Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι τρομερό πραγματικά που αντί να βελτιώνονται κάποια πράγματα, γίνονται όλο και χειρότερα.

Δεν ξέρω, γίνεται ξεκάθαρα εσκεμμένα ώστε να σε οδηγήσουν εκείνοι εκεί που θέλουν, ή απλά όντως είναι ανίκανοι οι νεότεροι προγραμματιστές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν θελω να κατεβασω ενα torrent παταω πανω στο link κ μου ανοιγει το mtorrent, πως μπορω να αλλάξω την επιλογή

κ να κατεβαζω το αρχειο .torrent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, tmgiorgio24 said:

οταν θελω να κατεβασω ενα torrent παταω πανω στο link κ μου ανοιγει το mtorrent, πως μπορω να αλλάξω την επιλογή

κ να κατεβαζω το αρχειο .torrent

Ρύθμιση του browser είναι αλλά μπορείς και με δεξί κλικ και save as...
Ποιον browser χρησιμοποιείς; Αν είσαι chrome πήγαινε settings>downloads>Ask where to save each file before downloading

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως αντι για το λινκ που θα κατεβασει το .torrent πατας το μαγνητακι που απλα ανοιγει το magnet url με το utorrent?
Βασικα, μηπως το λινκ εχει μονο magnet url και οχι torrent? Θα το δεις αν πας το ποντικι πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει αυτό το site (http://magnet2torrent.com/) που σου μετρατρέπει το magnet lnk σε torrent αρχέιο.

Για ποιό λόγο δεν κατεβάζει ορθογραφικό έλεγχο για τα Ελληνικά??

Screenshot-109.png

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται στον chrome να αφήσεις καποιο σχολιο η εστω ranking στα αποτελέσματα του google search που κανεις ωστε μετά να ξέρεις να μην ανατρέχεις σε κάποια που δεν είναι καλα? εννοώ ιδιωτικα στο δικό μου pc οχι δημόσια.
(είναι λιγο γενική η ερώτηση για όλους τους browsers αλλα είπα να τη ρωτήσω εδώ) . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχει ενας αποθηκευμένος κωδικος απο μια ιστοσελιδα ιντερνετικων αγορων, αλλά αυτη η ιστοσελιδα ΔΕΝ ειναι μεσα στην λιστα των αποθηκευμενων κωδικων στον chrome!

Οταν ανοιξω δηλαδη το browser και γραψω την ηλεκτρονικη διευθυνση της ιστοσελιδας και παω να κανω login, εκει θα μου εμφανιστει το username password.  ομως η ιστοσελιδα αυτην δεν υπαρχει μεσα στην λιστα με τους αποθηκευμενους κωδικους!!!
ξερει κανεις πως γινεται αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome 74 stable σημερα
https://www.ghacks.net/2019/04/24/chrome-74-stable-is-out-with-dark-mode-and-lazy-loading-support

Το reader mode ποτε θα το δουμε στον chrome? Μεχρι πριν λιγους μηνες ειχα chromium dev στα windows και εβλεπα τι ερχεται, αλλα ο τυπος που τον εφτιαχνε τα παρατησε στην 74 και πλεον χτιζει μονο την stable εκδοση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το dark theme στο youtube παιζει κανονικα? καθε φορα που ανοιγω καρτελα με το youtube, ειναι απενεργοποιημενο το dark theme. Το ενεργοποιω αλλα δεν κραταει τη ρυθμιση η μλκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...