Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s ή Samsung Galaxy S II


Daliar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-Ξέρω πολύ καλά τι και πώς για το θέμα με την οθόνη ΓΕΝΙΚΑ!ΕΙΔΙΚΑ όμως ΔΕΝ το δέχομαι!Αν ήταν τόσο απλό όσο λες θα έβγαινε η Apple και θα έλεγε ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα με σένα αλλά πολύ απλά....ΔΕΝ το κάνει!Γιατί άραγε;

 

-Από την μία μου λέτε οι 2 σας ότι δεν βάζω Link και τα λέω αυθαίρετα και από την άλλη όταν βάζω "απαξιείτε" με τον τρόπο του ο καθένας!

Απάντηση στον oldnew πάνω σε αυτό το θέμα:όπως έγραψα έβαλα αυτά τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Link για να πω ότι αυτά που έγραψα δεν τα βγάζω από το μυαλό μου κι επειδή μου τα ζήταγαν οι εν λόγω χρήστες!Σιγά μην ασχολούμαι να χάνω χρόνο να βάζω links για να "ακυρώνω" κινητά!Όπως είδες έβαλα και ελληνικό συγκριτικό όσο το δυνατόν πιο ουδέτερο σε γνώμη...!Αυτό κάτι λέει!

 

-kirileman....σου έδωσα απάντηση για το πώς "φτιάχνει" αυτό το θέμα!Κάνε αναβάθμιση σε 2.3.5 ή πολύ απλά πήγαινέ στο στο service και θα στο φτιάξουν ΔΩΡΕΑΝ!Τι άλλο θες;Η ΙΔΙΑ η εταιρεία στο φτιάχνει χωρίς "μα,μου"!

 

-billdanos...τα "μη αξιόπιστα" φόρουμ που κράζεις είναι κάποια της "εταιρείας σου"!!!!Και αυτά αναξιόπιστα είναι!Το myphone αναξιόπιστο είναι!Το bytheway και τόσα άλλα αναξιόπιστα,ακόμα και οι ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΤΗΣ APPLE αναξιόπιστες είναι!Άσε μας τώρα!!!!

 

-billdanos....για το θέμα με την οθόνη...ναι ρε φίλε....σε κάποιες παρτίδες έβγαλε θέμα αλλά το έφτιαξαν ΔΩΡΕΑΝ είτε με official αναβάθμιση είτε με "επίσκεψη" στο service!Σε χάλασε δηλαδή;Εδώ πέρα με την Apple....δεν παίζεις τζόκερ....ΟΛΑ έχουν το ίδιο πρόβλημα!Να σου θυμίσω και το θέμα με το 4αρι με την κεραία;;;;Να μιλήσω για σεβασμό στον πελάτη;Α ναι....πάρε μια θήκη και είσαι οκ!Αλλά να την πάρεις πριν περάσει ο ένας μήνας της προσφοράς αλλιώς θα σε χρεώσουμε για το δικό μας πρόβλημα!Ωραία λογική!Όπως ξαναείπα.....άλλο 1 κινητό τον χρόνο που κάνει μέχρι και 800€ και άλλο μια εταιρεία που βγάζει πολλά μοντέλα μέσα σε ένα χρόνο για να καλύψει όλους τους χρήστες(και η ναυαρχίδα της δεν κοστίζει παραπάνω από 600€)!Το θέμα είναι ότι αν της ξεφύγει κάτι το παραδέχεται και το φτιάχνει(όπως και οι χρήστες των εν λόγω κινητών τα λένε όπως είναι και δεν κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους!)

 

-Kirileman....όσον αφορά το σχόλιο για το ποιος πρέπει να φτιάχνει κινητά και ποιος όχι....ΟΚ....ότι πεις!Όποιος ξέρει πραγματικά από κινητά μπορεί να καταλάβει ότι αυτό που είπες απλά είναι εντελώς άκυρο!

 

ΥΓ:Παρεπιπτόντως.....όλα τα υπόλοιπα που έγραψα φυσικά "προσπεράστηκαν"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 320
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλά... αλλά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η Samsung πρέπει να μείνει στα parts που κατασκευάζει και να αφήσει άλλους να φτιάχνουν συσκευές.

Γιατι το λες αυτο?

