Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

San Andreas (2015)

 

6/10 καλούτσικη, αρκετή δράση, φυσική καταστροφή και πολύ ψέμα

 

Όταν είδα ότι παίζει ο Dwayne Johnson ήξερα τι θα δώ, πετάγματα, εκρήξεις, κτλ κτλ. Εφόσον λοιπόν ήξερα τι θα δω, είπα απλά να κάτσω να ευχαριστηθώ μια ταινία φυσικής καταστροφής και μπορώ να πω πως πέρασε η ώρα ευχάριστα.

 

Fury (2014)

 

7/10 Αρκετά καλή ταινία, είχε κι αυτό τα ψεματάκια του. Μου άρεσε όπως έπαιξε ο Pitt. Το μόνο που με χάλασε ήταν οι σφαίρες "laser", όποιος το δει θα καταλάβει.

 

Coyote Ugly (2000)

 

4/10 Τίποτα το ιδιαίτερο, απλά για να περάσει η ώρα.

 

In the Heart of the Sea (2015)

 

6/10 Η διάρκεια ήταν μεγάλη και κατάντησε κουραστικό, θα μπορούσε να ήταν μικρότερο.

 

The Finest Hours (2016)

 

5/10 Πολύ ήρεμο στην αρχή, αργότερα καλυτερεύει αλλά πάνω κάτω μέτρια ταινία.

 

The Boy (2016)

 

4/10 Απογοήτευση. Το είδα έχωντας ακούσει καλά λόγια, για μένα ήταν βαρετό και προς το τέλος χάθηκε τελείως το ενδιαφέρον.

 

The VVitch: A New-England Folktale (2015)

 

0/10 Τραγικό! Ύπνος, μηδέν, τίποτα, χάσιμο χρόνου, τελείως αδιάφορο...

 

Backtrack (2015)

 

5/10 Βλέπεται, αλλά είναι αρκετά κουραστικό. Η διάρκεια της ταινίας είναι 90 λεπτά, αλλά μου φάνηκε σαν να έβλεπα 3 ώρες ταινία.

 

Captain America: Civil War (2016)

 

5/10 Είμαι φαν της Marvel, του Marvel Universe και αγαπημένος μου ήρωας είναι ο Spiderman. Δεν ξέρω πάλι γιατί έγινε τόσος ντόρος για το Civil War. Για μένα ήταν πιο βαρετό ακόμα και από το Captain 2 που ήταν από τα χειρότερα της Marvel. Μπλα μπλα μπλα, ξύλο ξύλο ξύλο, υπόθεση 0. 5/10 για τον Spiderman που μου άρεσε μετά τον αηδία Amazing Spiderman.

 

The Trust (2016)

 

1/10 Το Νικολιό και ο Frodo μαζί :Ρ Ξεκίνησε βαρετά, στη μέση απέκτησε ενδιαφέρον

(όταν ξεκίνησαν την ληστεία δηλαδή)

και στο τέλος η απόλυτη ξενέρα με πολλά ερωτηματικά. Μακριά!

 

10 Cloverfield Lane (2016)

 

5/10 Είχα δει το Cloverfield του 2008 και ήταν από τις χειρότερες μου ταινίες. Φοβόμουν να δω άλλο ένα Cloverfield, αλλά διάβασα ότι είναι κάτι διαφορετικό, ούτε sequel, ούτε prequel. Ξεκίνησε με πολύ ενδιαφέρον, με κράτησε σε αγωνία για αρκετή ώρα. Μετά όσο πήγαινε κούραζε, πολύ μπλα μπλα,

και όταν κατάλαβα ότι θα μείνουν κλεισμένοι στο σπίτι σε όλη την ταινία ξενέρωσα την ζωή μου

. Το τέλος πιο ψέμα. Πήγε να με ξανακερδίσει επειδή έχω μια αγάπη στα sci-fi αλλά δεν το κατάφερε.

 

 

Δυστηχώς, είναι σπάνιο στις μέρες μας να δεις καλή ταινία...

 

*τις πρώτες δεν τις αναλύω πολύ γιατί έχει περάσει λίγος καιρός από όταν τις είδα και δεν τις πολυθυμάμαι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η συμμορια των μαγων 2

 

Παρα το οτι δεν εχω δει το 1, η ταινια με κρατησε μεχρι το τελος. Ειχε δραση, ειχε σασπενς, ειχε λιγο χιουμορ και γενικα μου αρεσε που σαν ιδεα ξεφευγε απο τα τετριμμενα. Οι ηθοποιοι μου φανηκαν να ταιριαζαν στους ρολους τους, ο μονος που μου τη σπαει ειναο Ραντκλιφ δε τον παω καθολου, μονο ως Χαρι Ποτερ μπορω να τον δω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hail Caesar

 

Είμαι μεγάλος θαυμαστής των Coen. Ή ταινια είναι στα γνωστά υψηλά επίπεδα σεναρίου, ερμηνιων και σκηνοθεσίας αλλά το story απλά δεν δουλεύει. Είναι δύσκολο να βγει κάποιο νόημα, κάποιος λόγος που να δικαιολογεί το όλο εγχείρημα

 

O Josh Brolin είναι γενικά πολύ underrated ηθοποιός.

 

6/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Outcast

 

Για κωμωδία καλή είναι! :P

Με Nicolas Cage και Hayden Christensen (ο έφηβος Άνακιν για όσους έχουν δει Star Wars), δεν περίμενα κάτι καλύτερο να πω την αλήθεια.

Αλήθεια πάντως, γελάσαμε πολύ με τον αδερφό μου.

