Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sicario

 

Απλά τραγική ταινία. Χάλια μαύρα. 2/10. Από τις χειρότερες που έχω δει. Δεν είχε να προσφέρει τίποτα. Μπερδεμένη υπόθεση, ανούσιες σκηνές, αδιάφοροι χαρακτηρες, γελοιότητες.

 

Ή εμείς οι τρεις που την είδαμε απλά είμαστε ηλίθιοι και δεν καταλάβαμε τίποτα.

οτι πιο βαρετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω θελω να δω το the boy..Φαινεται καλο.

 

Ειδα και γω Εβερεστ και μου αρεσε και μενα πολυ.

 

Επισης ειδα και το Ouija  http://www.imdb.com/title/tt1204977/?ref_=nv_sr_1

Μετριο προς το κακο με 2-3 καλες φασεις..Θα βγαλουν και 2 βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                        Ένας Αμερικανός λυκάνθρωπος στο Λονδίνο

 

σε σχέση με τα σημερινά σαχλοθριλερακια ειναι σούπερ !

 

7.5/10

 

http://www.imdb.com/title/tt0082010/

MV5BNTYzMDk3MzIyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTM2

Δες το WER, θα σου αρέσει πολύ!

 

Sicario

 

Απλά τραγική ταινία. Χάλια μαύρα. 2/10. Από τις χειρότερες που έχω δει. Δεν είχε να προσφέρει τίποτα. Μπερδεμένη υπόθεση, ανούσιες σκηνές, αδιάφοροι χαρακτηρες, γελοιότητες.

 

Ή εμείς οι τρεις που την είδαμε απλά είμαστε ηλίθιοι και δεν καταλάβαμε τίποτα.

Η απλά μην ξαναδείτε τέτοιο είδος ταινίας, μάλλον δεν είναι του γούστου σας. (το συγκεκριμένο έργο είναι πολύ καλό!) 

 

 

βγαινει αυριο ενα δυνατο απο οτι λενε θριλερακι το the boy.ειδα τρειλερ και φαινοταν καπως καλο μου θυμισε λιγο το   dead silence  
αξιζει ομως για σινεμα;; αν το χει δει κανεισ´

 

Δυνατό δεν ξέρω αμα είναι, έχω τις επιφυλάξεις μου (λόγω Lauren Cohan) --- Δες Dead Silence καλύτερα. 

 

οτι πιο βαρετο

Όπως είπα και στους από πάνω, η ταινία δεν είναι για το στομάχι σας... μην κοιτάτε μόνο την βαθμολογία μιας ταινίας, διαβάζετε και περί τίνος πρόκειται... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το sicario:

 

Μας αρέσουν τα drama και τα αστυνομικά και τα thriller (με thrills, όχι τα "ελληνικά" thriller) και οι περιπέτειες. Πάνω από όλα μας αρέσουν οι καλές ταινίες. το συγκεκριμένο είχε ασύνδετο σενάριο που προσπαθούσες να καταλάβεις τι γίνεται. Η αστυνομικός με τον συνεργάτη της ήταν εντελώς ανούσιοι, και να έλειπαν απο την ταινία δεν άλλαζαν πολλά. Ο Benicio επίσης αδιάφορος. Η φάση με το οξύ εντελώς γελοία. Δράση σχεδόν μηδέν, η φάση στα σύνορα απλά εντελώς μη ρεαλιστική. Η ταινία προσπαθεί να περάσει νοήματα και να φανεί "σκληρή" αλλά αποτυγχάνει κατά την άποψή μου γιατί το κάνει εντελώς σπρώχνοντάς τα στον λαιμό μας. 

 

Γούστα είναι αυτά πάντως, γι' αυτό υπάρχουν και τόσες ταινίες και τόσες γνώμες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memories of the sword

 

Ηταν μια σκοτεινή ιστορια αγάπης (αν σε ενδιαφέρει κατι τετοιο) και μια διαφήμιση για 120 fps κάμερες. Ωφειλω να ομολογήσω οτι γέλασα με wella μαλλιά του πρωταγωνιστή οταν σηκώθηκε απο το κρεβάτι του μες τα μαύρα μεσάνυχτα.

