Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι ειστε σε windows, πηρατε την ενημερωση σε 98.0.4758.[B]82[/B] τις προηγουμενες μερες? Την Τριτη υποτιθεται οτι βγηκε απο upstream. 
Η πρωτη εκδοση της 98 ηταν η 98.0.4758.[B]80[/B] και βγηκε 1/2/22.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα πως μπορω να μεταφραζω σελιδες που δεν ειναι στα ελληνικα αλλα στα αγγλικα ; Το chrome μου το εχω επιλεγμενο στην ελληνικη γλωσσα. Καποια βοηθεια παρακαλω ;

1433305476_8.PNG.48cdacc17981e69f23f380c1844b8b3f.PNG

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με δεξί κλικ έχει την επιλογή μετάφραση στα ελληνικά και στην κάνει.

Νομίζω με την επέκταση μετάφρασης google το μεταφράζει αυτόματα

Επεξ/σία από D___G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλημερα πως μπορω να μεταφραζω σελιδες που δεν ειναι στα ελληνικα αλλα στα αγγλικα ; Το chrome μου το εχω επιλεγμενο στην ελληνικη γλωσσα. Καποια βοηθεια παρακαλω ;

Δες αν ειναι εγκατεστημενη η επεκταση:

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=el

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fearless είπε

Δες αν ειναι εγκατεστημενη η επεκταση:

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl=el

Καλησπερα δεν ηταν εγκαταστημενη μολις την εγκαταστησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Firefox/Waterfox υπάρχει η δυνατότητα για κύλιση των tabs προς τα δεξιά ή προς τα αριστερά για γρήγορη αναζήτηση και μετάβαση χωρίς χρήση πληκτρολογίου.
Χρήσιμο όταν έχει πάρα πολλά tabs ανοιχτά, όπου δεν φαίνονται στο οπτικό πεδίο όλα τα tabs του browser.

Στον Chrome τα tabs απλά μικραίνουν και μετά από κάποιον αριθμό τα υπόλοιπα «εξαφανίζονται» από το οπτικό πεδίο (ανάλογα με το πλάτος της οθόνης, π.χ στο laptop μου 70 tabs, στο desktop 110 tabs) και χρειάζεσαι add-ons για να τα δεις και να τα διαχειριστείς όλα τα υπόλοιπα που «εξαφανίστηκαν».

Υπάρχει κάποιος τρόπος/δυνατότητα να ενεργοποιηθεί αυτό το feature και στον Chrome (και κατ'επέκταση σε Edge, Brave, κτλ);

Είχε ερωτηθεί πιο παλιά και εδώ:
https://www.insomnia.gr/forums/topic/509936-chrome-browser-γίνεται-κύλιση-των-tabs-όπως-με-τον-firefox/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας chrome://flags > tab scrolling > enabled.
Επιπλεον. εδω και λιγες εκδοσεις, ο chrome εχει πανω δεξια ενα βελακι που δειχνει ολα τα tabs που εχεις ανοιχτα και μερικα που εκλεισαν προσφατα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, jim_p είπε

Πας chrome://flags > tab scrolling > enabled.
Επιπλεον. εδω και λιγες εκδοσεις, ο chrome εχει πανω δεξια ενα βελακι που δειχνει ολα τα tabs που εχεις ανοιχτα και μερικα που εκλεισαν προσφατα

Ευχαριστώ!

Αν και λόγω μη παράθεσης της ανάρτησης δεν μου ήρθε ειδοποίηση και νόμιζα ότι κανείς δεν είχε απαντήσει στην ερώτηση μου, οπότε ψάχνωντας στα αγγλικά το βρήκα πριν λίγο.

Αυτό με το βελάκι όμως ούτε που το είχα παρατηρήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...