Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για όλους το Microsoft Office 2010 Starter Edition


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον η MS αρχισε να ανυσηχει για τον ανταγωνισμο. Εχω το libre office και δεν προκειται να ασχοληθω ποτε ξανα με πληρωμενα προγραμματα.

-1 για την MS, φαινεται οτι βρισκεται στην αρχη του τελους της οπως την ξεραμε μεχρι σημερα.

 

δεν ειναι μονο ο ανταγωμισμος....αλλα και η οικονομικη κριση ,που ειδικα στις ΗΠΑ γινεται χαμος....οπως εχει ξεκινησει ηδη και στην ευρωπη!!!!τα κερδη πεφτουνε ,καιρος ολοι να προσαρμοστουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εμένα όταν ρώτησα για Office Starter για Mac με έγραψες έτσι ;

Στα υπόψιν :P

Όχι βρε, απλώς δεν έχω υπ' όψιν μου αν υπάρχει Office Starter...

Mea culpa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το οτι αποφασισε να δωσει τζαμπα τις δημοφιλεστερες εφαρμογες της σουϊτας

-1 για τις διαφημησεις.

 

Θα με πειτε χαζο, αλλα... αυτο το αρχειο που κατεβαινει ειναι μολις 1.5ΜΒ? Προφανως ειναι online installer...

Και αν θελω να το βαλω σε καποιο pc χωρις ιντερνετ?

 

Απαντω στον εαυτο μου :P ("Μπραβο ρε Μητσο, αυτο εψαχνα!")

 

http://forums.mydigitallife.info/threads/21441-Office-2010-Starter

 

Βεβαια, αλλαζοντας ολα τα urls απο en-us σε el-gr παει σε 404...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί με το office starter 2010 εγκαθίσταται και ενα virtual drive που δεν απεγκαθίσταται μαζί με το office. Δηλαδή, αποφασίζεις να βγάλεις το office starter 2010 και σου μένει το virtual drive δώρο. :devil:

 

Οδηγίες απεγκατάστασης του virtual drive θα βρείτε εδω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το LibreOffice έχει ελληνική διόρθωση; Η έκδοση για Mac έχει ελληνική διόρθωση;

Στο Mac μου χρησιμοποιώ αναγκαστικά μόνο OpenOffice, γιατί μόνο αυτό έχω βρει με ελληνική διόρθωση... Υπάρχει άλλη λύση;

Εδώ είναι τα 2 αρχεία που πρέπει να κατεβάσεις:

 

http://osarena.net/hacks-guides/orthografikos-elegchos-sto-libreoffice-se-windows-ke-macosx.html

 

Είναι σε zip, τα αποσυμπιέζεις και κανεις διπλό κλικ στο καθένα για να περαστούν στο libre office

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ms έχει κάνει εντυπωσιακά βήματα προώθησης του ms office τον τελευταίο καιρό:

 

  • δωρεάν έκδοση του office για εγκατάσταση
  • δωρεάν χρήση του office online (skydrive)

 

αν και χρησιμοποιώ libreoffice, πρέπει να αναγνωρίσω ότι αυτά τα βήματα διευρύνουν κατά πολύ την κυριαρχία του ms office. ειδικά σε χώρες όπως η ελλάδα όπου το κράτος έχει κάνει σύμβαση με τη ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες ημέρες δοκιμάζω το δωρεάν Kingsoft Office 2012 και μου αρέσει, αν και είμαι απλός χρήστης χωρίς μεγάλες απαιτήσεις. Δεν έχει Mail client ή κάτι αντίστοιχο της Access! Μπορείς όμως να διαλέξεις ribon ή κλασσική (2003) εμφάνιση.

 

http://www.kingsoftstore.com/kingsoft-office-freeware.html

 

 

 

Edit: Τα Links του Starter edision, πέθαναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω, εχω οντως βαλει την σουιτα, αλλα το microsofi picture manager που εκανα βασικη εεξεργασια εικονας εχει ενσωματωθει στη σουιτα μαλλον και δεν μπορω να κανω ξεχωριστα επεξεργασια εικονας οποτε μου προτεινετε τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...