Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα.
Προβλημα με πιστοποιητικο στον Chrome.

NET::ERR_CERT_DATE_INVALID

Πως μπορω να το διωρθωσω δεν μου ανοιγει τις μισες σελιδες και δεν λειτουργουν και αλλα προγραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση για πρόβλημα που αφορά φίλο μου, δεν κατάφερα να τον βοηθήσω οπότε ρωτάω εδώ.

Πρόβλημα: Δεν μπορεί να συνδεθεί σχεδόν πουθενά με Chrome, εμφανίζεται μήνυμα πως "το ρολόι σας πάει μπροστά". Το συγκεκριμένο πρόβλημα εμφανίστηκε πρώτα σε ένα laptop με Win Vista και 10 ημέρες μετά στον Chrome από σταθερό υπολογιστή με Windows 7.

Λύσεις που δεν έπιασαν. Έλεγχος ώρας και διόρθωση από τα Windows. Πλήρης καθαρισμός ιστορικού. Πρότεινα uninstall/reinstall κάποια νέα έκδοση αλλά φοβάται να το κάνει μήπως μετά μπλοκάρουν και αυτές οι λίγες ιστοσελίδες που έχει και δεν μπαίνει πουθενά.

Δεδομένα: Ο φίλος μου δεν μπορεί να βάλει και να λειτουργήσει άλλον browser στους εν λόγω υπολογιστές, το μεν laptop κολλάει τρομέρα αν πας να εγκαταστήσεις κάτι ή να αφαιρέσεις, είναι αρκετά παλιό και δεν έχει γίνει ούτε ένα format. Στον σταθερό ο explorer δεν υποστηρίζεται μου λέει, παλιά είχε mozilla ο οποίος είχε και αυτός πρόβλημα πριν χρόνια οπότε ούτε αυτός παίζει. Μπορεί να έχει μόνο Chrome.

Επίσης, ο φίλος μου δεν κάνει πουθενά accept κάτι μηνύματα και προειδοποιήσεις για τα cookies, ούτε από σελίδες ούτε από την google η οποία ζητάει για να μπεις να ψάξεις κάτι. Δεν ξέρω μήπως φταίει αυτό.

Ευχαριστώ.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2021 στις 1:14 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Καλημερα

Τι πρεπει να απενεγοποιησω για να μην μου βγαζει αυτη τη μαμακια συνεχεια ?

20.png

Καποια λυση ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τοτε ξεκινα κλεινοντας ολα τα προσθετα και ενεργοποιοντας τα ενα ενα μεχρι να δεις ποιο φταει και στο κανει. Αυτο βεβαια υπο την προϋποθεση οτι δεν εχεις κολλησει κατι.

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jim_p είπε

ΤΡΙΑ ποστ παραπανω καποιος ρωτησε το ιδιο πραγμα και ΔΥΟ ποστ παραπανω ποσταρα το θεμα που το συζηταμε.

Τα είδα τα post, δεν πήγε το μυαλό μου ότι το θέμα αυτό είχε να κάνει με τα πιστοποιητικά οπότε και δεν έκανα click στο link που έδωσες για το θέμα που ανοίχτηκε και συζητούσαν ακριβώς το ίδιο πράγμα. 

Οποτε με την εγκατάσταση αυτών των αρχείων certificates με την registry και με ένα update απο την ms που παραθέτει κάποιος άλλος, πιστεύω να λυθεί το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Focused YouTube (FY) is a Chrome Extension that helps you stay focused by blocking recommendations and other elements on YouTube.
https://github.com/makaroni4/focused_youtube 

Αν και εχω φιλτρο στο ubo που κοβει τη σαβουρα των σχολιων, των recommendations κλπ, μπορω να πω πως αυτο εινια πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοιξα νωριτερα τα developer tools (f12) για να τραβηξω ενα full page screenshot ενος ποστ στο fb, μαζι με τα σχολια που εχει.
Και πετυχα αυτο στην εικονα! Αν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο για να προστατευουμε τους χρηστες με αρνητικο iq, πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καν σε τι διαδικασιες εχουν μπει για να "χακαρουν" τους αλλους.

Το δειχνει σε ολους τους chromium based browsers που δοκιμασα, αλλα οχι στον ff. Το screenshot εινια απο brave που ειναι ο βασικος μου browser.

2021-10-17-190619_1280x1024_scrot.png

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...