Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εδώ και μερικές μέρες το chrome στο (γερασμένο) laptop μου (win xp) τα έχει παίξει και δεν λειτουργεί καθόλου...Μου πετάει ένα μήνυμα ότι σταμάτησε να λειτουργεί (μαζί με κωδικό σφάλματος κτλ) μόλις πατάω το εικονίδιο και δεν ανοίγει καν...Το ξαναπέρασα 2-3 φορές, με και χωρίς antivirus αλλά τίποτα...Καμιά ιδέα;;

 

Κατέβασα το firefox και χρησιμοποιώ το οποίο λειτουργεί -ευτυχώς- κανονικά.....Επίσης ο chrome μου κάνει και κάτι κολλήματα συχνά-πυκνά και στον σταθερό μου και σταματάει να λειτουργεί στο άκυρο...Πραγματικά δεν ξέρω τι παίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adblock extension with 40 million users sells to mystery buyer, refuses to name new owner

 

http://thenextweb.com/apps/2015/10/02/trust-us-we-block-ads/?utm_source=reddit.com&utm_campaign=share%20button&utm_content=Adblock%20extension%20with%2040%20million%20users%20sells%20to%20mystery%20buyer,%20refuses%20to%20name%20new%20owner&awesm=tnw.to_p3Qog&utm_medium=referral

 

Άλλος ένας λόγος να μετακομίσουν και οι τελευταίοι στο uBlock Origin

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το κλασσικό adblock χρησιμοποιούσα πριν μεταπηδήσω στο uBlock πριν κανένα εξάμηνο. Απο τότε που έβαλε επιλογή να εμφανίζει non-intrusive διαφημίσεις by-default δεν του είχα καμία εμπιστοσύνη του Adblock Plus.

 

Πάντα έβρισκα ότι λειτουργούσε πιο καλά στον Chrome το Adblock σε σχέση με το Adblock Plus. Το τελευταίο στον Firefox ήταν πολύ καλύτερο απο την έκδοση του Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως με το ublock πρεπει να το κανω σε πολυ περισσοτερες σελιδες disable για να δουλεψει σωστα η σελιδα.

Απο το site της AMD εως το system req. Καλο, χρυσο αλλα οχι τοσο plug and play οπως το adbplus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως με το ublock πρεπει να το κανω σε πολυ περισσοτερες σελιδες disable για να δουλεψει σωστα η σελιδα.

Απο το site της AMD εως το system req. Καλο, χρυσο αλλα οχι τοσο plug and play οπως το adbplus.

 

Σε αυτό παίζουν ρόλο τα φίλτρα που έχεις βάλει. Δοκίμασε να βγάλεις μερικά απο τις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις πως ρυθμιζονται τα φιλτρα? γιατι γινεται χαμος!

 

Δεξί κλικ στο εικονίδιο του uBlock και μετά πάτα options. Επέλεξε τη καρτέλα 3rd-party filters και άφησε μόνο τα 4 uBlock filters + my filters + EasyList τσεκαρισμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεξί κλικ στο εικονίδιο του uBlock και μετά πάτα options. Επέλεξε τη καρτέλα 3rd-party filters και άφησε μόνο τα 4 uBlock filters + my filters + EasyList τσεκαρισμένα

Πανω-πανω που λεει

"Αυτοματη ενημερωση φιλτρων" και 

"Αναλυση και επιβολη κοσμητικων φιλτρων"

...αυτα τα αφηνουμε επιλεγμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω-πανω που λεει

"Αυτοματη ενημερωση φιλτρων" και 

"Αναλυση και επιβολη κοσμητικων φιλτρων"

...αυτα τα αφηνουμε επιλεγμενα?

 

Ναι. Μετά πατάς εφαρμογή των αλλαγών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό παίζουν ρόλο τα φίλτρα που έχεις βάλει. Δοκίμασε να βγάλεις μερικά απο τις ρυθμίσεις.

Ναι δεν διαφωνω απλα θελει πολυ περισσοτερο σεταρισμα απο το abp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...