Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισημο δεν ειναι επειδη το αναφερε ενα τυχαιο site και καλα λεει οτι το ειπε ο ceo της sony.

 

Αν δεν δουμε επισημη ανακοινωση απο το επισημο www.sony.com δεν ειναι τιποτα επισημο.

 

Αν και πλεον ειναι κοινο μυστικο αλλα για την τελευταια επαλήθευση θελουμε μια εξακρυβωση απο το www.sony.com.

Όλα τα gaming/τεχνολογικά sites, ελληνικά και μη, το έχουν πρώτη είδηση. Περίμενε εσύ το PS Blog :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευχαριστα τα νεα φαινεται πως τελικα θα εχουμε αναβαθμισμενη εκδοση του ps4  και αρα θα εχουμε καλυτερη συνολικα εμπειρια χρησης .

Το σημειο κλειδι ειναι το  οτι και οι 2 κονσολες  θα παιζουν τα ιδια παιχνδια, επομενως  οποιος θελει και μπορει τα σκαει  και παιζει στο καινουριο και οποιος δεν μπορει η' δεν θελει  συνεχιζει στην κονσολα που ηδη εχει .

Δεν μας υπογραψε κανεις ποτε κανενα χαρτι πως η κονσολα που αγοραζουμε θα παραμενει η ιδια και απαραλαχτη για 5+χρονια.

Τωρα οσοι λενε πως θα το γυρισουν στο pc  ας δοκιμασουν να εχουν ενα  pc   5 χρονια χωρις αναβαθμιση gpu και θα παιζουν κλασμα των παραγομενων παιχνιδιων με αθλια εμπειρια .

Το σημαντικο ειναι να βλεπουμε ολοενα και καλυτερα παιχνιδια σε ολα τα επιπεδα ,οι εξελιξεις στον χωρο ειναι καταιγιστικες και οι κονσολες δεν μπορουν να μεινουν πισω γιατι θα χασουν το "τρενο".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευχαριστα τα νεα φαινεται πως τελικα θα εχουμε αναβαθμισμενη εκδοση του ps4  και αρα θα εχουμε καλυτερη συνολικα εμπειρια χρησης .

Το σημειο κλειδι ειναι το  οτι και οι 2 κονσολες  θα παιζουν τα ιδια παιχνδια, επομενως  οποιος θελει και μπορει τα σκαει  και παιζει στο καινουριο και οποιος δεν μπορει η' δεν θελει  συνεχιζει στην κονσολα που ηδη εχει .

Δεν μας υπογραψε κανεις ποτε κανενα χαρτι πως η κονσολα που αγοραζουμε θα παραμενει η ιδια και απαραλαχτη για 5+χρονια.

Τωρα οσοι λενε πως θα το γυρισουν στο pc  ας δοκιμασουν να εχουν ενα  pc   5 χρονια χωρις αναβαθμιση gpu και θα παιζουν κλασμα των παραγομενων παιχνιδιων με αθλια εμπειρια .

Το σημαντικο ειναι να βλεπουμε ολοενα και καλυτερα παιχνιδια σε ολα τα επιπεδα ,οι εξελιξεις στον χωρο ειναι καταιγιστικες και οι κονσολες δεν μπορουν να μεινουν πισω γιατι θα χασουν το "τρενο".

5 χρονια με την ιδια gpu ειμαι φιλε μου και αντε απο ultra να εχω πεσει high setings και διαφορα δεν καταλαβα απο θεμα εμπειριας, εχω και τα δυο και βλεπω τα μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα pc ps4, στο pc πρεπει να τα σκασεις πολυ περισοτερο και για να αργησεις να χρειαστεις gpu αλλα και για να εχεις αυτο που εχω εως τωρα με καρφωμενα 60 fps στις περισοτερες των περιπτωσεων και αντικειμενικα καλυτερες υφες και γραφικα και το δευτερο με πολυ λιγοτερα ξεμπερδεψες και ισως σου παει μια η αλλη πολυ μακροπροθεσμα λογο οτι αγοραζεις τα παντα στο ps4...βεβαια δεν θα σκεφτεις το μακροπροθεσμο αμα δεν εχεις 800 με 1000 ευρω, ενταξει ειναι πιο ευκολο να δωσεις 350 με 400 σημερα και να παρεις μια κονσολα να τελειωνεις...σταματαω εδω μην ξεκινησω διαμαχη...απλα ηθελα να αναφερω μειονεκτηματα πλεονεκτηματα στις δυο πλατφορμες...τεχνικα πλεονεκτηματα εχει το pc και το οικονομικο πλεονεκτημα το εχει η κονσολα...