Και ποιες κατα τη γνωμη σου θα πρεπει να κατασκευαζουν τα κινητα?

Ασε που αυτο που λες,αν γινει η μονη που θα βγει κερδισμενη θα ειναι η apple και οχι εμεις!

Τυχαια η αποψη σου?Δε νομιζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω πως σε αυτα τα αξιόπιστα αλλα φορουμς που συχναζετε, παραβλεψατε τις πρώτες σελίδες για το s2, που οποιος το αγόραζε ΗΤΑΝ σα να έπαιζε τζοκερ για το αν του πέσει προβληματική οθονη... Και οι επιστροφές πήγαιναν σύννεφο...

 

Επισης το s2 εχει απίστευτο μαύρο αλλα ελεεινο λευκό... Ο κύκλος πανω δεξιά υπάρχει σχεδον σε ολες τις συσκευές και υποψιαζομαι πως εχει να κανει με κατι που ειναι απο πισω σε εκείνο το σημείο.

 

Δεν άντεξες και πολύ.

 

Όσο joker παίζαν οι υποψήφιοι αγοραστές iPhone 4 για το γνωστό πρόβλημα κεραίας(εξ ου και τα δωρεάν bumpers που αποδεικνύουν ότι είναι hardware πρόβλημα)

αλλά και οι αγοραστές του iPhone 4s για επίσης γνωστό πρόβλημα με το battery drain που παίζει και αυτό να μην είναι software bug.

Επίσης το S2 έχει εξαιρετικό λευκό και απόλυτο μαύρο.

 

Καταλάβατε κύριοι, τώρα ο billdanos απαξιώνει τις πηγές/φόρουμ από τις οποίες αντλούνται διάφορα links που υποστηρίζουν το Galaxy S II.

Ενώ τα δικά του είναι αυθεντία. Όταν δεν έχεις επιχειρήματα, μόνο έτσι παίζεις μπάλα.

Ουσιαστικά δεν το νοιάζει ποιά είναι η πηγή, αλλά τί λέει. Υποστηρίζει έστω και λίγο την "non-Apple" συσκευή = Αναξιόπιστη πηγή.

Άλλο ένα spam post του billdanos στο κατεστραμμένο αυτό thread.

billdanos δεν είπα πως είσαι fanboy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πέρα ρε παιδιά ο ίδιος ΑΚΥΡΩΝΕΙ ανακοινώσεις της ΙΔΙΑΣ της Apple και των ίδιων χρηστών του Iphone στο επίσημο φόρουμ του iphone!Τι να λέμε τώρα!Εγώ δεν μπορώ να το χαρακτηρίσω τελικά fanboy γιατί δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία.....!Έχει πάει σε μια πιο "ανώτερου επιπέδου"!

 

Α και που'σαι billdanos....επιστροφές όσες κι αν είναι τις δέχεται η samsung και άλλες εταιρείες.....δεν το παίζουν "κινέζοι" ότι και καλά είναι software το πρόβλημα ενώ όλοι ξέρουμε ότι είναι hardware γιατί με το 4αρι και το σήμα παλιότερα αυτό που έκαναν ήταν να "παίξουν" σε επίπεδο software για να μην φαίνεται το όλο πρόβλημα!Με λίγα λόγια το ψευτοκάλυψαν!Να χαίρεσαι τον σεβασμό της εταιρείας που χρυσοπλήρωσες το προϊόν της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το λες αυτο?

Και ποιες κατα τη γνωμη σου θα πρεπει να κατασκευαζουν τα κινητα?

Ασε που αυτο που λες,αν γινει η μονη που θα βγει κερδισμενη θα ειναι η apple και οχι εμεις!

Τυχαια η αποψη σου?Δε νομιζω!

