Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχει κατι εξτρα μαλακιες οπως καπελα και περκς που μπορεις να τα πληρωσεις, οπως ειχε και το unc με τα οπλα και τα καπελα.

 

Ουτε το παιχνιδι χαλανε ουτε τπτ.

 

Τωρα αν ειναι ιδιο αυτο με το να σου δινουν μισο retail παιχνιδι οκ παω πασσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α καλά, για καπέλα και perks μιλάμε μόνο; Τα καπέλα, εξ ορισμού, δεν κάνουν τίποτα. Τα perks, όποιος έχει ασχοληθεί τόσο ώστε να έχει σαφή εικόνα του multiplayer του, ξέρει πολύ καλά πως δεν έχουν την παραμικρή σημασία αν δεν ξέρεις να παίζεις. Βοηθάνε λίγο σε περιπτώσεις όπου παίζουν events και χρειάζεσαι συγκεκριμένο αριθμό σε parts για να μη χάσεις survivors, ας πούμε, ή άμα είσαι τελείως πρωτάρης ή άμπαλος για να μην ξεμένεις τελείως από σφαίρες άμα ρίχνεις 10 και βρίσκει στόχο η μία. 

 

Αλλά ακόμα και 50 σφαίρες να έχεις κι αυτόματο, άμα σου σκάσει ο άλλος από το πουθενά με κάνα βέλος ή κάνα shiv, ή άμα κλείσουν τις διεξόδους σου σωστά από την άλλη ομάδα, δεν προλαβαίνεις να καταλάβεις από πού σου ήρθε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι για τετοια πραματα λεμε, booster packs στην ουσια.

 

Πραγματα που εχουν τα περισσοτερα competitive onlne.

 

Eτσι οπως το γραφει θα νομιζει ο κοσμος οτι εχει μια πιστα μονο και πως καθε φορα που θες να παιξεις ζηταει λεφτα.

 

Ιδου:

 

2d1soqt.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράγγειλα και γω πριν απο 25 λεπτά.Από τα public .Λογικά άυριο το απόγευμα θα μου χει φτάσει .Αθήνα το Public,Κρήτη εγώ οπότε κάπου κει υπολογίζω.

Αντε γιατί με Fifa 14 και Killzone το χα αφήσει στο ράφι το PS4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ΟΚ.

 

Δεν είμαι και σίγουρος, να σου πω την αλήθεια, για ποιο παιχνίδι ήταν η μπιχτή του p3tran. Αν ήταν για κάνα PvZ, τότε, μαζί του, επειδή κι εκείνο currency για booster packs νομίζω ότι έδινε, που πάλι κλάιν. 


Το παράγγειλα και γω πριν απο 25 λεπτά.Από τα public .Λογικά άυριο το απόγευμα θα μου χει φτάσει .Αθήνα το Public,Κρήτη εγώ οπότε κάπου κει υπολογίζω.

Αντε γιατί με Fifa 14 και Killzone το χα αφήσει στο ράφι το PS4.

Τελικά δεν άντεξες, ε; :D

 

Αντε, καλή διασκέδαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγινε θεμα στο neogaf (εχουν παραγινει Hipster εκει μεσα), θεωρησε οτι πρεπει να το αναφερει μπας και πει τπτ.

 

Φανταζομαι για να το πει εδω στο Last of us αναφερεται.

 

Και το PvZ στο θεμα αυτο κομπλε ειναι, αμα δεν εισαι καλος και τα booster δε κανουν κατι.


Σημερα παρελαβα και την Limited.

 

28lasub.jpg

 

2vsqanp.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λογαριασμό σου μπορείς να έχεις activated as primary μία κονσόλα μόνο. Σε αυτή την κονσόλα ό,τι αγοράζεις ψηφιακά είναι διαθέσιμο και στα υπόλοιπα προφίλ της κονσόλας αυτής. Μπορείς να το δεις στο info του παιχνιδιού από το κεντρικό μενού της κονσόλας πατώντας το options, γράφει κάτι στο στιλ "eligible to start: everyone" ή κάπως έτσι. Ταυτόχρονα μπορείς να μπεις από άλλη κονσόλα και να παίξεις τα παιχνίδια σου, αρκεί να είσαι online. Πρακτικά, gamesharing κάνεις ενεργοποιώντας εσύ ως primary στο προφίλ σου την κονσόλα ενός φίλου σου (ώστε αυτός να παίζει ό,τι αγοράζεις) κι αυτό τη δική σου (ώστε να παίζεις ό,τι αγοράζει). Να σημειώσω εδώ πως έτσι, ό,τι έχεις αγοράσει εσύ θα μπορείς να το παίζεις μόνο εσύ στην κονσόλα σου, επειδή δε θα είναι activated as primary στο λογαριασμό σου. 

 

Οπότε από ότι κατάλαβα μπορείς να το μοιραστείς με ακόμα μια ps4 κονσόλα. Μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, δεν λεω για τα καπελα. εγραψα ξεκαθαρα για τι πραγμα λεω: "τα καλυτερα οπλα και abilities ειναι κλειδωμενα πισω απο paywall"

 

οπλα

και

abilities

 

το enforcer που σκοτωνει πιο γρηγορα αλλα και οταν πετυχαινεις τον αλλον, εκεινος τρεμει περισσοτερο με αποτελεσμα να μην μπορει να σημαδεψει πισω,

ή το specter, το μοναδικο οπλο μεγαλων αποστασεων που εχει σιγαστηρα, και αρα δεν αποκαλυπτεις τη θεση σου στους αντιπαλους και εχεις και την ισχυ του δυνατου οπλου.

