Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@hariskar

 

Η άλλη λύση είναι να φτιάξεις καινούριο χρήστη μέσα απο τον chrome (κράτα backup τους σελιδοδείκτες), αφού πρώτα βεβαιωθείς ότι είσαι καθαρός απο malware. Κάνε scan πάλι σε safe mode και με AdwCleaner και Hitman Pro. Αυτά τα δυο κάνουν γρήγορα scan και είναι πολύ αποδοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλον χρήστη δεν μπορώ να φτιάξω γιατί ο Chrome δε λειτουργεί. Scan θα κάνω άλλά όχι σε safe mode γαι την ώρα.

 

Για τη πρώτη πρόταση: https://support.google.com/chrome/answer/142059?hl=en

 

Πρέπει να γίνει σε safe mode γιατί πολλά malware δεν αφήνουν τα anti-malware να κάνουν τη δουλειά τους σωστά όσο είναι σε κανονική λειτουργία.

 

Άμα δεν μπορείς με τίποτα απο safe mode, τότε τουλάχιστον χρησιμοποίησε το chameleon του Malwarebytes. Το βρίσκεις απο την έναρξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια εκανα φορματ στο pc περασα παλι το chrome αλλα εκανα βλακεια πρεπει να εσβησα τελειως τους σελιδοδεικτες.μπηκα με το account μου κανονικα και πατησα συγχρονισμο αλλα δεν θυμωμουν το κωδικο που ειχα δωσει για τους σελιδοδεικτες και πατησα το dishud καπως ετσι το ελεγε και μετα με πεταξε σε μια σελιδα και εκανα διαγραφη και παταω να μπω παλι με το accoun μαπινω και δεν μου εμφανιζει τπτ πως μπορω να τους βρω παλι γτ ειχα καποιες σημαντικες σελιδες που δεν της θυμαμαι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα στη παρεα ,μηπως γνωριζεται γιατι το Chrome  μου βγαζει καθε λιγο και λιγακι οταν παω να ανοιξω νεα σελιδα (αναμονη για καινουρια υποδοχη) μου το κανει συχνα πυκνα,τι να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε κι εγω την ιδια απορια για firefox, παλιοτερα ειχε επιλογες "μονο για ελλαδα" ή "μονο ελληνικα" ή καπως ετσι, που πηγε δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα μετά την αναβάθμιση του Chrome δε λειτουργεί το spell check στα ελληνικά. Το κακό είναι πως έχουν αφαιρέσει την επιλογή όπου με δεξί κλικ μπορείς να επιλέξεις ποια γλώσσα θέλεις για έλεγχο διότι υποτίθεται πως το κάνει αυτόματα.


 


Πως μπορώ να κάνω ξανά τον έλεγχο στα ελληνικά; Εννοείται πως έχω επιλεγμένη τη γλώσσα ελληνικά και το spell check στις ρυθμίσεις, μαζί με τα αγγλικά (ΗΠΑ) και τα αγγλικά του συστήματος. 


post-218759-0-24332800-1450013413_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καμιά αλλαγή τελευταία? Με το χρωμ ανοιχτό σέρνονται διάφορα προγράμματα τις τελευταίες μέρες.... Είμαι σε mac os x 10 6 8 και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε πρόβλημα με ταχύτητα, εκτος από τους 2 browsers ,πριν λιγους μήνες γ@μιόταν ο FF, τώρα ο άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καμιά αλλαγή τελευταία? Με το χρωμ ανοιχτό σέρνονται διάφορα προγράμματα τις τελευταίες μέρες.... Είμαι σε mac os x 10 6 8 και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε πρόβλημα με ταχύτητα, εκτος από τους 2 browsers ,πριν λιγους μήνες γ@μιόταν ο FF, τώρα ο άλλος.

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις τα πάντα (web history,cache, cookies, saved passwords κτλ) και μετά κάνε reset μέσα απο τις ρυθμίσεις (πάτας advanced settings και είναι τέρμα κάτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...