Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιναι καποιου ειδους adware απο οσο ξερω.

Διαβασε τα comments αυτου εδω του post και δοκιμασε αυτα που προτεινουν.

 

Eαν χρειαστει να κανεις uninstall να θυμηθεις να κανεις sign in στον chrome ωστε να κανει sync τα settings/extensions κτλ

ωστε να μην τα χασεις ολα.

 

Ευχαριστώ πολύ sistah

Πονάει κεφάλι, κόβεις κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια τι εγινε παλι με το Enable Instant Extended API ? μετα την τελευταια αναβαθμιση 33 του chrome δεν υπαρχει η επιλογη να το απενεργοποιησω στο chrome://flags .πως μπορω να το απενεργοποιησω αλλιως
?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω κανει αλλαγη εικονιδιου στον chrome,καποιες φορες οταν κλεινω και ξανανοιγω το pc μου αλλαζει το εικονιδιο στο default τι μπορει να παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω να ακούγονται όλα τα ηχεία όταν χρησιμοποιώ τον chrome. Αυτή την στιγμή έχω δύο ηχεία studio monitor και ένα sub. Όταν ακούω μουσική πχ από Youtube το sub δεν λειτουργεί. Αυτό συμβαίνει μόνο με τον chrome! Με τον Firefox ή με άλλους browser τα ηχεία μου δουλεύουν μια χαρά! Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι το πρόβλημα σχετίζεται με το flash player του chrome, όμως δεν ξέρω πως και αν μπορώ να το διορθώσω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να κάνω να ακούγονται όλα τα ηχεία όταν χρησιμοποιώ τον chrome. Αυτή την στιγμή έχω δύο ηχεία studio monitor και ένα sub. Όταν ακούω μουσική πχ από Youtube το sub δεν λειτουργεί. Αυτό συμβαίνει μόνο με τον chrome! Με τον Firefox ή με άλλους browser τα ηχεία μου δουλεύουν μια χαρά! Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι το πρόβλημα σχετίζεται με το flash player του chrome, όμως δεν ξέρω πως και αν μπορώ να το διορθώσω. Ευχαριστώ.

 

Γράψε chrome://plugins στην adress bar του chrome. Μετά πάτα το + πάνω δεξιά και πάτα disable στο pepflashplayer.dll

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι εγινε παλι με το Enable Instant Extended API ? μετα την τελευταια αναβαθμιση 33 του chrome δεν υπαρχει η επιλογη να το απενεργοποιησω στο chrome://flags .πως μπορω να το απενεργοποιησω αλλιως

 

ξέρει κανένας κάτι για αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τον Chrome από την τελευταία αναβάθμιση του flash.

Συγκεκριμένα ο ήχος στο Youtube είναι για τ'ανάθεμα. Με firefox δεν έχω κανένα θέμα.

Απότι κοίταξα από εδώ κι απο εκεί υποτίθεται ότι το θέμα λύνεται με απενεργοποίηση του flash plugin (το 1 από τα 2).

 

Δυστυχώς αυτό σε μένα δεν δουλεύει. Μήπως το έχει συναντήσει κανείς άλλος;

 

Είμαι σε Win 8.1 promc.

 

υγ.Χρειάζομαι και τους 2 browsers στο σπίτι γι αυτό δεν καταργώ τον chrome που βολεύεις σε πολλά θέματα που δεν είναι της παρούσης.

 

Έκανα εννοείται και αυτό με τον pepfash αλλά δεν έγιανε, όπως του φίλου πάνω, δυστυχώς.

Καμιά λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω από εχθές ένα πρόβλημα με τον Chrome. μου ανοίγει αλλά δεν μπαίνει στο google ούτε σε οποιαδήποτε σελίδα,Μου βγάζει reload.Την ίδια στιγμή που ο explorer μπαίνει κανονικά.Δοκίμασα να τον απεγκαταστήσω με revo..το σβησα από παντού registry ιστορίες τα πάντα. απεγκατέστησα τα adobe air κλπ γιατί μια άλλη φορά μου είχαν δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα,έκανα επαναφορά συστήματος και πάλι τίποτα...Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω...Help me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο format δε μου εμφανιζει ολους τους σελιδοδεικτες, δηλαδη αυτοι που ηταν σε φακελλους δεν εμφανιστηκαν, τι κανουμε τωρα? υπαρχει λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λάπτοπ με ανάλυση 1920x1080. Όταν κατέβασα τον Chrome δεν είναι σε native resolution αλλά σε πολύ χαμηλότερη έχοντας σαν αποτέλεσμα να είναι πολύ ΣΚ@Τα η εικόνα. Αν ξέρει κάποιο, σας παρακαλώ να με βοηθήσει να την πάω σε native! Thanks in Advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...