Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια έχω αγοράσει ένα primary account που εχει μεσα το witcher 3 wild hunt που το είχε ένα παιδι απο Αμερική.. Μπορώ να το παίξω με όλα τα account και με το προηγούμενο primary account που έχω αγόρασα το καινούργιο dlc blood and wine αλλα μου λέει waiting του install μπορεί να με βοηθήσει κανένας αν μπορώ να κανω κάτι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εν τω μεταξεί, αφού 4k native ανάλυση δεν υποστηρίζει και δεν πρόκειται να υποστηρίζει κανένα παιχνίδι στο ps4..

 

Και αφού το upscale γενικά από την native resolution σε μεγαλύτερη δεν ανεβάζει την ποιότητα της εικόνας (ίσα ίσα μπορεί να δημιουργεί και προβλήματα, γι' αυτό ενδείκνυται να παίζεις τα παιχνίδια στις native αναλύσεις τους και όχι upscaled)

 

Τότε ποιός ο λόγος το αναβαθμισμένο ps4 να κάνει upscale το 1080p σε 4k ?

 

Απλά γιατί ακούγεται πιό ωραίο σαν νούμερο??

 

 

Παιδια έχω αγοράσει ένα primary account που εχει μεσα το witcher 3 wild hunt που το είχε ένα παιδι απο Αμερική.. Μπορώ να το παίξω με όλα τα account και με το προηγούμενο primary account που έχω αγόρασα το καινούργιο dlc blood and wine αλλα μου λέει waiting του install μπορεί να με βοηθήσει κανένας αν μπορώ να κανω κάτι ;

 
Aν και τα 2 account είναι primary όπως λες, τότε παίζεις απ' όποιο account θες..
Απλά το DLC πρέπει να είναι του ίδιου region με το παιχνίδι πήρες, γιατι τα παιχνίδια με το digital content τους είναι region locked.. στη περίπτωσή σου και το DLC θα πρέπει να είναι αγορασμένο από Αμερικάνικο account για να μπορείς να παίξεις.. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το witcher 3 ειναι στον αμερικανό μάλλον θα βάλω εκει την κάρτα και θα το αγοράσω απο εκει.. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα μπορώ να μετατρέψω το αμερικανό σε ευρωπαϊκό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το witcher 3 ειναι στον αμερικανό μάλλον θα βάλω εκει την κάρτα και θα το αγοράσω απο εκει.. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα μπορώ να μετατρέψω το αμερικανό σε ευρωπαϊκό ;

 

Οχι, δεν γίνεται δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχαριςω πολυ φιλε

Να αποφεύγεις από Αμερική μόνο από Ευρώπη. Έχει στο ebay κάποιους Ισπανούς με πολύ καλό raiting.Έχω πάρει 2-3 φορές και δεν είχα θεμα. Επίσης από τον Οκτώβριο του 2015 τα primαry διαρκούν 6 μηνες διαβασα. Καλυτέρα second account αν δεν έχεις θέμα με trophies.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κρινεται απο το upscale αναλογικου σηματος(576i κτλ) σε hd εκει ειναι αστα να πανε ... μιλαμε για upscale απο digital 1080p σε digital 4k και αν ειναι καλοs ο scaler μπορει να κανει παπαδες αλλα και παλι ειναι αυτο π λες (native resolution) για αυτους που εχουν 4k το να παιξουν παιχνιδι σε 1080 μπορει να κανει χειροτερη την εικονα οποτε το neo οπως εχω ξαναπει θα ειναι για τους κατοχους 4κ κυριως βεβαια ο χρονος θα δειξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οι 4k τηλεορασεις δεν εχουν καλο 4k upscaler?

 

Εγω π.χ. εχω μια φτηνη samsung 4k τηλεοραση δεν θα εχω καλα αποτελεσματα?

 

Παντως το uncharted4 μια χαρα φαινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οι 4k τηλεορασεις δεν εχουν καλο 4k upscaler?

Εγω π.χ. εχω μια φτηνη samsung 4k τηλεοραση δεν θα εχω καλα αποτελεσματα?

Παντως το uncharted4 μια χαρα φαινετε.

 

Δεν είναι η ανάλυση που κάνει "καλή" μια τηλεόραση. Στις φτηνές τηλεοράσεις 4k τα πάνελ που βάζουν είναι πολύ χάλια και σε πολλές φορές είναι χειρότερα από τα αντίστοιχα μοντέλα στα 1080p.

 

Το πόσο καλά φαίνεται κάτι το καταλαβαίνεις όταν το συγκρίσεις με άλλη τηλεόραση φίλου/συγγενή. Π.Χ εγώ είχα εδώ και 2 χρόνια μια φτηνά samsung και μου φαινόταν φοβερή τηλεόραση, μέχρι που αγόρασα ακριβή sony τηλεόραση... Τώρα μου φαίνεται χάλια η φτηνή τηλεόραση που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...