Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cruel Intensions (1999) & Wild things (1998)

 

Την είδα για 5η φορά τη πρώτη και για 3η φορά τη δεύτερη..

Από τις καλύτερες ταινίες που έχουν βγει ποτέ για εμένα. Σίγουρα μέσα στο top ten μου. 10/10 και οι δύο.

Να τα δεις ολα τα Wild things αν δεν τα εχεις δει ηδη.

 

To Cruel Intentions ειναι πολυ καλο και  βασισμενο στο Dangerous Liaisons. To οποιο ειναι κατα τη γνωμη μου ανετα στο Τοp 3 των αγαπημενων μου ταινιων. 

Παρεμπιπτοντως εχει βγει Cruel Intentions 2 και 3, στο λεω απλα για να μην τα δεις. Ever.

Το 2 εμενα μου αρεσε αρκετα,το 3 δεν το εχω δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Man ειναι οπως σου ειπα στο Τοπ 3 των αγαπημενων μου ταινιων. Βασικα πρεπει να την δεις, το casting ειναι απιστευτο, οι ερμηνειες μοναδικες και το σεναριο κο ρυ φαι ο. Δε γινεται να σου αρεσε το Cruel Intentions και να μη σου αρεσει το original ;)

Με έπεισες. Αύριο κι oλας πετάγομαι Seven!

Thanks!

Να τα δεις ολα τα Wild things αν δεν τα εχεις δει ηδη.

 

Το 2 εμενα μου αρεσε αρκετα,το 3 δεν το εχω δει.

 

Τα 2 & 3 Wild Things όπως και τα Cruel Intensions, δεν μου άρεσαν. Δηλαδή αν ας πούμε στα 1α έδινα 10/10 στα υπόλοιπα κάτω από 5 και πολύ βάζω. Δεν τα συγκρίνω μεμονωμένα, αλλά με τα πρώτα, οπότε με τίποτα δεν ήταν αντάξιά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Murder in the First

 

Από τις καλύτερες ταινίες με θέμα τις φυλακές.Ειδικά τα πρώτα 40 λεπτά,είναι σα να βρίσκεσαι εσύ ο ίδιος εκεί πέρα.Σε βάζει γρήγορα στο κλίμα.Μετά κάνει μια κοιλιά,αλλά και πάλι ο Kevin Bacon συγκινεί.Τεράστιος ηθοποιός,σε έναν από τους καλύτερους ρόλους του.

7,5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Conjuring

 

Το ξαναείδα χθες το βράδυ (μες στα σκοτάδια εννοείται χιχιχι). Δεν θυμάμαι τί βαθμολογία του είχα βάλει πιο παλιά. Αλλά τώρα θα βάλω 10/10. Φακ, ανατρίχιασα πάλι. Πόσο λατρεύω όλες τις ερμηνείες σ'αυτή την ταινία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7.1 από μένα για το πορφυρα ποτάμια, δες αυτό θα σου αρέσει πολύ Link.png Site: El Cuerpo(the body) 8.5/10

Την είδα .οκ καλή ήτανε.Ηταν και αρκετά τρομακτική .Αυτη η γυναίκα κυρίως η ξανθιά πολύ τρομακτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


 


 


 

Είδα την (αρχική) τριλογία, εκτός από την πρώτη ταινία που την ειχα ξαναδεί, αν και δεν θυμόμουν βασικά πράγματα, για τις άλλες 2 ήταν πρώτη προβολή.

Υπερεκτιμημένες θεωρώ στο imdb. 

Εξαίρεση η 1η οπου είναι και η καλύτερη. Έχει αγωνία που ενδεχομένως να μην σε εκπλήσσει με την τροπή που βαίνουν τα πράγματα αλλά τουλάχιστον τα πράγματα είναι ανοιχτά προς την εξέλιξη τους.

Στις άλλες 2, με χειρότερη την 2η το στόρι υστερεί δραματικά.

Το κυνηγητό είναι τεράστιο...αλλά εχει μόνο αυτό. Πολύ κυνήγι και χωρίς ουσία. Με κούρασε.

Να σημειώσω πως και η σκηνοθεσία λόγω του ότι δεν χρησιμοποιησανε cgi καθόλου είναι πιθανό να κουράσει επιπλέον με τα συνεχόμενα κουνήματα!!...

Α, και Matt Damon στην 3η ταινια εδειξε και ποσο κακός ηθοποιός ειναι ..κατ'εμε

 

 

Βαθμολογίες:

The Bourne Identity (2002)  7,4

The Bourne Supremacy (2004) 6,8

The Bourne Ultimatum (2007) 7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χάρη του 4, είδα όλα τα REC ξανά από την αρχή.

Προσωπικά, είναι από τα καλύτερα horror που έχει δει. Ιδικά το ένα και το δύο.

Το κακό είναι ότι μετά το δύο, πάει φθίνουσα η ποιότητα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

run-all-night.jpg

 

Σιγουρα απο τις καλυτερες ταινιες δρασης του 2015 χωρις πρωτοτυπο σεναριο αλλα με ωραιους χαρακτηρες αρκετα καλη σκηνοθεσια και ολοι οι ηθοποιοι παιζουν μια χαρα.Περναει η ωρα χωρις να βαριεσε.Απειρως καλυτερο απο τα αθλια taken 2/3 του Liam.7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρανκενστάιν Τζούνιορ  Young Frankenstein

η καλύτερη ταινία στο είδος της

η καλύτερη κωμωδία τρόμου ever

11/10

 

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A6%CF%81%CE%B1%CE%BD%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%AC%CE%B9%CE%BD_%CE%A4%CE%B6%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CE%B9%CE%BF%CF%81

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Lazarus Effect

 

Και το χρυσό βατόμουρο πάει...

Πραγματικά από που να την πιάσεις αυτή την πατάτα.Ένας αχταρμάς από παραφυσικές ικανότητες της πρωταγωνίστριας και μια ιστορία,που δεν πείθει.

Δεν έβγαζε απολύτως κανένα νόημα.Ο σεναριογράφος τα μπέρδεψε μεταξύ τους και πίστεψε πώς θα κάνει καμια γαμαουα ταινία!

Καλά το τέλος είναι όλα τα λεφτά.Για γέλια!

1/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bride of the re-animator

 

 

Δεν μπορω να πω οτι μου άρεσε παρόλο που ειχε το ίδιο comedy horror (they can use tools). Ισως ηταν τα περίεργα soap opera inspired πλάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seventh Son 3D

 

http://www.imdb.com/title/tt1121096/

 

Fantasy ταινία με κάποια καλά και κάποια κακά στοιχεία. Τα γραφικά ήταν λίγο άσχημα. Οι μάγισσες/δαίμονες ήταν καλοί και θα έπρεπε να τους εξελίξουν κι άλλο. Το 3D ικανοποιητικό και σε έβαζε στον κόσμο της ταινίας. Δεν είναι ταινία που θα την θυμάμαι αλλά πέρασε ευχάριστα και γρήγορα η (λίγη) διάρκεια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: The Hudsucker Proxh (1994)

 

Προσωπικά τη βρήκα αρκετά βαρετή και όχι αστεία. Αν έπρεπε να βρω κάποια θετικά αυτά θα ήταν οι καλές ερμηνείες και τα, ελάχιστα, μηνύματα που προσπαθεί να περάσει όσον αφορά το εργασιακό περιβάλλον.

 

5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...