Προς το περιεχόμενο

Ektelion's Retro Reviews


ektelion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μπράβο κι από μένα! Πολύ ενδιαφέρουσα προσπάθεια.

Subscribed!

 

Κάποια σχόλια που αν θέλεις τα λαμβάνεις υπόψιν:

- Το intro που έχεις μου φαίνεται σχετικά μεγάλο, και η επανάληψη ανα επεισόδιο θα το κάνει κουραστικό.

- Έχεις αρκετά cut-aways ακόμα και σε σημεία που είναι αισθητά περιττά.

- Μιλάς κάπως γρήγορα (όχι πάντα), και μου δίνει την εντύπωση ότι βιάζεσαι.

- Συμφωνώ με το σχόλια για την ποιότητα του ήχου (φωνής), που από το παραπάνω σχόλιο φαίνεται πως ήδη το έχεις υπόψιν σου.

Η προφανής λύση θα ήταν καλύτερο μικρόφωνο (αλλά δεν έχω επαρκείς πληροφορίες για να προτείνω κάτι εδώ), και η εναλλακτική θα ήταν κάποιο post-processing με noise removal και amplification μέσω Audacity ή Adobe Audition (ή παρόμοιο εργαλείο) με πειραματισμό για να βρεις τα σωστά settings και να μην έχεις ανεπιθύμητη παραμόρφωση της φωνής (...).

Επίσης όσο το δυνατόν μικρότερη συμπίεση και μεγαλύτερο bit-rate στον ήχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο!! Απολαυστικά τα reviews σου!

Απλά όπως είπε ο monkeyisland κάνε κάτι με την ένταση του μικροφώνου γιατί ακούγεσαι πολύ χαμηλά(το ίδιο πρόβλημα έχει και ο avgn)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Μιλάς κάπως γρήγορα (όχι πάντα), και μου δίνει την εντύπωση ότι βιάζεσαι.

 

Εμένα προσωπικά αυτό μου αρέσει πάρα πολύ. Και αν πάρουμε υπόψιν και τον τυπά που λέει τα "ΜΠΡΑΦ", ίσα ίσα που τα λέει και αργά.

 

Είναι της μόδας η ταχύτητα του λόγου στα Κριτικοβίντεο του YT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
τον τυπά που λέει τα "ΜΠΡΑΦ"

Ποιόν; Τα ποια;

 

Ελπίζω να μην έπρεπε να καταλάβω τον Yahtzee από την περιγραφή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιόν; Τα ποια;

 

Ελπίζω να μην έπρεπε να καταλάβω τον Yahtzee από την περιγραφή.

 

 

http://www.comedylab.gr/videos?c=23

 

Καμια σχεση με videogames, αλλα προσωπικα τον βρισκω πολυ αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σας ευχαριστήσω όλους πολύ για τα καλά σας λόγια και την εποικοδομητική κριτική, να σας ενημερώσω ότι ανέβασα και το δεύτερο επεισόδιο της σειράς.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Qu593SkhZZc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

χώσε και ένα episode σε zero punctuation κατάσταση :-D

 

btw, αν υποψιαστώ ότι το Ektelion "προέρχεται" από Tolkien, θα ρίξω nerd rage :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν συγχαρητήρια για την προσπάθεια. -χάϊδεμα τέλος-

 

Εμφανώς καλύτερα απο το πρώτο επεισόδιο,παρ όλα αυτά εξακολουθούν να υφίστανται χτυπητές ατάκες τύπου Mikeius.

Πλάκα έχουν τα διάσπαρτα καφρομπινελίκια ή μάλλον θα είχαν, αν αυτά έβγαιναν αυθόρμητα μέσα στον λόγο και όχι απο μια γρήγορη ανάγνωση (συν τις πρόβες).Θα προτιμούσα εύστοχα και καυστικά σχόλια,στύλ "Strafe σάν τον κάβουρα".Περι ορέξεως βέβαια...

Το να αντιγράφεις χρησιμοποιείς ένα συγκεκριμένο στυλ σάν reference δέν είναι κακό.Κράτησε όμως τα καλά στοιχεία και ανέδειξε την προσωπικότητά σου .

Ευελπιστώ το τρίτο επεισόδιο να έρθει ως αντιστάθμισμα του πρώτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας. Θα τα λάβω υπ' όψη όπως πάντα, αλλά όπως αντιλαμβάνεστε, αν δεν το κάνω όπως μου βγαίνει, αποκλείεται να βγει καλό. Αντιλαμβάνομαι ότι το τελικό αποτέλεσμα μόνο τέλειο δεν είναι, αλλά ελπίζω να βελτιωθώ με το χρόνο. Για τις υποκειμενικές προτιμήσεις του καθενός προφανώς δεν μπορεί να γίνει λόγος.

 

@ThResH

Το Ektelion προέρχεται όντως από Tolkien, αλλά από τον Ecthelion Fountain, τον στρατηγό της Gondolin. Όχι από τον Steward της Gondor που αυτοκτόνησε όταν έμαθε ότι πέθανε ο Φαραμίρ. Το έκανα πιο "industrial" γιατί όπως αντιλαμβάνεσαι υπάρχουν άπειροι Ecthelion εκεί έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε τι μου θύμισες τώρα... :)

 

Βέβαια το 'χα παίξει και το Dune αλλά δεν μου πολύ άρεσε (δεν το πολύ καταλάβαινα) και γρήγορα το παράτησα. Αλλά με το Dune 2 θυμάμαι είχα ρίξει ατέλειωτα ξενύχτια με την Amiga 600 μου!!

 

Καλή συνέχεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...