Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για καποιον λογο εχει σταματησει το ADBLOCKER να μπλοκαρει τις βιντεοδιαφημησεις στο youtube.

Επισης οταν παιζει ενα βιντεο καποιες φορες πηγαινει 2 δευτερολεπτα πισω και συνεχιζει, δηλαδη 2 δευτερολεπτα απο το βιντεο επαναλαμβανονται.

Τελος καποιες φορες παιζει ο ηχος απο το βιντεο αλλα δειχνει μαυρο στο βιντεο.

 

Εχω απενργοποιησει το 1 απο τα 2 φλας αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδώ και μια εβδομαδα μου βγαζει

        

Το προφιλ σας δεν ηταν δυνατο ν'ανοιξει σωστα.Ορισμενες λειτουργιες ενδεχομενως να ειναι μη διαθεσιμες.
Ελεγξτε οτι το προφιλ υπαρχει και οτι εχετε αδεια αναγνωσης και εγγραφης των περιεχομενων του.
"

  τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις chromium 32 σε λινουξ ή 34 σε windows και adblock plus? Εδω και λιγες μερες αρχισαν ΠΑΛΙ τα παρατραγουδα στα windows και απο χτες και στο λινουξ!

Το εβγαλα, το ξαναβαλα, ξαναβαλα και τις 4-5 λιστες που εχω αλλα και παλι τα ιδια χαλια. Δεν κοβει ΚΑΜΙΑ διαφημηση σε φλασακι (ειτε βιντεο ειτε παιχνιδι), ορισμενες εδω κι εκει φαινονται κανονικα και τα φιλτρα που εχω βαλει για youtube* ειναι σαν να μην τα εβαλα ποτε! Ευτυχως δουλευουν αυτα του fb**

 

* http://youtube.adblockplus.me/en/

** http://facebook.adblockplus.me/en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και μια εβδομαδα μου βγαζει

        

Το προφιλ σας δεν ηταν δυνατο ν'ανοιξει σωστα.Ορισμενες λειτουργιες ενδεχομενως να ειναι μη διαθεσιμες.

Ελεγξτε οτι το προφιλ υπαρχει και οτι εχετε αδεια αναγνωσης και εγγραφης των περιεχομενων του."

  τι να κανω???

 

Η ημερομηνία του υπολογιστή σου είναι σωστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω. Μια φορά το έχω δει αυτό το μήνυμα και ήταν λάθος η ημερομηνία στο pc.

Δοκίμασε, clear cache, cookies κλπ, sign out και sign in, update, reset browser settings, uninstall και ξανά install.


ναι σωστη είναι η ημερομηνια !!! τι να κανω?

Εννοείται και η χρονιά έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum.

Windows 7, 64bit.

Χρησιμοποιώ τον Chrome, 32.0.1700.107 m

 

Υπάρχει η επέκταση  BloeckTheAodApP 3.2, η οποία δηλώνει ότι έχει εγκατασταθεί από εταιρική πολιτική.

 

Έχει πρόσβαση στα δεδομένα μου σε όλους τους ιστότοπους, στις καρτέλες και δραστηριότητες περιήγησης, και στην διαχείριση εφαρμογών και επεκτάσεων.

 

Και φυσικά δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

 

Ξέρει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτή η επέκταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 μερες αντιμετωπιζω το παρακατω περιεργο προβλημα. Ενω μπορω να επισκευτω το site www.imdb.com δεν μπορω να πλοηγησω μεσα στο site. Δηλαδη, ειτε κλικαρω μια ταινια απο την αρχικη σελιδα ειτε κανω search  σε μια ταινια στην επομενη σελιδα που παω ειναι τελειως κενη. Στο address bar υπαρχει η διευθυνση της ταινιας αλλα η σελιδα ειναι κενη και παραμενει ετσι οσες φορες και να κανω reload. Εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα? Αν ναι εχει βρει καποια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum.

Windows 7, 64bit.

Χρησιμοποιώ τον Chrome, 32.0.1700.107 m

 

Υπάρχει η επέκταση  BloeckTheAodApP 3.2, η οποία δηλώνει ότι έχει εγκατασταθεί από εταιρική πολιτική.

 

Έχει πρόσβαση στα δεδομένα μου σε όλους τους ιστότοπους, στις καρτέλες και δραστηριότητες περιήγησης, και στην διαχείριση εφαρμογών και επεκτάσεων.

 

Και φυσικά δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

 

Ξέρει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτή η επέκταση;

Eιναι καποιου ειδους adware απο οσο ξερω.

Διαβασε τα comments αυτου εδω του post και δοκιμασε αυτα που προτεινουν.

 

Eαν χρειαστει να κανεις uninstall να θυμηθεις να κανεις sign in στον chrome ωστε να κανει sync τα settings/extensions κτλ

ωστε να μην τα χασεις ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι καποιου ειδους adware απο οσο ξερω.

Διαβασε τα comments αυτου εδω του post και δοκιμασε αυτα που προτεινουν.

 

Eαν χρειαστει να κανεις uninstall να θυμηθεις να κανεις sign in στον chrome ωστε να κανει sync τα settings/extensions κτλ

ωστε να μην τα χασεις ολα.

Τελικά αφού με βασάνισε λίγο, (το βρήκα να υπάρχει και στον opera) το απεγκατέστησα από τον πίνακα ελέγχου.

 

Ήταν από την μαμά-google και το ονομάζει αρχείο συνηθειών στα Ελληνικά,  ή κάπως έτσι.

 

Πάει και ο Chrome μαζί του και ο opera.

 

Έχω αρχίσει να αναπολώ τον παλιό καλό καιρό που αγοράζαμε Web browser και κανείς δεν μας έδινε τίποτε τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και 2 μερες αντιμετωπιζω το παρακατω περιεργο προβλημα. Ενω μπορω να επισκευτω το site www.imdb.com δεν μπορω να πλοηγησω μεσα στο site. Δηλαδη, ειτε κλικαρω μια ταινια απο την αρχικη σελιδα ειτε κανω search  σε μια ταινια στην επομενη σελιδα που παω ειναι τελειως κενη. Στο address bar υπαρχει η διευθυνση της ταινιας αλλα η σελιδα ειναι κενη και παραμενει ετσι οσες φορες και να κανω reload. Εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα? Αν ναι εχει βρει καποια λυση?

 

Κάνε μια εκκαθάριση της μνήμης cache του browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα ηδη αυτο, αλλα δυστυχως το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει. Επισης, δοκιμασα να κανω private browsing μεσω του chrome, και μονο ετσι μπορεσα να πλοηγηθω στο imdb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκανα ηδη αυτο, αλλα δυστυχως το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει. Επισης, δοκιμασα να κανω private browsing μεσω του chrome, και μονο ετσι μπορεσα να πλοηγηθω στο imdb. 

 

Κάνε μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις του Chrome.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...