 

απο abilities, απο απλα πραγματα οπως οτι μαζευεις αυτοματα χωρις να σταματας και να σκυβεις οτι βρισκεις, και οτι βρισκεις απο 50% εως 200% περισσοτερα πραγματα (rookie abilities) μεχρι αλλα πιο game-breaking στα οποια πχ σκας μπομπα μπροστα σου και μπροστα στον αλλον, και εσυ με το αγοραστο ability εισαι immune (ατρωτος) ενω ο αλλος την ακουει και γινεται stunned. και αλλα πραγματα, οπως οτι οποιος σε πετυχει παραμενει ορατος και σημαδεμενος για 10 δευτερολεπτα, και μαλιστα στη διπλασια αποσταση απο οτι κανονικα δειχνει το παιχνιδι, κ.α.

 

η εξτρα μεγαλη κοροϊδια ειναι οτι για να δικαιολογηθει (στα ματια ποιων? των χαζων?) το αδικαιολογητο, εχεις καποια απο αυτα τα abilities σε preset κλασεις (δηλ. που δεν διαλεγεις εσυ τι οπλα/perks θες), και υποψιαζομαι οτι εκει πατανε ολοι οσοι ειναι αρκετα χαζοι για να δικαιολογησουν αυτη την πραγματικα σιχαμενη τακτικη.

το οτι το multiplayer δεν παιζει καλα ή δεν παιζει καθολου, αυτο σε καμια περιπτωση δεν αναιρει το γεγονος οτι η παραπανω τακτικη ειναι ο ορισμος του pay to win, και μαλιστα μεσα σε full retail game.

 

@hollow: δευτερο φαουλ, χτες δεν ηξερες τι εγραφες στο ryse, τωρα μου κανεις τα ασπρα-μαυρα σε καταστασεις που κατα τα αλλα κατακρινεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αστο πετραν για τα φαουλ και τα πεναλτι εχεις βγει εξω εδω και καιρο με πολλες απο τις κοτσανες που πετας.

 

ΤΟ παιχνιδι δεν εχει κανενα προβλημα με Paywalls και υποχρεωτικες αγορες, εχεις θεματακι με το X1, εχει φανει εδω και καιρο, αναξιοπιστος μεχρι το κοκκαλο.

 

Εισαι μονος να τραγουδας, σαν τον τρελο του χωριου και ολοι γυρω γυρω γελανε.

 

PS, για τα DLC οταν ελεγε ο skanjos οτι ειναι για το πεος εγω φωναζα οτι ειναι μια χαρα και δεν ενοχλουν κανεναν, και οποιος θελει τα αγοραζει, αρκει να μην επηρεαζουν το περιεχομενου του ιδιου του παιχνιδιου, οπως πχ με το Forza.

 

200 Αμαξια και τα ξεφτιλικια με τα λεφτα οταν πρωτοκυκλοφορισε.

 

Οσο για το Ryse δεν λεω ασυναρτισιες. Οταν ο χαρακτηρας αναβει μπλε ή κιτρινος και λαθος κουμπι να πατησεις η κινηση γινεται, ακομα και τπτ να μην πατησεις παλι γινεται η κινηση απλα κανει εναν ηχο fail, at least οταν το επαιξα το Μαρτη ισως το αλλαξαν για να γινει λιγο περισσοτερο κακο παιχνιδι απο κακο Tech Demo.

Επεξ/σία από hollow_83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο πετραν για τα φαουλ και τα πεναλτι εχεις βγει εξω εδω και καιρο με πολλες απο τις κοτσανες που πετας.

 

ΤΟ παιχνιδι δεν εχει κανενα προβλημα με Paywalls και υποχρεωτικες αγορες, εχεις θεματακι με το X1, εχει φανει εδω και καιρο, αναξιοπιτσος μεχρι το κοκκαλο.

 

Εισαι μονος να τραγουδας, σαν τον τρελο του χωριου και ολοι γυρω γυρω γελανε.

 

PS, για τα DLC οταν ελεγε ο skanjos οτι ειναι για το πεος εγω φωναζα οτι ειναι μια χαρα και δεν ενοχλουν κανεναν, και οποιος θελει τα αγοραζει, αρκει να μην επηρεαζουν το περιεχομενου του ιδιου του παιχνιδιου, οπως πχ με το Forza.

 

200 Αμαξια και τα ξεφτιλικια με τα λεφτα οταν πρωτοκυκλοφορισε.

 

Οσο για το Ryse δεν λεω ασυναρτισιες. Οταν ο χαρακτηρας αναβει μπλε ή κιτρινος και λαθος κουμπι να πατησεις η κινηση γινεται, ακομα και τπτ να μην πατησεις παλι γινεται η κινηση απλα κανει εναν ηχο fail, at least οταν το επαιξα το Μαρτη ισως το αλλαξαν για να γινει λιγο περισσοτερο κακο παιχνιδι απο κακο Tech Demo.

Μην ασχολησε...τι ζαχαρενια σου χαλας...ο ανθρωπας ειναι τρολ απο τα λιγα :P εγω ignore τον εχω αλλα καποιος τον εκανε quote πριν και ειδα τι εγραψε

Online δε δοκιμασα yet...(γενικα δεν ειμαι και ιδιεταιρα fan)  μπορει νανε broken και αν εχει micro ειναι κατακριτέο

Δεν εχει ουτε ημίμετρα ουτε πλευρες αυτο

ΑΛΛΑ μολις το τερματισα σημερα (το single) και ειναι ενα απο τα καλύτερα παιχνιδια που εχω παιζει στα 34 μου χρονια...

50 euro well well spend!

Τι εμπειρια ηταν αυτη? Εχω συγκλονιστει πραγματικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...