Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό thread...

Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αγόρασα πρόσφατα ένα κινητό καθαρό android και η εφαρμογή google chrome ενώ γράφει "διατίθεται νέα έκδοση" όταν πάω να την ενημερώσω δεν με αφήνει..

Ξέρεις κανείς το λόγο??? Θα ξεμπλοκάρει μόνο του ή υπάρχει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, sxetikos13 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό thread...

Ωστόσο, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αγόρασα πρόσφατα ένα κινητό καθαρό android και η εφαρμογή google chrome ενώ γράφει "διατίθεται νέα έκδοση" όταν πάω να την ενημερώσω δεν με αφήνει..

Ξέρεις κανείς το λόγο??? Θα ξεμπλοκάρει μόνο του ή υπάρχει πρόβλημα?

για πηγαινε στο google play app στο κινητο σου, και δες αν υπαρχει και καποιο web service που περιμενει να γινει update, αλλα εχει κολλησει.

7 ώρες πριν, JTRGamer είπε

παω να το δοκιμασω

σβησε και το gpu cache που υπαρχει στο προφιλ του chrome σου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/2/2021 στις 9:19 ΜΜ, KilliK είπε

για πηγαινε στο google play app στο κινητο σου, και δες αν υπαρχει και καποιο web service που περιμενει να γινει update, αλλα εχει κολλησει.

σβησε και το gpu cache που υπαρχει στο προφιλ του chrome σου.

Ευχαριστώ φίλε αυτό ήταν!!! Ήθελε ενημέρωση ένα web service (android web system)...

Επεξ/σία από sxetikos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speeding up Chrome's release cycle
https://blog.chromium.org/2021/03/speeding-up-release-cycle.html
https://www.thurrott.com/cloud/web-browsers/google-chrome/247810/google-is-speeding-up-the-chrome-release-schedule

Και ετσι εχουμε το δευτερο πραγμα που αντιγραφει ο chrome απο τον ff σε αυτα τα 10+ χρονια παρουσιας του. Πανω που ειχε πλησιασει ο ff στο τριποντο :D
Επισης, μεγαλες χαρες θα κανουν οι maintainers των διανομων και ειδικα του debian :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συχνα οι ανοιγμενες σελιδες του Chrome κλεινουν απο μονες τους και εξαφανιζονται. Απ οτι ειδα με μια συντομη αναζητηση που εκανα προκειται για ενα γνωστο προβλημα.

Υπαρχει καποια αμεση, απλη λυση?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έκανε αναβάθμιση το chrome. 

Στην γραμμή σελιδοδεικτών μου εμφανίζει μια λίστα ανάγνωσης. Ξέρετε πως μπορώ να το βγάλω αυτό? Μου τρώει χώρο απο τους σελιδοδείκτες.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-03-15 211426.jpg

Επεξ/σία από pavloa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, pavloa είπε

Σήμερα έκανε αναβάθμιση το chrome. 

Στην γραμμή σελιδοδεικτών μου εμφανίζει μια λίστα ανάγνωσης. Ξέρετε πως μπορώ να το βγάλω αυτό? Μου τρώει χώρο απο τους σελιδοδείκτες.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2021-03-15 211426.jpg

το ιδιο κι εμενα .....(και νομιζα πως κατι σκαλισα ) και μεχρις στιγμης δεν εχω βρει τροπο να το αφαιρεσω.....καθε βοηθεια δεκτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην μπάρα διευθύνσεων πληκτρολογείτε αυτό   chrome://flags/ κλικ  OK η ναι αν βγάλει μήνυμα "μερικές αλλαγές μπορεί να επηρεάσουν τον Chrome"  

Στο πεδινό Αναζήτηση Flags πληκτρολογείτε:  read-later επιλέγετε Disabled κλικ στο pop up επανεκκίνηση του Chrome

Επεξ/σία από maarinos
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, maarinos είπε

Στην μπάρα διευθύνσεων πληκτρολογείτε αυτό   chrome://flags/ κλικ  OK η ναι αν βγάλει μήνυμα "μερικές αλλαγές μπορεί να επηρεάσουν τον Chrome"  

Στο πεδινό Αναζήτηση Flags πληκτρολογείτε:  read-later επιλέγετε Disabled κλικ στο pop up επανεκκίνηση του Chrome

Πω ρε φίλε, με έσωσες. Μου είχε σπάσει τα νεύρα και δεν πέρασε καν απ' το μυαλό μου να μπω flags ως συνήθως. Thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, maarinos είπε

Στην μπάρα διευθύνσεων πληκτρολογείτε αυτό   chrome://flags/ κλικ  OK η ναι αν βγάλει μήνυμα "μερικές αλλαγές μπορεί να επηρεάσουν τον Chrome"  

Στο πεδινό Αναζήτηση Flags πληκτρολογείτε:  read-later επιλέγετε Disabled κλικ στο pop up επανεκκίνηση του Chrome

Ευχαριστώ πολύ με έσωσες.

Το έκανα και έφυγε η βλακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, maarinos είπε

Στην μπάρα διευθύνσεων πληκτρολογείτε αυτό   chrome://flags/ κλικ  OK η ναι αν βγάλει μήνυμα "μερικές αλλαγές μπορεί να επηρεάσουν τον Chrome"  

Στο πεδινό Αναζήτηση Flags πληκτρολογείτε:  read-later επιλέγετε Disabled κλικ στο pop up επανεκκίνηση του Chrome

ευχαριστω!!!!🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα και χρονια πολλα.ξερεις κανεις εαν γινεται να εχουμε στον chrome την αντοιστοιχη αρχικη σελιδα του edge,δλδ συντομευσεις των siimage.png.198929e57dc592c747c17c312455f6d9.pngte που εχουμε επισκεφθει,αλλα και τα τελευταια νεα? (παραθετω παραδεγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...