Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμια αλλη σημαντικη αλλαγη. Η σημαντικοτερη ειναι το smooth scroll. Αν δεν σου αρεσει, το κλεινεις ετσι

http://www.ghacks.net/2016/03/16/turn-off-smooth-scrolling-google-chrome/

πωωω  εισαι θεος μου εβγαλε τα ματια αυτο το smooth ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμια αλλη σημαντικη αλλαγη. Η σημαντικοτερη ειναι το smooth scroll. Αν δεν σου αρεσει, το κλεινεις ετσι

http://www.ghacks.net/2016/03/16/turn-off-smooth-scrolling-google-chrome/

Ελπίζω να μην αφαιρέσουν αυτή την επιλογή στο μέλλον, δεν παλεύεται η κατάσταση με ενεργοποιημένο το smooth scrolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεξι κλικ στη σελιδα > save as > δινεις ενα ονομα και επιλεγεις complete webpage.

 

 

Ακολουθώ τη διαδικασία αλλα κολαει οπως φαινεται στην εικονα..? τι μπορω να κανω?

2yjzm10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην αφαιρέσουν αυτή την επιλογή στο μέλλον, δεν παλεύεται η κατάσταση με ενεργοποιημένο το smooth scrolling.

Βρε παιδια δεν εχω καταλαβει.. τι ακριβως κανει το smooth scrolling? (οταν ειναι ενεργοποιημένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια δεν εχω καταλαβει.. τι ακριβως κανει το smooth scrolling? (οταν ειναι ενεργοποιημένο)

 

Τα παλια τα χρονια, scrolling = κυλιση πχ 5 γραμμων με καθε "βημα" της ροδελας του ποντικιου. Επειδη αυτο καποιες φορες γινοταν αποτομο και χανοσουν αν διαβαζες κατι, γεννηθηκε το smooth scrolling, στο οποιο η σελιδα κινειται αναλογα με την ταχυτητα που κυλαει η ροδελα του ποντικιου. Περιπου οπως σερνεις το δαχτυλο στο κινητο/ταμπλετ αργα για να παει λιγο πιο κατω και οχι στον πατο της σελιδας.

 

2yjzm10.jpg

Κατι κανεις λαθος. Οι οδηγιες ειναι σαφεις: γραφεις στην μπαρα πανω chrome://flags, βρισκεις τη ρυθμιση που λεει smooth scrolling και την βαζεις disable. Μετα ο ιδιος ο browser ζηταει επανεκκινηση για να δεχτει την αλλαγη και τερμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση από εμένα.Έχω τον Chrome 49 και μερικές φορές που πατάω σε μια καρτέλα κάνει refresh αυτόματα.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω να μην κάνει refresh αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγα μηνυματα παραπανω υπαρχει μια απαντηση σχετικα με το tab discarding και την απενεργοποιηση του. Αυτο κανε.

Το βρήκα.Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ειχα κατι σελιδοδεικτες οι οποιοι χαθηκαν, ημουν συνδεδεμενος με το προφιλ μου στις υπηρεσιες google αλλα πανω δεξια στον Chrome δεν ημουν, πηγα να κανω και εκει συνδεση και χαθηκαν οι σελιδοδεικτες που ειχα και οι επεκτασεις και μπηκαν κατι παλιες.

 

Τι μπορω να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αλλα εχω ενα θεμα:μετα απο φορμάτ(windows 7) και εγκατάσταση chrome ενω έχω ανοιχτές 5 καρτέλες και δουλεύω σε μια όταν επανερχομαι σε κάποια απο αυτές την ξαναφορτωνει απο το 0.

Τι μπορεί να παιζει η τι θέλει για να λυθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και μερικές μέρες, σε τυχαίες ιστοσελίδες μου εμφανίζει μέρος του κειμένου σε υπερσύνδεσμο. Έκανα scan με Microsoft Essential, με Google Clean up και κοίταξα και στα extensions. Δεν βρήκαν πουθενά τίποτα. Καμία ιδέα για το πως να σβήσω τον ιό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα αλλα εχω ενα θεμα:μετα απο φορμάτ(windows 7) και εγκατάσταση chrome ενω έχω ανοιχτές 5 καρτέλες και δουλεύω σε μια όταν επανερχομαι σε κάποια απο αυτές την ξαναφορτωνει απο το 0.

Τι μπορεί να παιζει η τι θέλει για να λυθει;

Λιγα μηνυματα παραπανω λεω για το tab discarding. Αυτο ειναι το προβλημα που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...