Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, jim_p είπε

Οχι, μιας και το flag που εκανε την αλλαγη απο το νεο ui στο παλιο εχει σταματησει να λειτουργει εδω και 2+ εκδοσεις.

έχε χάρη που τον έχω συνηθίσει και είναι σχετικά γρήγορος και το firefox έχει κι αυτός τεράστια tabs+οτι είναι πάναργος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα ,

Έχω μια ερώτηση κ ενα θεμα. Αρχικά, δέχτηκα ειδοποιήσεις από μια σελίδα και μ χτυπάνε συνέχεια στον υπολογιστή κ θέλω να τις διακόψω. Έψαξα στις ρυθμίσεις του chrome αλλά δε κατάφερα να βρω κάτι. Πώς γίνεται; 

Επίσης, σε όλα τα βίντεο του video του openload  και άλλων παρόμοιων site μου βγάζει κάτι σαν γκρίζο φόντο σαν παράθυρο και ενώ παίζει ο ήχος κανονικά δεν έχω εικόνα.. Τι μπορεί να φτάσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrJohn είπε

Έχω μια ερώτηση κ ενα θεμα. Αρχικά, δέχτηκα ειδοποιήσεις από μια σελίδα και μ χτυπάνε συνέχεια στον υπολογιστή κ θέλω να τις διακόψω. Έψαξα στις ρυθμίσεις του chrome αλλά δε κατάφερα να βρω κάτι. Πώς γίνεται; 

Ειναι γνωστο abuse που κανουν οι σελιδες στα web notifications που υποστηριζουν πλεον οι browsers. Settings > advances > privacy & security > content > notifications και το βαζεις σε blocked και σβηνεις οποια σαπια σελιδα υπαρχει απο κατω σαν allowed. Το ιδιο κανεις και στο κινητο σου αν θες, εφοσον χρησιμοποιεις και εκει chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα χρονια που χρησιμοποιοω chrome απο τον πιο παλιο μεχρι το πιο δυνατο υπολογιστη, αντιμετωπιζω ενα ενοχλητικο προβλημα

Οταν πατας save as να σωσεις κατι, κανει 5-10sec να ανταποκριθει και μεχρι τοτε ειναι unresponsive. Τι λυση υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ενα συστημα το οποιο χρησιμοποιειται αποκλειστικα για να δειξει μια σελιδα σε τηλεοραση και να σκολλαρει (ή να κανει καπου κλικ για να δειχνει ολο το περιεχομενο της, δεν θυμαμαι), συμβαινει το εξης κουλο τις τελευταιες μερες.
Σε ακυρες στιγμες, ανοιγει νεα καρτελα και σε αυτη πετιεται η γνωστη σελιδα του ublock που λεει οτι εκοψε το ταδε domain και μενει εκει μεχρι να την δει καποιος και να την κλεισει, ωστε να επιστρεψει ο chrome στην σωστη καρτελα και να δουλεψει οπως πρεπει. Καμια ιδεα?

W7 x32, chrome 72, ublock origin 1.17 και ενα ακομα προσθετο που δεν το θυμαμαι και κανει ολη τη δουλεια στη σελιδα. Το συστημα ειναι malware free, τσεκαρισμενο το πρωι με adwcleaner.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να βάλω στο site της wind να μου σώσει user name kai Pass και δεν μπορώ. 

Μου εμφανίζει κάποια άλλα παλιά που δεν ισχύουν και θέλω να τα αντικαταστήσω με άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, adi32 είπε

Προσπαθώ να βάλω στο site της wind να μου σώσει user name kai Pass και δεν μπορώ. 

Μου εμφανίζει κάποια άλλα παλιά που δεν ισχύουν και θέλω να τα αντικαταστήσω με άλλο 

https://support.google.com/chrome/answer/95606?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσπαθουσα νωριτερα να σεταρω ενα chromecast απο τον browser, οπως εχω κανει δεκαδες φορες, και βρηκα οτι η google εκοψε την υποστηριξη για σεταρισμα μεσω του browser πριν λιγες εκδοσεις...
https://9to5google.com/2018/12/30/chrome-72-killing-chromecast-setup-mac-windows/

Ελεος με τους ανικανους! Οχι δεν προκειται να βαλω ακομα μια εφαρμογη στο κινητο, και ακομα χειροτερα των ανικανων της google, και οχι δεν θελω να συνδεσω το ξενο chromecast με το δικο μου λογαριασμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...