Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου φαίνεται περίεργο ο Chrome να έχει περίπου 60% στο market share όταν η έκδοση για Android είναι τόσο φτωχή: δεν παίρνει extensions, δεν έχει master password κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω θέμα και δεν ενημερώνεται ο chrome, καμία λύση? 

 

 

Αποτυχία ενημέρωσης (σφάλμα: 3)Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο για ενημερώσεις: O έλεγχος ενημερώσεων απέτυχε να ξεκινήσει (κωδικός σφάλματος 3: 0x80080005 -- system level).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και στο τελος του αρθρου

 

Update: We have been contacted by Rob Wu, a developer on the Chromium project - the open-source foundation for the Chrome browser - who has informed us that this change was not intentional but, rather, an unintended result of fixing a previous security issue (CVE-2015-1297). He confirmed that the issue will only be seen if the YouTube app is installed and that, at the moment, apart from disabling AdBlock or whitelisting YouTube, the only solution, as described above, is to uninstall the app. The problem is expected to be patched in the upcoming weeks or, at least, when Chrome 46 is released.

Δηλαδη συμβαινει μονο σε οποιον ειναι αρκετα χαζος ωστε να εχει chrome app για το youtube.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ψάχνω ένα extension για να ανοίγει καινούρια καρτέλα δίπλα από αυτήν που είμαι και όχι στο τέλος. Επίσης κάθε καινούρια καρτέλα να ανοίγει μετά από αυτήν που άνοιξα πριν από λίγο. Ξέρει κανείς κανένα; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο? Βασικα, μεχρι πριν λιγα λεπτα νομιζα πως αυτο ειναι απο εκεινα τα feature του chrome που δεν αλλαζουν ουτε με εξορκισμο :P

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/tabsplus/nikomkkhhpfoeamojhhgpfkpkdlfhfii

 

Και αλλο ενα

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/tab-position-options/fjccjnfkdkdmjohojoggodkigkjkkjhl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θέλω το ίδιο και όταν πατάω ctr+t και όταν ανοίγω 2 λινκ ας πούμε από ένα site. Αυτό που έχω καταφέρει είναι ctr+t να πηγαίνει μετά από την καρτέλα που είμαι και τα λινκ να τα ανοίγει δεξιά από την καρτέλα που είμαι. Αυτό που θέλω είναι να ανοίγει ένα λινκ δεξιά της καρτέλας που είμαι και το επόμενο λινκ που θα ανοίξω από την ίδια καρτέλα δεξιά της επόμενης και όχι αυτής που είμαι. Σρυ άμα το λέω περίπλοκα. Χωρίς extension δουλεύει το δεύτερο κομμάτι αλλά δεν δουλεύει αυτό με το ctrl+t με extension γίνεται το ανάποδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχες του μηνα ειχα πει για τον chromium και τον canary που δεν δουλευουν σε xp. Σημερα βρηκα και αυτο στο reddit για επιβεβαιωση.

 

https://www.reddit.com/r/chrome/comments/3hy025/help_chromium_does_not_load_any_page_on_windows/

 

Οποτε, αν καποιος ειναι σε xp, να ξερει πως η 45 (εκδοση στην οποια ειναι ο σημερινος stable chrome) ειναι η τελευταια που δουλευει σε xp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό το πρόβλημα με τα video του youtube όταν τα βλέπεις από facebook και όταν πατήσεις να γίνουν full screen εξαφανίζονται και βλέπεις πάλι το facebook (ενώ παίζει ο ήχος) και απλά την πινακίδα του youtube επάνω που λέει ότι είναι σε full screen και press esc to exit έχει ξανασυζητηθεί?

 

Από το google searching μου δεν βρήκα οριστική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@προηγουμενη σελιδα, γιατι υπαρχει τοση χαρα που απενεργοποιησε το Chrome το NPAPI? βασικα οχι απενεργοποιησε (θα επρεπε τουλαχιστον αν θες να μπορεις να το ενεργοποιεις!!), αλλα το αφαιρεσε τελειως...

Και γιατι θα πρεπει να ακολουθησουν και οι υπολοιποι; (Εφοσον καποιος χρησιμοποιει και καλυπτεται απο τον Chrome, γιατι εχει απαιτηση να καταργηθει και απο αλλους (δημοφιλης) browsers που μπορει καποιος αλλος να χρησιμοποιει για να καλυπτει την ελλειψη του NPAPI?)

Βλεπω ακομα και στο Opera, στην εκτελεση Unity εφαρμογης λεει οτι συντομα δεν θα υποστηριζεται.

 

Αληθεια, κανεις αλλος δεν ενδιαφερεται να τρεξει Unity/Shockwave/Java εφαρμογη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...