Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα μικρό θεματάκι με τον chrome μετά από την τελευταία αναβάθμισή του. Για αρχή δεν μου ανταποκρίνετε η λειτουργία του Instant faster searching και δεύτερον το Spell-checker option όταν το ορίζω σε μια γλώσσα, μόνο όταν θα ανοίξω νέα καρτέλα θα αρχίσει να ανταποκρίνετε, στην συγκεκριμένη καρτέλα που θα έκανα την επιλογή δεν ανταποκρίνετε, και δεν μου εμφανίζει διόρθωση για καμία λέξη. Χρησιμοποιώ την έκδοση 16,0,912,41.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα αν χρησιμοποιήσω Chromium αντί για Chrome;

Σταμάτησα να χρησιμοποιώ Chrome, λόγω του updater που εγκαθίσταται και της αποστολής στοιχείων στη google. Ο Chromium λογικά δεν έχει τα παραπάνω στοιχεία.

Άλλες διαφορές υπάρχουν;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά

 

Γνωρίζει κανένας κάποιο τρόπο ή προγραμματάκι το οποίο να μη επιτρέπει την διαγραφή του ιστορικού ή ν το αποθηκεύει και σε κάποιο άλλο φάκελο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορώ να βγάλω αυτή την ειδοποίηση ;

 

20111126195133.jpg

 

 

 

εχω βρει αυτο :

https://www.google.c...r=1342714&hl=el

Αν και δεν συνιστάται, αν δεν θέλετε να σας προστατεύει το Google Chrome από μη ασφαλή σενάρια, χρησιμοποιήστε την επισήμανση --allow-running-insecure-content στη γραμμή εντολών. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσθήκη επισήμανσης γραμμής εντολών, επισκεφθείτε τον ιστότοπο του Chromium <br style="color: rgb(53, 53, 53); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(253, 253, 253); "><br style="color: rgb(53, 53, 53); font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(253, 253, 253); ">Οι προγραμματιστές μπορούν να βλέπουν μηνύματα σχετικά με τα σενάρια που έχουν αποκλειστεί επιλέγοντας το εικονίδιο με το κλειδί > Εργαλεία > Κονσόλα Javascript.

 

 

αλλα ακρη δεν βγαζω...

καμια ιδεα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα αν χρησιμοποιήσω Chromium αντί για Chrome;

Σταμάτησα να χρησιμοποιώ Chrome, λόγω του updater που εγκαθίσταται και της αποστολής στοιχείων στη google. Ο Chromium λογικά δεν έχει τα παραπάνω στοιχεία.

Άλλες διαφορές υπάρχουν;

 

Ευχαριστώ

Κατέβασέ τον από δω χωρίς updater

http://support.google.com/installer/bin/answer.py?hl=en&answer=126299

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις εχω γινεται να βαλω κ δευτερη μπαρα με σελιδοδεικτες κ ενας φιλος μου ειχε εγκαταστησει κ καλα το παλιο τσατ στο φβ κ τωρα εχει κρασαρει τελειως ξερετε πως το απεγκαθηστω η παω για απεγκατασταση ολου του βροςσερ χανοντας ολα τα βοοκμαρκς κ τις εφαργμογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο που ρωτάς δεν υπάρχει κάτι στον Chrome, μόνο αυτό το add on που δεν υποστηρίζεται πλέον, και δεν είναι κι αυτό που θες ακριβώς. Αν το θέμα δεν είναι η εμφάνιση αλλά η έλλειψη χώρου βάλε τα αγαπημένα σου σε φακέλους.

Για το facebook δεν κατάλαβα τι ρωτάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο που ρωτάς δεν υπάρχει κάτι στον Chrome, μόνο αυτό το add on που δεν υποστηρίζεται πλέον, και δεν είναι κι αυτό που θες ακριβώς. Αν το θέμα δεν είναι η εμφάνιση αλλά η έλλειψη χώρου βάλε τα αγαπημένα σου σε φακέλους.

Για το facebook δεν κατάλαβα τι ρωτάς

οκ φιλε μου ευχαριστω το θεμα του φβ το ελυσα.. οσο για το αλλο ηθελα να ειναι ολες οι σελιδες που εχω στους σελιδοδεικτες προσβασημες οπως οι πρωτη σειρα χωρις να χρειαζεται να ανοιξω το βελακι κ να ψαχνω στην λιστα...αλλα δεν πειραζει θα ζησουμε κ χωρις αυτο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...