Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι επαθε ξαφνικα ο Chrome μου (Version 71.0.3578.98) και τα δειχνει ολα ζουμ; Με τον που τον ανοιξα βλεπω να ειναι σε ζουμ οι σελιδοδεικτες, πανω η γραμμη ολοκληρη αλλα και μεσα στις σελιδες, ενω το Zoom του Chrome δειχνει 100% ολα φαινονται ξαφνικα πιο μεγαλα, σαν να ειναι στο 130/140% χωρις να πειραξω τιποτα.

 

Capture.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάλι άλλαξαν τα καθίκια το top ui layout με αποτέλεσμα τα tabs να φαίνονται τεράστια και να μου τρώνε μεγάλο ποσοστό οθόνης στο λαπτοπ. Δυστυχώς στο Chrome:flags > Top Ui layout δεν υπάρχει η επιλογή normal πια. Πως θα ξαναγυρίσουμε στο λιτό design? Τι έχουν πάθει ρε γαμώτο οι βλαμένοι οι devs και πειράζουν το UI στα πάντα; Αντί να παίζουν με αυτό δε πάνε να παίξουν με κάτι άλλο; Αμάν πιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδια, σημερα καθως επαιζα ένα παιχνιδι στον υπολογιστη μου κολλησε ξαφνικα, τα windows μου εβγαλαν μπλε εικονα που εγραφε αν δεν κανω λαθος ότι συλλεγουν πληροφοριες για το τι πηγε στραβα, εκανα επανεκκινηση και από εκεινη τη στιγμη κι υστερα δε μπορω να μπω στο google chrome. Πατουσα στην αρχη τη συντομευση, μου εβγαζε ασπρη σελιδα το chrome και πανω δεξια μια καρτελα για να ξανα ανοιξουν οι καρτελες που ηταν ανοιγμένες πριν την επανεκκινηση. πατουσα να ανοιξουν και μου εκλεινε αυτομάτως. το εκανα αρκετες φορες αυτό και καποια στιγμη μου εδειχνε μονο μια ασπρη εικονα για λιγα δευτερα και μετα εκλεινε. πηγα στον πινακα ελεγχου και δεν το βρηκα πουθενα το chrome. το εκανα ξανα εγκατασταση αλλα απλα φορτωνε μια καρτελα και μετα δε γινοταν τιποτα. υπαρχει λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα το βρηκα στον πινακα ελεγχου, το διεγραψα το ξανα εκανα εγκατασταση και όλα καλα. ευτυχως. για καποια λεπτα σερνοταν το πσ και δεν ηξερα το λογο, γιατι δεν το ειχε ξανα κανει, αλλα τελος καλο όλα καλα

Επεξ/σία από BaironJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2018 στις 1:02 ΜΜ, MrJohn είπε

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το flash στο chrome.. Αρχικά δε μου απομνημονεύει τις επιλογές, πρέπει κάθε φορά που επισκέπτομαι το ίδιο σαιτ να "επιτρέπω" το flash. Επίσης, τυχαίνει αν έχω 2 καρτέλες ανοιχτές και τις εναλλάσω, αυτή που κάνει χρήση flash να κολλήσει και να πρέπει να κάνω ανανέωση και όλο πάλι απ'την αρχή. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@MrJohn

Καθώς είσαι  στην καρτέλα από τα δεξιά της μπάρας διευθύνσεων κλικ στο πράσινο λουκέτο η θαυμαστικό που γράφει μη ασφαλείς σύνδεση (not secure) επιλέγεις site settings στη λίστα βρίσκεις το flash allow, κάνε ανανέωση της σελίδας με τον flash. από αυτής που γράφω στην αρχή

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Δεν μπορεί να γίνει update στο chrome 32 bit. Έχω την έκδοση 68 και τρέχοντας το chrome σαν administrator κατέβασε το update εμφανίζει το "η ενημέρωση σχεδόν ολοκληρώθηκε εκτελέστε ξανά το google chrome για να ολοκληρωθεί η ενημέρωση." Και με επανεκκίνηση δεν αλλάζει τίποτα

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω την έκδοση 72.0.3626.81

Όταν ανοίγω τον chrome μου εμφανίζει κανονικά την αρχική σελίδα google.gr

Όταν πατάω να ανοίξω μια καρτέλα και κάνω αναζήτηση με πετάει σε google.com και τα έχει όλα τα αποτελέσματα στα αγγλικά.

Πως μπορώ να το αλλάξω σε .gr?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην αρχικη σελιδα google.gr, πατα settings κατω δεξια και μετα search settings. στην νεα σελιδα στο τελος, γραφει Region Settings. βαλτο στην ελλαδα.

μετα στην αριστερη στηλη διαλεξε Languages, και βαλτο στην ελλαδα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, KilliK είπε

στην αρχικη σελιδα google.gr, πατα settings κατω δεξια και μετα search settings. στην νεα σελιδα στο τελος, γραφει Region Settings. βαλτο στην ελλαδα.

μετα στην αριστερη στηλη διαλεξε Languages, και βαλτο στην ελλαδα.

Οκ ευχαριστώ. Θα το κάνω μόλις έχω το pc στα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας τρόπος να γυρίσουμε πάλι σε καρτέλες με ακμές αντί για την στρογγυλεμένη αηδία που πιάνει το διπλάσιο χώρο υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...