 

Little red rotting hood

 

Shift+del

 

The last witch hunter/dwarf

 

Ειχε ωραία εικόνα, σκηνικά, κοστούμια, soundtrack, τον Alfred αλλα με χάλασε ο πρωταγωνιστής μιας και εκανε περισσοτερο για πόρτα παρα για τον ρόλο που του δώσανε/πηρε.

 

Terminus

 

Αρκετα καλη indie παραγωγή με ενδιαφέρον plot αλλα καλυτερα να το ειχαν κανει σειρα και να το απλωναν γιατι τωρα ειναι ψιλοαποτυχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος ή καποιοι εδω μεσα ειχαν προτεινει πριν χρονια το A Tale of two sisters και το Α Bittersweet Life. Τα ειχα κατεβασει και τα ειχα ξεχασμενα στο σκληρο. Να'ναι καλα που εβαλα Plex και αναγκαστικα να μαζεψω ταινιες και σειρες.

 

Ειδα χθες το πρωτο και το βρηκα καταπληκτικο. To υπερφυσικο στοιχειο ηταν σε σχετικη λιγη δοση και μ'αρεσε αρκετα αυτο. Δεν ηθελα να ξεφυγει πολυ σ'αυτο. Τα twists ηταν εξαιρετικα και πεσανε σαν βομβες και προς το τελος ηταν heart wrenching stuff.

 

Τρομερη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Insidious Chapter 3. Οχι τοσο καλο οσο τα δυο προηγουμενο. Φθηνα jump scares. 6/10

 

Captain Philips. Ωραια ιστορια αν και ξενερωσα μετα που εμαθα οτι τα πραγματα δεν ηταν ετσι στην πραγματικοτητα... Αλλοι ηταν οι ηρωες και οχι ο καπετανιος.. 8,5/10

 

Ouija. Αρκετα βαρετο θα ελεγα.. Καθολου πρωτοτυπο. Καποιος που δεν ειναι φαν του ειδους, καλυτερα να μη τη δει.. 5/10

Επεξ/σία από Luxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το sicario. Εχω προβλημα σε ολες τις ταινιες του Villeneuve, παντα βρισκω τρυπες στο σεναριο που με πετανε εξω απο την ταινια. Δεν συμβαινει με αλλον σκηνοθετη. Αλλα στην σκηνη που εβαζαν το nighvision και επεφταν στην μαυριλα του μεξικο, σηκωθηκα, πανηγυρισα για αυτην την απιστευτη κινηματογραφιση και χαρηκα που καποιοι εκει εξω, ψαχνουν και κρατανε τετοιες αφηγηματικες εικονες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειχα χθες την ταινια Tangerine.Μια ταινια που περιγραφει μια ημερα της ζωης 2 τρανσεξουαλ,που ζουν στον Los Angeles.Μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα.

1ον οι ερμηνειες υπεροχες,κυριως των δυο πρωταγωνιστριων.

2ον η ταινια ηταν τοσο ζωντανη και ρεαλιστικη,με γρηγορες και περιεκτικες σκηνες,με αποτελεσμα  να μη σε αφηνει ουτε για ενα λεπτο να βαρεθεις(χμ... the hateful 8...).

3ον το editing καθως και η μουσικη που συνοδευε την καθε σκηνη ηταν αριστα επιλεγμενα και ολοφανερα πολυ προσεγμενα.Σπανιες ειναι οι φορες που νιωθεις οτι η μουσικη σε μια ταινια πραγματικα προσφερει κατι ουσιαστικο στη γενικη εμπειρια  ,και αυτη ηταν μια απο τις φορες αυτες.

4ον Αυτο που λατρεψα στη ταινια αυτη ηταν το τελος της.Μετα απο μια εντονη,γρηγορη ημερα,γεματη διαλογους,στο τελευταιο δεκαλεπτο η ταινια παιρνει μια ανασα.Οι διαλογοι σταματουνε,και ο σκηνοθετης αφηνει τα προσωπα και τις κινησεις των ηθοποιων,να μας πουνε καποια πραγματα που δεν μπορουν να ειπωθουν ευκολα με λεξεις.

 

 

Θα βαλω στην ταινια αυτη ενα 9/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...