Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς "από χθες το βράδυ"? Μάλλον χθες το βράδυ πήγες για πρώτη φορά σε σάιτ που χρειάζεται java. Δεν έχεις την java εγκατεστημένη στο σύστημά σου, έτσι? Όταν εγκαταστήσεις τις προσθήκες απ'τα λινκς που σου δίνει, μετά θα σου βγάζει μήνυμα για "εκτέλεση αυτή τη φορά" ή "εκτέλεση πάντα" σ'αυτόν τον ιστότοπο.

Αν έχεις βάλει κανά scriptno στον chrome, απενεργοποίησε το έστω κι αν σου λέει ότι δεν μπλοκάρει τίποτα

Edit: Όταν πατάς εγκατάσταση προσθήκης και σου βγάζει αυτό

post-204990-0-28556600-1320071287_thumb.png

αν πατήσεις λήψη προσθήκης για να εμφανισθεί το παράθυρο με το σάιτ της java θα πρέπει να επιτρέπεις τα αναδυόμενα παράθυρα απ΄τις ρυθμίσεις περιεχομένου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι ότι μπήκα εχθές 1η φορά..

μου το βγάζει ξέρω γω, στο Facebook ή στο Hotmail.. Πού μπαίνω άπειρες φορές κάθε μέρα.. :/

Τώρα για την Java, κάτι μου έβγαλε όταν άνοιξα το pc αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί έλειπα μέρες και μου έβγαλε πολλά, ενώ βιαζόμουν.. Να είναι άραγε κανένα Update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η java πρέπει να έχει auto updater αν δεν κάνω λάθος, αλλά αφού την έχεις στο σύστημα δε θα πρεπε να σου βγάζει μήνυμα για εγκατάσταση. Ούτε στο facebook και το hotmail. Ύποπτα μου ακούγονται όλα αυτά, για κάνε ένα scan με το Malwarebytes να δούμε. Ενημέρωσέ το πρώτα και μετά σκάναρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, το βρήκα..

Εχθές λοιπόν, είχα βάλει, όταν πατάς νέο TAB να σου βγάζει τα bookmarks σε "εφαρμογές" στο κέντρο της οθόνης, αντί να είναι ένα κενό TAB.. ότι σελίδα είχα βάλει να εμφανίζεται έτσι, είχε αυτό το πρόβλημα.. Οπότε τις έβγαλα και ηρέμησα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  •  
  • πατάς Ctrl + Τ για νέο TAB..
  • δεξιά σου έχει κάτι σαν βελάκι, πάτα το..
  • αν δεν έχεις βάλει κάποιο game, θα σου έχει μόνο το Chrome Web Store App..
  • κάνεις drag and drop όποια σελίδα θες και είσαι έτοιμος! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω, αρχηγός! Δεν ήξερα ότι μπορείς να κάνεις drag & drop εκεί. Θα πρεπε όμως να υπάρχει τρόπος να αφαιρέσουμε το text από κάτω και να είχαν προεπιλεγμένα logos για κάποια δημοφιλή sites όπως η speed dial. Ή τέλως πάντων να φαίνονταν τα thumbnails καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, από εχθές το βράδυ μου βγάζει ένα μήνυμα: "Για την εμφάνιση ορισμένων στοιχείων αυτής της σελίδας απαιτείται και άλλη μία προσθήκη" και δίπλα έχει ένα button "εγκατάσταση προσθήκης" και παραδίπλα έναν σύνδεσμο "προβλήματα"

 

το εγκατάσταση προσθήκης δεν κάνει τίποτα, παρά εξαφανίζει το συννεφάκι και στο επόμενο F5 ξαναεμφανίζεται..

 

το προβλήματα με πηγαίνει εδώ: Προβλήματα... και αφού έκανα λήψη και των 2 αρχείων, προκοπή δεν είδα..

 

καμιά ιδέα?? (έχω την έκδοση 15.0.874.106)

 

Και εμένα από εχθές το βράδυ ακριβώς το ίδιο πράγμα....!!! καμια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα 4-5 μέρες τώρα, πολύ σπαστικό! Μου το έβγαζε στις περισσότερες σελίδες. Όταν ανοίγω καινούρια καρτέλα, έχω επιλέξει να μου ανοίγει την "Νέα καρτέλα" (αυτή με τα 8 sites που επισκέπτομαι συχνότερα. Τώρα μετέφερα όπως είπε ο jkainmosni το facebook από τα "Πιο δημοφιλή" στις "Εφαρμογές" και σταμάτησε να μου το κάνει και στα υπόλοιπα sites όπως στο YouTube για παράδειγμα. Δεν βρήκα λογική σε αυτό, αλλά το πρόβλημα λύθηκε.

 

Πάτε στην Νέα καρτέλα από εκεί επιλέγετε μια προεπισκόπηση κάποιας σελίδας η οποία σας βγάζει το πρόβλημα και την σέρνετε τέρμα δεξιά και την αφήνετε εκεί..

 

Edit: Ότι έγραψα παραπάνω άκυρο.. Άρχισε και πάλι να το βγάζει. jkainmosni δεν κατάλαβα τελικά τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ και εγώ τον Chrome, μιας και ο firefox από την έκδοση 5 και μετά άρχισε να συμπεριφέρεται πολύ περίεργα. Αυτό που με ενοχλεί ιδιαίτερα είναι ο τρόπος download. Είχα συνηθίσει στη χρήση του download statusbar addon στον firefox, το οποίο είχε κάποιες πολύ χρήσιμες λειτουργίες. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενσωματωθεί το παραπάνω πρόσθετο στον chrome ή τουλάχιστον κάποιο παρόμοιο πρόσθετο με αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενσωματωθεί το παραπάνω πρόσθετο στον chrome ή τουλάχιστον κάποιο παρόμοιο πρόσθετο με αυτό?

 

τσου.και ουτε προκειται.αφου δεν υπαρχει σχετικο api στον chrome που να επιτρεπει κατι τετοιο.

αλλα ενταξει.ειναι μερικα ms πιο γρηγορος απο τον firefox.αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KilliK : Για να λέμε και τα καλά πάντως η τελευταία version του chrome σε macos lion είναι η πιο σταθερή που έχει κυκλοφορήσει σε macos.

Βέβαια greek spelling δεν έχω σε chrome ενώ σε firefox έχω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα πρόβλημα.Δεν μπορώ να επιλέξω το google ως προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης. Το θέμα είναι αφού τον επιλέγω και λειτουργεί κανονικά, όταν ξανανοίγει ο browser δεν είναι αποθυκευμένη η επιλογή και χρειάζεται η διαδικασία να πραγματοποιηθεί ξανά... :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...