Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα που λες τα κανω τακτικα, δεν αλλαξε κατι μονο reset δεν εχω ξανακανει. Και μολις προσεξα οτι δεν σβηνει το brοwsing history. Στοιχειωμένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτα που λες τα κανω τακτικα, δεν αλλαξε κατι μονο reset δεν εχω ξανακανει. Και μολις προσεξα οτι δεν σβηνει το brοwsing history. Στοιχειωμένο!

 

Κράτα backup τα bookmarks και κάνε uninstall με το Geek Uninstaller. Αυτό θα σβήσει εντελώς το προφίλ σου και πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα απο εδώ και πέρα.

 

Άμα συνεχίσει τα ίδια τότε το πρόβλημα μάλλον έγκειται σε κάποιο άλλο software που εγκατέστησες τελευταία ή μπορεί να κόλλησες τίποτα malware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Απεγκατεστησα και τωρα κοιταζω γι αλλο browser αλλιως θα μεινω μονο με firefox. ΔΥΣτυχως το σαφαρι δεν τραβαει πια στο OS που εχω κι απο τοτε εμπλξα με τον μαλακοχρωμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς μετά το τελευταίο σου μήνυμα το συνειδητοποίησα ότι μιλούσαμε για MacOS. Άκυρο τότε αυτό για malware. Για να το κάνει και στους δύο browser δες τι παίζει με το λειτουργικό ή μήπως εγκατέστησες κάποιο app που κάνει τη ζημιά, τώρα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μόνο στον chrome το κανει! Το έκανε δηλαδή, γιατί τον πέταξα. Ουσιαστικα ακύρωνε όλες τις ρυθμίσεις ασφαλείας έτσι.

Πού να κοιταξω αν εμειναν κατάλοιπα του χρωμ στο σύστημα? Βρήκα την cache του στο library. Αλλού;

Macbook here.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού να κοιταξω αν εμειναν κατάλοιπα του χρωμ στο σύστημα? Βρήκα την cache του στο library. Αλλού; Macbook here.

 

Μήπως βοηθάει αυτό;

https://support.google.com/chrome/answer/95319?hl=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται με κάποιο τρόπο στην νέα καρτέλα να μην εμφανίζει τα κουτάκια με τις πρόσφατες σελίδες , ώστε να φαίνεται μόνο η εικόνα του θέματος που έχω επιλέξει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται με κάποιο τρόπο στην νέα καρτέλα να μην εμφανίζει τα κουτάκια με τις πρόσφατες σελίδες , ώστε να φαίνεται μόνο η εικόνα του θέματος που έχω επιλέξει ;

 

εδω εισαι

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-wallpaper/pcnhoifipedfmkajgigiefacnnlkpdjd?hl=en-US

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλημέρα ......έγραψες , με αυτό το πρόσθετο έβαλα και την εικόνα που μου αρέσει και την οποία έχω και στην επιφάνεια εργασίας .

Ευχαριστώ πολύ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετικά με gestures- "χειρονομίες" με το δεξί click του mouse. Xρησιμοποιώ πολύ καιρό αυτό εδώ (miniGestures) αλλά έχει ένα σκασμό bugs και κολλάει, χάνει το δεξί click κτλ κτλ. Δράμα η κατάσταση..

 

Τώρα ψάχνοντας βρήκα αυτό εδώ (crxMouse) αλλά λένε στα σχόλια για malware/adware. Είναι false positive; Το χρησιμοποιείτε; Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο extension γι'αυτή τη δουλεια; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα σε ολους

Θελω να ρωτησω αν μπορει ο chrome (ισως με καποιο προσθετο γιατι απο τις ρυθμισεις δεν ειδα κατι) να κανει την λειτουργια που εχει ο οπερα με το δεξι κλικ του ποντικιου που ανοιγοκλεινει καρτελες αναλογα το πως το σερνεις και εχοντας το δεξι πληκτρο πατημενο

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρακαλώ την βοήθειά σας.

 

Χρησιμοποιώ τον chrome σαν κύριο browser και όταν προσπαθώ να ολοκληρώσω ηλεκτρονικές πληρωμές μου

 

βγάζει μήνυμα ότι δεν αναγνωρίζει την κάρτα μου.

 

Αναγκαστικά τις ίδιες πληρωμές τις ολοκληρώνω χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω microsoft edge.

 

Με άλλο browser δεν δοκίμασα. Γνωρίζει κανείς αν είναι κάποια ρύθμιση του chrome που φταίει;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...