Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προειδοποιώ όμως

σε μια φάση θα δεις κι ένα ζόμπι πέος το οποίο το αρπάζουν, κόβεται και μετά το πετάνε. Σίγουρα θες να συνεχίσεις το κατέβασμα; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είδα διάφορες αυτές τις μέρες. Θα εστιάσω όμως σε δύο από αυτές.

 

Bill & Ted's Excellent Adventure [1/10]. Απλώς τραγική. Μια κωμωδία χωρίς καθόλου χιούμορ που φτιάχτηκε για άτομα ηλικίας 5-10 ετών που ζούσαν στις ΗΠΑ στα τέλη της δεκαετίας του 80. Μια ταινία που ελπίζω ο Keanu Reeves να μην αναφέρει σρο βιογραφικό του, καθώς έπαιζε σαν να πρωταγωνιστούσε σε σχολικό θίασο (μπορεί και να ήταν σχολικός θίασος. Δεν ξέρω).

 

Magnum Force [8/10]. Δεν είμαι πια μεγάλος fan του συγκεκριμένου είδους, αλλά το Magnum Force μου ασκεί μια περίεργη έλξη. Η ατμόσφαιρα του, τα πλάνα, η σκηνοθεσία, η μουσική. Χωρίς να υπάρχει κανένα φοβερό σενάριο, τα πάντα έχουν αυτό το... κάτι που θέλεις για να απολαύσεις μια ταινία (σε αντίθεση με το επόμενο Dirty Harry, το The Enforcer, που σε σημεία έφτανε να γίνει ακόμη και γελοίο, δείχνοντας μια γυναίκα να τρέχει συνεχώς σαν παλαβή. Στερεότυπα rulez).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Anomalisa

 

 

To νεοτερο πονημα του kaufman που υπογραφει και το σεναριο (  μας εχει δωσει τα  πολυ καλα  eternal sunshine of the spotless mind kai being John Malkovich)  μαζι με τον Duke johnson  που ειδικευται σε αυτο το ειδος ,του οποιου ο τιτλος προερχεται απο αναγραματισμο της Mona Lisa.

Γυρισμενο ολο με την τεχνικη του stop motion animation και χρηματοδοτημενο απο το kickstarter.

Eυφυεστατο  το ευρημα που ολοι ειναι ιδιοι και απαραλαχτοι σε φωνη και εμφανιση .

Animated ταινια για ενηλικες .

Απλα εξαιρετικο .

 

 

 

8.2/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Conjuring 2

 

Απο τα λιγα θριλερ που συνδιαζουν ατμοσφαιρα-ερμηνιες-εφτασετοσκατοστηνκαλτσα. 

Το πρωτο καλυτερο αλλα κ αυτο εξησου παρα πολυ καλο.

Την ευχαριστηθηκα οσο δε πηγαινε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guardians of the galaxy.

 

Είχα μιλήσει πριν λίγο καιρό γι αυτήν που δεν με είχε εντυπωσιάσει την πρώτη φορά που την είδα. Την είδα και χτες με παρέα και την εκτίμησα περισσότερο παρόλο που δεν κατάφερε να μου γυρίσει τελείως την πρώτη εικόνα που απέκτησα από αυτήν. Μου κάνει εντύπωση η βαθμολογία της ως η super hero movie με το μεγαλύτερο σκορ, δεν είναι κακή αλλά σε καμιά περίπτωση δεν μπορώ να την θεωρήσω ως την καλύτερη.

 

Της βάζω ένα 7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Conjuring 2

 

Προσπαθούσα να πιέσω τον εαυτό μου να μην το συγκρίνω με το 1ο (να σημειώσω ότι το 1ο το έχω στο top 3 μου horror movies) αλλά φυσικά δεν τα κατάφερα.

 

Ήταν καλό αλλά δεν κατάφερε να με τρομάξει όπως το 1ο. Ένιωσα ότι χρησιμοποίησε πολύ φθηνά τρικ για τρόμαγμα. Μ'άρεσε το τέλος πάντως, έχτισε αγωνία.

 

Επίσης λατρεύω το ζεύγος των πρωταγωνιστών, πολύ ταιριαστοι και πειστικοι :)

 

Γιααα να δούμε αν θα υπάρξει και άλλη ιστορία μ'αυτούς στο μέλλον!

 

6.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δηλαδή το πρώτο δεν είχε φθηνά τρομάγματα; Δεν καταλαβαίνω τα κριτήριά σας με αυτές τις ταινίες. Κάτι θα υπάρχει εκεί σίγουρα, αλλά εγώ δεν το βλέπω... Ίδια ταινία μου είχε φανεί το Conjuring όπως όλα τα χαζοθριλεράκια της σειράς. Κλισέ, jump scares...

 

Καλά είναι να τα δεις δηλαδή αν έχεις όρεξη για κάτι τέτοιο, απλά δεν καταλαβαίνω πως αυτό ξεχώρισε.

 

Ίσως φταίει που όταν ακούω για αληθινές ιστορίες σε τέτοιες βλακείες, κατεβάζω μούτρα και τσαντίζομαι, οπότε δεν μπορώ να μπω σε κλίμα. (πόσο μάλλον που γνώριζα ότι οι συγκεκριμένοι ήταν επαγγελματίες απατεώνες, να μου χαθούν τα καθάρματα που θα μου τους παρουσιάσουν και για ήρωες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τελειωσα τη σειρα scream, πολυ ωραια!!! καθε βδομαδα λεει καινουριο επεισοδιο το netflix, αναμενω το επομενο!

Topic not for tv series :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα αργά χθες το βράδυ και στο 5λεπτό έριξα έναν υπνάκο άλλο πράγμα ρε φίλε, θα το καθιερώσω το έργο μου φαίνεται Χαχαχα!

 

Πέρα από την πλάκα δείχνει πολύ καλό όντως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως φταίει που όταν ακούω για αληθινές ιστορίες σε τέτοιες βλακείες, κατεβάζω μούτρα και τσαντίζομαι

 

 

Πραγματικά, ποιον νομίζουν οτι κουροιδεύουν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...