Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://groups.google.com/a/googleproductforums.com/forum/#!category-topic/websearch/how-do-iusing-google-search/Heoy8Wfy4F8

Εδώ το διάβαζα. Προς το τέλος-ποστ με ημερομηνία 24/9/2011-λέει ότι απενεργοποιείται και το autocomplete

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έβαλα τον Chrome για πρώτη φορά.

 

2 ερωτήσεις

 

1)Σε μην ενεργά links του τύπου google.gr , πως θα γίνει να μπορώ να τα ανοίγω με δεξί κλικ - άνοιγμα σελίδας σε νέα καρτέλα (όπως στον firefox)

 

2)Προσπάθησα να κάνω copy/paste ένα κείμενο από μία σελίδα,αλλά δεν σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται σαν να αντιγράφη και το background.Φαίνεται κάπως,σαν να μην επιλέγει μόνο όσα θέλω. Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα τον Chrome για πρώτη φορά.

 

2 ερωτήσεις

 

1)Σε μην ενεργά links του τύπου google.gr , πως θα γίνει να μπορώ να τα ανοίγω με δεξί κλικ - άνοιγμα σελίδας σε νέα καρτέλα (όπως στον firefox)

 

2)Προσπάθησα να κάνω copy/paste ένα κείμενο από μία σελίδα,αλλά δεν σε κάποιες περιπτώσεις φαίνεται σαν να αντιγράφη και το background.Φαίνεται κάπως,σαν να μην επιλέγει μόνο όσα θέλω. Τι παίζει?

 

Για το πρώτο ερώτημα, πρέπει να μαρκάρεις το google.gr με το mouse και μετά δεξί κλικ και μετάβαση σε...

 

Για το δεύτερο, μπορεί να παίζει ρόλο και η διάταξη της ιστοσελίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει με το πρώτο,πρέπει να νύσταζα πολύ για να μην το πρόσεξα.

 

Για το δεύτερο αν το χει παρατηρήσει κανείς άλλος και αν βρήκε λύση ευπρόσδεκτη.

 

Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις ειναι θετικές.Πέρασα και adblock,speed dial,ghostery μια χαρά.

Είναι πιο γρήφορος από Firefox :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έχω το εξής προβληματάκι με τον chrome..

όταν επισκέπτομαι σελίδες με flash (π.χ. το youtube) όταν βλέπω για παράδειγμα ένα βιντεάκι, μερικές φορές σταματάει και κάτω από τη γραμμή διεύθυνσης του chrome εμφανίζεται το μήνυμα "Παρουσιάστηκε σφάλμα στην προσθήκη: Shockwave Flash". Υπάρχει καμία λύση σε αυτό;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στις τελευταίες εκδόσεις του chrome έβγαλαν την επιλογή του να μπορείς να κάνεις pinned ένα site στο "εργοστασιακό" speed dial ή κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έχω το εξής προβληματάκι με τον chrome..

όταν επισκέπτομαι σελίδες με flash (π.χ. το youtube) όταν βλέπω για παράδειγμα ένα βιντεάκι, μερικές φορές σταματάει και κάτω από τη γραμμή διεύθυνσης του chrome εμφανίζεται το μήνυμα "Παρουσιάστηκε σφάλμα στην προσθήκη: Shockwave Flash". Υπάρχει καμία λύση σε αυτό;

Ευχαριστώ

 

συγχώνευσα το topic σου με αυτό. Για το πρόβλημα σου τώρα, έχεις περασμένο το τελευταίο flash στον υπολογιστή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις τελευταίες εκδόσεις του chrome έβγαλαν την επιλογή του να μπορείς να κάνεις pinned ένα site στο "εργοστασιακό" speed dial ή κάνω λάθος?

Ναι εδώ και καιρό. Για κάποιο διάστημα, αν ήθελες πίσω την παλιά Νέα Καρτέλα, ξεκινούσες τον Chrome με

--new-tab-page. Δεν πρέπει να ισχύει πλέον, στον Dev που έχω εγώ δε δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχώνευσα το topic σου με αυτό. Για το πρόβλημα σου τώρα, έχεις περασμένο το τελευταίο flash στον υπολογιστή σου;

 

ναι έχω περασμένο το adobe flash player 11 active x και το adobe flash player 11 plugin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα συνημενα στο Ηοtmail αντιμετωπιζω καποιες φορες προβλημα..οταν παω να ανεβασω αρχειο μου πεταει "τσουπ" προβλημα με το shockwave player!!!

 

υγ. ιδεα μου ειναι ή το fb σερνεται τις τελευταιες μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...