόρεσε να κρατήσει το ενδιαφέρον και να σε κάνει να μπεις στη θέση του πρωταγωνιστή είναι μεγάλο ζήτημα.

 

Το soundtrack της ταινίας έδεσε αρμονικά με το περιεχόμενο. Συμφωνώ ότι ο Phoenix ήταν καταπληκτικός, όπως και η Johansson.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το jodorowsky's dune νταξ σιγουρα δεν θα ηταν καλη dune ταινια, αλλα θα μπορουσε να ειναι μια καλη jodorowsky ταινια...

 

παντως τους giger, moebius, pink floyd(ποιοι toto...) θα τους ηθελα και στη ταινια της de laurentis

 

προσωπικα αγαπαω υπερβολικα το συμπαν του dune για να δεχτω κατι τετοιο...ας κανει τα κομικ του ταινια και ας αφησει τα εργα ζωης των αλλων :P

 

παντως οντως αν ο τρελοχιλιανος δεν εβρισκε το giger, το moebius και τον obanon, ισως να μη γινοταν το alien και ολα τα επακολουθα

 

στο καπακι ειδα το Dune alternative edition redux

ειναι η ταινια που εχω δει περισσοτερες φορες απο οποιαδηποτε αλλη, με ολες τις αδυναμιες της εμενα μου αρεσει.

 

τεσπα θα ερθει ο καιρος που και το dune θα εχει τη τυχη του lotr ή του got στις live action μεταφορες του...ειναι υπερβολικα καλη ιστορια για να μην την εκμεταλευτουν οπως της πρεπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pompeii 3D

 

Πολύ μέτριο. Το πρώτο μισό ήταν σχετικά κακό από τεχνικής απόψεως. Το δεύτερο μισό με τις καταστροφές δεν ήταν κακό, χωρίς όμως να μένεις με το στόμα ανοιχτό.

 

Οι ηθοποιοί...άστα.

Το στόρυ...βράστα.

 

Και ήταν και άσχημοι.

 

Άμα το είχα δει στο σινεμά θα έκλαιγα τα λεφτά μου... Το είδα και το έσβησα. Δεν ήταν και τραγικό αλλά ήταν ταινιάκι. Ούτε κάνει ταινια.

 

3/10

 

Μου ήρθε και σλόγκαν: it was not a disaster movie, it was a disaster of a movie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το compliance η ταινια ειναι ηλιθια, το πιο ηλιθιο ειναι οτι προκειται για αληθινη ιστορια και το ακομα πιο ηλιθιο ειναι οτι μια βλαμμενη πηρε 400χιλ επειδη ηταν ηλιθια και η αλλη ηλιθια πηρε 1εκ απο τη μακντοναλντς επειδη ηταν και αυτη ηλιθια...η ηλιθιοτητα ειναι πολυ κερδοφορα στην αμερικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...