Αυτή την απορια την εχω και εγώ, και ειμαι σχεδόν βέβαιος ολοι. Επειδή εχω παρακολουθήσει την πορεία της samsung απο την εποχη του wm omnia 1. (Είχε αγοράσει το software απο την htc που είχε τοτε μεγαλύτερη τεχνογνωσία, αλλα έφτιαχνε το hardware μονη της. Αντίθετα η sony ειχε αγοράσει το hardware -την πλακέτα του diamond1- απο την htc και έφτιαχνε το software μονη της παρουσιαζοντας το xperia1). Ότι είχε αγοράσει κάθε εταιρία απο την htc, ήταν τα επόμενα χρονια το αδύνατο σημείο τους, μιας και η htc δεν ήταν κορόιδο να τους πουλήσει ότι καλύτερό είχε. Η samsung τα επόμενα χρονια και σε καποιο βαθμο εως πρόσφατα είχε παντα το καλύτερό hardware. Αν έπασχε σε κάτι, ήταν καθαρά το software. Οπότε το να μη βγάζει συσκευες η εταιρία με το καλύτερό hardware στο χωρο, που μεχρι και η apple παίρνει parts απο αυτή, αν και δεν το θέλει, δεν εξηγηται.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οφτόπικ)

Μπορεί να φτιάχνει parts αλλά οι συσκευές της είναι μέτριες ως κακές ως υλοποίηση, τόσο σχεδιαστικά όσο και κατασκευαστικά (από τα πλαστικά τηλέφωνά της μέχρι τις πλαστικούρες τηλεοράσεις της). Χωρίς χαρακτήρα, χωρίς αξιοπιστία και με το χειρότερο support. Αντίθετα, τόσο η htc όσο η apple δείχνουν να τα καταφέρνουν καλύτερα. Καθαρά προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οφτόπικ)

Μπορεί να φτιάχνει parts αλλά οι συσκευές της είναι μέτριες ως κακές ως υλοποίηση, τόσο σχεδιαστικά όσο και κατασκευαστικά (από τα πλαστικά τηλέφωνά της μέχρι τις πλαστικούρες τηλεοράσεις της). Χωρίς χαρακτήρα, χωρίς αξιοπιστία και με το χειρότερο support. Αντίθετα, τόσο η htc όσο η apple δείχνουν να τα καταφέρνουν καλύτερα. Καθαρά προσωπική άποψη.

Offtopic:

Πριν ειμουν στα puplic. Είχε για επειδειξη μια samsung 3d led 800 herz, 40 ίντσες 1200€ θεολεπτη μεταλικο σασι, και φωτεισμενο το samsung. Φάγαμε κανα 20λεπτο με ένα φιλο να τη χαζευουμε με τα 3d γιαλια. Μας βαρέθηκαν :) Παντως οποίος πέρναγε , γουαου έλεγε. Καλα η εικόνα μακράν καλητερη όλων. Επίσης ήταν η μοναδική με μεταλικο design, μιας και ολες οι άλλες, όλων των εταιριών πλαστικές ήταν..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειμαι πλεον βέβαιος πως οχι απλά δεν έχετε ολοι επαφή με το 4s, αλλα ούτε καν με το s2! Ειναι αυτο που λέμε: μνημόσυνο με ξένα κολυβα...

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι πλεον βέβαιος πως οχι απλά δεν έχετε ολοι επαφή με το 4s, αλλα ούτε καν με το s2! Ειναι αυτο που λέμε: μνημόσυνο με ξένα κολυβα...

 

:)

Με κατάλαβες. Το παραδέχομαι. Δεν εχω το sgs2. Σας δουλεύω τοση ωρα..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι πλεον βέβαιος πως οχι απλά δεν έχετε ολοι επαφή με το 4s, αλλα ούτε καν με το s2! Ειναι αυτο που λέμε: μνημόσυνο με ξένα κολυβα...

 

:)

 

Είναι αυτό που λέμε: Πιάνεις πουλιά στον αέρα!

cool.png

 

Με κατάλαβες. Το παραδέχομαι. Δεν εχω το sgs2. Σας δουλεύω τοση ωρα..

 

android.png

 

Τον είδες ε;! Πάλι με επιχείρημα απάντησε!

Δεν είπα πως είναι fanboy! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, πλάκα έχουμε!

Καλα να ειμαστε...! :-D

 

 

Εγω billdanos,τουλαχιστον,εχω επαφη με το hd2 κ s2(no yellow screen) και απο ποιοτητα ειναι και τα δυο παρα πολυ καλα και κυριος πολυ ανθεκτικα(...και στις πτωσεις,χωρις τη κακασχημη πλαστικουρα για προστατευτικο)! :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...