Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολύ ωραίο το online του αν κ με τσιτωνει μερικές φορές πολύ άσχημα...Δυστυχώς χωρίς πάρτι κ οργάνωση είναι ρουλέτα το παιχνίδι όσο κ αν προσπαθείς...με το τόξο που δοκίμασα Δεν μπορώ να πετύχω ούτε τις νταλίκες...με έχουν γδαρει ωστόσο ουκ ολίγες φορές με bow.νομίζω με πάρτι το παιχνίδι θα είναι 3 φορές καλύτερο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχω νοικιασει στο ps4 και ειμαι στο fireflies 2.28 και ειναι μακραν το καλυτερο 3rd person που εχω παιξει. Μαζι με Lara Croft νομιζω τα καλυτερα στο ps4 μεχρι τωρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει κι αυτο τερματιστηκε στο ps4. Δεν το ειχα παιξει στο 3. Ρε παιδια λιγο κουλο και αποτομο τελος δεν ειχε; Και μετα τί παιζει; Λετε να εχει sequel;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Εμενα προσωπικα μου φανηκε φυσιολογικο το τελος του, με βαση το τι εδειξε το παιχνιδι.

 

Θα μπορουσε να το ειχε ληξει ειτε σκοτωνοντας την Ellie για χαριν της ανθρωποτητας ωστε να δωσει ενα θλιβερο υφος

αλλα με χαρουμενο τελος αφου φτιαχναν το αντιδοτο και εσωζαν την ανθρωποτητα ή θα μπορουσε να φτιαχτει το αντιδοτο

και να σωθει και η Ellie, αρκετα κλισεδουρες.

 

Παρολαυτα για μενα διαλεξαν την πιο ρεαλιστικη και ανθρωπινη προσεγκιση, εδειξαν που φτανει και ποια ειναι τα ορια των ανθρωπων για να πραγματοποιησουν τις επιθυμιες τους αλλα και για να ικανοποιησουν τα αποθημενα τους, αφηνει επισης υπονοουμενο οτι η Ellie ξερει τι εχει συμβει στην ουσια και οτι εχει τραυμτιστει ψυχικα απο την ολη εμπειρια και το υψος των πραξεων της για να καταφερει να φτασει ως εδω.

 

Για το sequel, εχω εντοπισει ενα μικρο hint, που ισως ειναι Longshot-μπουρδο σκεψη :P, μετα το Bill's town το παιχνιδι δινει αυτοματα δυο comic books, παρολαυτα η Ellie στο Cutscene λεει οτι συχενεται τα cliffhangers οταν δειχνει οτι τελειωνει το τευχος.

 

 

Επεξ/σία από hollow_83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spoilers? :P

Συμφωνω βεβαια απολυτα με την αποψη σου.

 

To προχωρησα και εγω αρκετα σημερα.Ανυπομονω για το επομενο παιχνιδι της ND.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει κι αυτο τερματιστηκε στο ps4. Δεν το ειχα παιξει στο 3. Ρε παιδια λιγο κουλο και αποτομο τελος δεν ειχε; Και μετα τί παιζει; Λετε να εχει sequel;

Ενηλικίωση. Και ψυχολογικά τραύματα. 

 

Ευτυχώς είχαν τη γενναιότητα να του δώσουν ένα τέλος που να αρμόζει σε ό,τι είχε προηγηθεί, λέω εγώ. 

 

 

Εν τω μεταξύ, έχετε παρατηρήσει στα διαμερίσματα ή σπίτια ότι οι τηλεοράσεις, αν και σπασμένες μερικές, είναι όρθιες; Τι είναι αυτό, διακριτική δήλωση για το πόσο γαμάτες βάσεις έφτιαχνε η Sony για τις τηλεόράσεις της πριν την πανδημία; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spoilers? :P

Συμφωνω βεβαια απολυτα με την αποψη σου.

 

To προχωρησα και εγω αρκετα σημερα.Ανυπομονω για το επομενο παιχνιδι της ND.

Περιμενε το uncharted 4 για την ωρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spoilers? :P

Συμφωνω βεβαια απολυτα με την αποψη σου.

 

To προχωρησα και εγω αρκετα σημερα.Ανυπομονω για το επομενο παιχνιδι της ND.

 

Tελειως απερισκεπτο αυτο με το spoiler. :P

 

To χω ξεκινησει εδω και κατι μερες στο Grounded. Ηθελε μπολικη δουλιτσα ακομα το κομματι της AI, δε βλεπω καποια πρακτικη διαφορα απο το Easy, περα απο το γεγονος οτι δεν εχει hud, Sensing και εχει λιγοτερες σφαιρες και προφανως πεθαινεις πιο ευκολα.

 

Νομιζω δηλαδη οτι τα Unc στο κομματι αυτο ηταν καλυτερα. Βεβαια στο UNC μαχεσε με μισθοφορους ενω εδω με πρωην απλους πολιτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει κι αυτο τερματιστηκε στο ps4. Δεν το ειχα παιξει στο 3. Ρε παιδια λιγο κουλο και αποτομο τελος δεν ειχε; Και μετα τί παιζει; Λετε να εχει sequel;

Δεν συμφωνω καθολου για το τελος φιλος. Ιδανικο κλεισιμο του παιχνιδιου για εμενα. Σε οτι αφορα τo sequel, δεν θα ηθελα να συνεχισει η ιστορια των Joel-Ellie, για να μην χαθει αυτη η μαγικη μεταξυ τους ισορροπια, που πετυχαν οι ανθρωποι της ND. Το συμπαν του παιχνιδιου μπορει να δωσει παραλληλες ιστοριες παντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελος ειναι καταπληκτικο.Προσωπικα ανατριχιασα.Ευτυχως που το πηγαν προς τα εκει και δεν χαλασαν οτι ειχαν χτισει ως τοτε.Τωρα που το ξαναπαιζω παρατηρω και τις λεπτομεριες περισσοτερο και το τελος ηταν το ιδανικο.

 

Απο την μια δεν θελω και εγω και συνεχισουν με joel ellie οπως λεει και ο kostiger, αλλα απο την αλλη τους εχω συμπαθησει και δεθει(με τα καλα και τα κακα τους) οσο με κανενα αλλο διδυμο στην ιστορια των βιντεοπαιχνιδιων.

Δυσκολη αποφαση και για ND φανταζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φάει σκαλωμα με το stealth loadout....πραγματικά το bow (αν δεν έχεις lag :P) είναι λουκούμι...κ βλέπω όλο κ περισσότερους να το χρησιμοποιούν....Δεν το βλέπω καλά το κακόμοιρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει κι αυτο τερματιστηκε στο ps4. Δεν το ειχα παιξει στο 3. Ρε παιδια λιγο κουλο και αποτομο τελος δεν ειχε; Και μετα τί παιζει; Λετε να εχει sequel;

Συμφωνώ και εγώ για το τέλος, αλλά τα είχα πεί πέρσυ οπότε διάβασε την άποψη μου πιο πίσω. Κατ' τα άλλα, μαζί με το GTAV είναι τα παιχνίδια που βάζουν το benchmark για την νέα γενιά.

 

Θεωρώ οτι δεν θα πρέπει να υπάρξει sequel. Δεν έχει νόημα. Ας κρατήσουν τα mechanics του Last of Us και ας δώσουν ένα νεο ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...