Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα είχαμε ξαναπεί πως το adblock στον chrome δεν δουλεύει όπως στον firefox όπου κόβει τις διαφημίσεις πριν τις φορτώσει. Στον chrome απλώς τις κρύβει αφού φορτώσει κανονικά όλα τα στοιχεία της σελίδας και έχει να κάνει με τα δικαιώματα που (δεν) έχουν τα extensions στον chrome. Δεν νομίζω στις 2 τελευταίες εκδόσεις να άλλαξε κάτι εκ βάθρων στον chrome οπότε ισχύουν τα παραπάνω.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω και παρα πολυ καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το chrome. συνεχως μου βγαζει μια χαζη φατσουλα με τη γλωσσα εξω και μου λεει ωχ κατι πηγε στραβα και το σφαλμα 0x6b6c2be9 0x00000014 . τι γινεται ? μου το κανει συνεχεια και κυριως σε flash εφαρμογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και παρα πολυ καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το chrome. συνεχως μου βγαζει μια χαζη φατσουλα με τη γλωσσα εξω και μου λεει ωχ κατι πηγε στραβα και το σφαλμα 0x6b6c2be9 0x00000014 . τι γινεται ? μου το κανει συνεχεια και κυριως σε flash εφαρμογες

 

Ένωσα το topic σου με αυτό μιας και υπάρχει ήδη ένα topic για τον chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και παρα πολυ καιρο αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το chrome. συνεχως μου βγαζει μια χαζη φατσουλα με τη γλωσσα εξω και μου λεει ωχ κατι πηγε στραβα και το σφαλμα 0x6b6c2be9 0x00000014 . τι γινεται ? μου το κανει συνεχεια και κυριως σε flash εφαρμογες

 

 

ειπαμε το custom flash του chrome ειναι προβληματικο.

απενεργοποιησε το hardware acceleration του flash μηπως δεις βελτιωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Μια απορεια εχω:Ειμαι ας πουμε σε μια ιστοσελιδα και μπαινω σε ενα φορουμ κ ψαχνω....

Πως εαν θελω θα παω κατευθειαν με ενα κλικ στο Google-αναζητιση;(αρχικη σελιδα)

Πχ.στον mozila δεξια εχει ενα εικονιδιο(σπιτακι).Πατας πανω κ σε βγαζει στην αρχη της αναζητισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Μια απορεια εχω:Ειμαι ας πουμε σε μια ιστοσελιδα και μπαινω σε ενα φορουμ κ ψαχνω....

Πως εαν θελω θα παω κατευθειαν με ενα κλικ στο Google-αναζητιση;(αρχικη σελιδα)

Πχ.στον mozila δεξια εχει ενα εικονιδιο(σπιτακι).Πατας πανω κ σε βγαζει στην αρχη της αναζητισης.

 

Πήγαινε Πάνω δεξιά που σου έχει ένα εργαλείο και πάτα το...μετά Options > Είσαι στην καρτέλα "Basics" > Θα πας Toolbar και θα κάνεις τικ το "Show home button"

 

Μετά δίπλα από το κουμπί ανανέωσης θα υπάρχει και το "σπιτάκι" που θα σε πηγαίνει στην δικιά σου αρχική σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε Πάνω δεξιά που σου έχει ένα εργαλείο και πάτα το...μετά Options > Είσαι στην καρτέλα "Basics" > Θα πας Toolbar και θα κάνεις τικ το "Show home button"

 

Μετά δίπλα από το κουμπί ανανέωσης θα υπάρχει και το "σπιτάκι" που θα σε πηγαίνει στην δικιά σου αρχική σελίδα.

Βρε φιλε συγνωμη αλλα απο αγγλικα αστα να πανε!!

 

OK.Ενταξει το βρηκα,σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα.Υπαρχει επιλογη να εμφανιζετε παραθυρο στην κεντρικη μπαρα(οπως στον mozila)για σελιδοδεικτες αγαπημενους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άν θέλετε να ελέγχετε για κάποια σελίδα που δεν φορτώνει η ίδια ή μόνο από εσάς, δοκιμάστε το DownForEveryoneOrJustMe.

Κι άμα είναι κι αυτή down που θα το ξέρεις? lol

http://isdownforeveryoneorjustmedownforeveryoneorjustme.com/

 

Με τον firefox δεν εχω προβληματα τοσα χρονια, που εχω απενεργοποιησει τα διαφημιστικα. Στο Chrome δεν εχω βρει ακομα τροπο να τα διωξω..

Luxx, δώσε κανα λινκ με βιντεο που έχουν διαφημίσεις μην τυχόν μπλοκάρονται με το scriptno. Έψαχνα τώρα να βρω, αλλά όταν τα θες δεν τα βρίσκεις

 

πως το απενεργοποιω αυτο

Δεξί κλικ όταν παίζει το βίντεο - settings - ξετίκαρε το enable hardware acceleration

Κάνε και μια δοκιμή κι απενεργοποίησε το flash του Chrome (gcswf32.dll) απ'το about:plugins κι άστον να χρησιμοποιεί το κανονικό flash (NPSWF32.dll) αν το χεις εγκατεστημένο, και δες μήπως φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε και μια δοκιμή κι απενεργοποίησε το flash του Chrome (gcswf32.dll) απ'το about:plugins κι άστον να χρησιμοποιεί το κανονικό flash (NPSWF32.dll) αν το χεις εγκατεστημένο, και δες μήπως φτιάξει

 

αυτο που λες δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δε γίνεται? Πρέπει να το χεις εγκατεστημένο το flash plugin στο σύστημα

post-204990-0-07707300-1325110600_thumb.png

το δικό μου το μονοπάτι είναι διαφορετικό βέβαια γιατί έχω τον portable Chrome, εσένα θα είναι ...system32/macromed

ή κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δε γίνεται? Πρέπει να το χεις εγκατεστημένο το flash plugin στο σύστημα

post-204990-0-07707300-1325110600_thumb.png

το δικό μου το μονοπάτι είναι διαφορετικό βέβαια γιατί έχω τον portable Chrome, εσένα θα είναι ...system32/macromed

ή κάτι τέτοιο

 

 

ενταξει το βρηκα.

επρεπε να ενεργοποιησω τα details στο about:plugins για να μου βγει το νεο μενου.

 

εμενα ηταν ενεργοποιημενα και τα 2 flash plugins τοσο καιρο και ισως γιαυτο δημιουργοταν προβλημα.

στην αρχη ενεργοποιησα μονο το adobe flash plugin και τα youtube videos ειχαν παλι τα ιδια κολληματα.

τωρα αφησα ενεργοποιημενο μονο το google flash plugin και θα περιμενω να δω αν ξαναπαρουσιαστουν τα κολληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...