 

4/10

 

The King's Speech

 

Με πολύ καλές ερμηνείες από εξαιρετικούς ηθοποιούς (βλ. Colin Firth, Geoffrey Rush), η ταινία δεν έχει δράση, όμως είναι ευχάριστη καθόλη τη διάρκεια της.

 

7,5/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είδα το Link.png Site: Πρακτοράτζα  

Παρα μα παρα πολυ γελιο καλο σεναριο και πραγματικα ειχα καιρο να δω κωμωδια που να με κανει να γελασω και οχι Αμερικανια!Αμα εισαστε φαν την Εγγλεζικης προφορας ειναι οτι πρεpει!Φοβερες ατακες! απο εμενα 8,5/10 για το ειδος της παρα την χαμηλη βαθμολογια στο imdb! 

Επεξ/σία από Dynamics
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα καιρο να παω σινεμα. Ηθελε η παρεα σημερα να δει το "το καλεσμα 2" και πηγα και γω. Εχοντας δει το "1" σε dvd ηξερα περιπου τι θα δω, και ποσο βλακεια θα ηταν. Με τις κινεζικες ταινιες τρομαζεις ποιο πολυ. Η συγκεκριμενη ηταν να την δουν και να τρομαξουν μικρα παιδακια, ποσο μαλλον αφου οι πρωταγωνιστες ηταν μικρα παιδακια.

 

Βασικα ποιο πολυ μετανιωσα τα 7μιση ευρω που εδωσα. Στο star πετυχαινω συνηθως ταινιες καλυτερες απο δαυτη.

Θελω να δω το ημερα ανεξαρτησιας 2. Εκει, μονο και μονο για τα εφε τουλαχιστον, αξιζει να σκασεις τα λεφτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

??

Oταν παταμε πανω στο λινκ Πρακτοραντζα δεν μας εμφανιζει την ταινια αλλα τον Παντελιδη  

Γιαυτο εβαλε το ερωτηματικο ο φιλος 

Link.png Site: Πολητου θεου

Η ταινια αυτη απεικονιζει την σκληρη και επικινδυνη ζωη των παιδιων στη Βραζιλια (φαβελες) οπου μαθαινουν απο πολυ μικρη ηλικια τι παει να πει οπλα/ναρκωτικα/βια/πονος !!

 

Μια ταινια γεματη δραση και ρυθμο,πραγματικα μια πολυ καλη σκηνοθεσια !!! 2 ταινιες εχω δει απο Βραζιλια μερια (αυτη και Tropa de elite) και τις απολαυσα παρα πολυ !!!

 

Το 8,7 που εχει το imdb ας πουμε οτι με καλυπτει !!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

??

υπηρχε μια mediaκη μοδα πριν κανα 5-6αρι χρονια  , που καποιος προετοιμαζε καποιον αλλον για το οτι θα παρακολουθησει κατι σημαντικο και αντι αυτου επεφτε σε αυτο το τραγουδι του ρικ ασλευ  , you ve been rick rolled  , ειναι η φραση που παει πακετο με το σκηνικο .

εγω το ειχα μαθει απο την dota που αν εγραφες -rickroll ,σου απαντουσε , ricky is never gonna give you up  , καπως ετσι .

ο ricky ειναι και ενας χαρακτηρας της dota (αορατος δολοφονος -απο το 6 lvl και μετα - με στιλετο που κανει bleed και silence και δεν του γυρνας την πλατη εκτος αν εχεις teleport ) .

 

ετσι πηρα και τον ηχο του παντελιδη υπο το κινηματογραφικο πλαισιο . :P

Επεξ/σία από badweed
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη χαρη το 6.3 απο IMDB στο Grimsby Brothers. Το RT του εχει αποδωσει πολυ καλυτερα την βαθμολογια που του αναλογει.

 

Εντελως ΓΤΠ ταινια. Αθλια. Ζητημα αν εχει 3 σκηνες genuine γελιου. Μακραν η χειροτερη δουλεια του Cohen, αν ο σκοπος του ηταν να δωσει edgy humor πραγματικα, τοτε απετυχε παταγωδως. Περισσοτερο προσπαθεια ηταν να χωσουμε οτι μαλακια μας ηρθε στο κεφαλι και φυσικα το αποτελεσμα ηταν κακιστο στην καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt2784936/  Backtrack

 

Βαρετο εως εκει που δεν παιρνει αλλο.....

Και αυτος ο Brody πρεπει να εχει τοσο περιορισμενη μανιερα εκφρασεων....που μπροστα του ο De Niro (των τελευταιων ετων) δειχνει Kevin Spacey..

 

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν παταμε πανω στο λινκ Πρακτοραντζα δεν μας εμφανιζει την ταινια αλλα τον Παντελιδη  

Γιαυτο εβαλε το ερωτηματικο ο φιλος 

Link.png Site: Πολητου θεου

Η ταινια αυτη απεικονιζει την σκληρη και επικινδυνη ζωη των παιδιων στη Βραζιλια (φαβελες) οπου μαθαινουν απο πολυ μικρη ηλικια τι παει να πει οπλα/ναρκωτικα/βια/πονος !!

 

Μια ταινια γεματη δραση και ρυθμο,πραγματικα μια πολυ καλη σκηνοθεσια !!! 2 ταινιες εχω δει απο Βραζιλια μερια (αυτη και Tropa de elite) και τις απολαυσα παρα πολυ !!!

 

Το 8,7 που εχει το imdb ας πουμε οτι με καλυπτει !!

κάτι έχει γίνει με το pc μου χαχα πήγα να το διορθώσω και μου έβγαλε την λέξη conjuring χαχαχα τώρα είναι οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...