Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Google keep ειναι εφαρμογη.. και θελει καποιο χρονο για να κρατησεις σημειωσεις.. 

Κατι που να ειναι επεκταση, και να ειναι ευκολο να κρατησει σημειωσεις, αλλα να συγχρονιζεται και με το keep υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στο forum.

Μόλις πρόσθεσα στο pc μου έναν ssd, ο chrome crash-άρει.

Πιο συγκεκριμένα:

Μόλις πάω να ταξινομήσω/μεταφέρω κάποιον σελιδοδείκτη πάνω - κάτω (συνεχόμενο κλικ στον σελιδοδείκτη και μεταφορά αυτού πάνω - κάτω).

Μόνο τότε κρασάρει.

Κάποια βοήθεια μήπως;; Μήπως πρέπει να ρυθμίσω κάτι λόγω ssd;;

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σας! Μετα το τελευταιο update που εγινε στον Chrome δεν λειτουργει το scroll down/up οταν χρησιμοποιω το touchpad σε Acer λαπτοπ. Αυτο συμβαινει μονο οταν χρησιμοποιω τον Chrome. Ξερει καποιος κατι?

 

Windows 8.1

Google chrome  32.0.1700.107 m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω τον τελευταιο καιρο το subreddit του chrome στο reddit
και θελω να παραθεσω ενα post με μερικα popular (για καποιους) extensions
οπου αποδειχθηκαν οτι κανουν inject adware ή malware content.
Για τα περισσοτερα extensions υπαρχουν εναλλακτικες που προτεινονται απο users στα comments.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθω τον τελευταιο καιρο το subreddit του chrome στο reddit

και θελω να παραθεσω ενα post με μερικα popular (για καποιους) extensions

οπου αποδειχθηκαν οτι κανουν inject adware ή malware content.

Για τα περισσοτερα extensions υπαρχουν εναλλακτικες που προτεινονται απο users στα comments.

 

Επίσης μια εκτενής λίστα μπορεί να βρεθεί εδώ

 

https://www.extensiondefender.com/database-chrome.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα προβλημα που εχω με τον chrome. Ακουω πχ ραδιο μεσω chrome. Αν εκεινη τη στιγμη βλεπω και κατι αλλο πχ facebook, το ραδιο κανει συνεχεια διακοπες. Το ιδιο και αν βλεπω ενα βιντεο στο youtube. Αν εχω και 2η σελιδα ανοικτη μου κανει συνεχεια διακοπες. Με τον ie παιζουν ολα κανονικα, καμια διακοπη. Γνωριζετε τπτ για αυτο; Ειναι καμια ρυθμιση μηπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω προβλημα εδω κ 3 εκδοσεις συγκεκριμενα οταν παταω σε καποια βιντεο στο youtube να τα δω σε πληρη οθονη,δεν τα εμφανιζει πληρες αλλα πανω αριστερα....μπορει να με βοηθησει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιμετωπιζω προβλημα εδω κ 3 εκδοσεις συγκεκριμενα οταν παταω σε καποια βιντεο στο youtube να τα δω σε πληρη οθονη,δεν τα εμφανιζει πληρες αλλα πανω αριστερα....μπορει να με βοηθησει καποιος?

http://www.wikihow.com/Fix-the-Google-Chrome-YouTube-Fullscreen-Glitch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ενα προβλημα που εχω με τον chrome. Ακουω πχ ραδιο μεσω chrome. Αν εκεινη τη στιγμη βλεπω και κατι αλλο πχ facebook, το ραδιο κανει συνεχεια διακοπες. Το ιδιο και αν βλεπω ενα βιντεο στο youtube. Αν εχω και 2η σελιδα ανοικτη μου κανει συνεχεια διακοπες. Με τον ie παιζουν ολα κανονικα, καμια διακοπη. Γνωριζετε τπτ για αυτο; Ειναι καμια ρυθμιση μηπως; 

 

Με πολλές σελίδες ο Chrome γίνεται βαρύς και δυσκολεύει η λειτουργία του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολλές σελίδες ο Chrome γίνεται βαρύς και δυσκολεύει η λειτουργία του

 

Δοκίμασε να διαγράψεις το προφίλ σου απο τις ρυθμίσεις του chrome. Άμα θες να κρατήσεις bookmarks και αποθηκευμένους κωδικούς, κάνε απο πριν σύνδεση με το gmail σου στον chrome για να συγχρονιστεί αυτόματα. Οταν ανοίγεις το tab πάνω δεξιά βρίσκεται αυτό που σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έβγαλε ενα μήνυμα το chrome οτι το αρχείο προτιμήσεων είναι κατεστραμμένο ή μη έγκυρο και όλες οι ρυθμίσεις επέστρεψαν στις προεπιλεγμένες/αρχικές επιλογές. Επίσης χάθηκαν όλες οι επεκτάσεις που είχα. Οι σελιδοδείκτες πάλι καλά παρέμειναν...

 

Μήπως ξέρετε τι το προκάλεσε αυτό και αν μπορώ να το διορθώσω?

 

screenshot: http://prntscr.com/2r80g7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τον Chrome από την τελευταία αναβάθμιση του flash.

Συγκεκριμένα ο ήχος στο Youtube είναι για τ'ανάθεμα. Με firefox δεν έχω κανένα θέμα.

Απότι κοίταξα από εδώ κι απο εκεί υποτίθεται ότι το θέμα λύνεται με απενεργοποίηση του flash plugin (το 1 από τα 2).

 

Δυστυχώς αυτό σε μένα δεν δουλεύει. Μήπως το έχει συναντήσει κανείς άλλος;

 

Είμαι σε Win 8.1 promc.

 

υγ.Χρειάζομαι και τους 2 browsers στο σπίτι γι αυτό δεν καταργώ τον chrome που βολεύεις σε πολλά θέματα που δεν είναι της παρούσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ, ηθελα να ρωτησω το εξης, εδω και καποιο καιρο, γραφω με το πληκτρολογιο και δεν μπορω να βαλω τονους, οπως τωρα! τι να φταιει? καμια ιδεα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...