 

ακομα και η αναβαθμιση απο το ps4 στο καινουριο θα ειναι ποιο οικονομικη απο το να αναβαθμισεις pc, απλα πουλας την κονσολα σου και τσονταρεις και παιρνεις την καινουρια...και ευτυχως ειναι πολυ ευκολο να πουληθει...οποτε δεν υπαρχει λογος να φρικαρουμε αν βγει καινουρια :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρεσει που το βλεπετε και σαν θετικη ειδηση.

 

 

Αν θελετε να γινουν και οι κονσολες σαν τα pc που καθε 2-3 χρονια πρεπει να αλλαζεις κατι.

Τωρα με τα νεα σκηνικα καθε 2-3 χρονια θα πρεπει να αλλζουμε κονσολα αν θελουμε να παιζουμε στο καλυτερο δυνατο ενα παιχνιδι.

 

 

Αποψη μου ειναι οτι ειναι παντελως αχρηστη κινηση αυτη μιας και υπαρχουν παιχνιδια που μια χαρα τελεια παιζουν και στις τωρινες κονσολες π.χ. uncharted4 και ουτε νεα κονσολα χρειαζεται ουτε τιποτα.

 

Αφου λοιπον εσεις το βλεπετε θετικο να πρεπει να αλλαζουμε κονσολα καθε 2-3 χρονια και να δινουμε λεφτα οπως και στα pc τι να πω αποψη σας που δεν συμφωνω με τη καμια με αυτη.

 

Τοσα χρονια δηλαδη που οι κονσολες ειχανε κυκλο ζωης 5-7 χρονια μας χαλαγε ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επισημο δεν ειναι επειδη το αναφερε ενα τυχαιο site και καλα λεει οτι το ειπε ο ceo της sony.

 

Αν δεν δουμε επισημη ανακοινωση απο το επισημο www.sony.com δεν ειναι τιποτα επισημο.

 

Αν και πλεον ειναι κοινο μυστικο αλλα για την τελευταια επαλήθευση θελουμε μια εξακρυβωση απο το www.sony.com.

Στους Financial Times το είπε!

Seriously, τί τυχαίο site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου επιτρεψεις να συνεχιζω να αμφιβαλω μιας και πιστευω οτι αν δεν ανακοινωθει επισημα στο www.sony.com ή www.playstation.com συνεχιζει να ειναι φημη.

 

Εγω δεν θελω να πιστεψω οτι καθε 2-3 χρονια θα πρεπει να αγοραζουμε νεα κονσολα για να παιζουμε τα παιχνιδια στο μεγιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν ο CEO της SIE δίνει συνέντευξη σε μια τρομερή σημαντική εφημερίδα όπως οι Financial Times και επιβεβαιώνει την ύπαρξη του neo, τότε ισχύει. End of the story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη σου.

Δεν ειναι υποχρεωτικο να το πιστευει ολος ο κοσμος ξερεις.

 

Και οπως προειπα επετρεψε μου να θελω να εχω αμφιβολιες μεχρι να ανακοινωθει επισημα.

 

Αποψη μου ειναι να μην θελω να το πιστεψω. Απαγορευεται δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη υπαρχουν άτομα που πιστεύουν οτι ανά 2-3 χρόνια πρέπει να αλλάζεις κομμάτια στο PC..?

Oh well..

 

Σαν τα κινητά θα γίνουν οι κονσόλες, με σχεδόν ετήσιες κυκλοφορίες.

Αυτό θα γίνει με το "οικονομικό" console gaming, αγορά smartphone..

 

υγ : επίσημα ανακοινώθηκε απο τον Andrew House, πόσο πιο επίσημο θέλεις..?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δηλαδή αμφιβάλλεις τον CEO της εταιρείας που βγάζει τις κονσόλες της sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στη Sony.Απο τη στιγμή που θα τρέχει τα παιχνίδια και στο παλιό τότε κανένα πρόβλημα.Αν αληθεύει ότι στο καινούργιο θα παίζεις στα 60fps τότε κανένα πρόβλημα.Οι νυν κάτοχοι δε βλέπουν πάνω από 30 οπότε δε τους νοιάζει και οι υποψήφιοι αγοραστές του Neo σαν εμένα με τα βιονικα μάτια που βλέπουν πάνω από 30 θα προβούν στην αγορά της.Ολοι ευχαριστημένοι.Επισης ας σταματήσει η παραμυθα με την αλλαγή hardware του pc ανά δύο χρόνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρεσει που το βλεπετε και σαν θετικη ειδηση.

Εγώ ας πούμε δεν το πήρα σαν θετική είδηση, αλλά και φασαρία να κάνουμε τι θα γίνει? Θα αλλάξει γνώμη η SONY? Όχι. Και δεν έχω σκοπό να το πάρω. Έτσι θα δείξω την δυσαρέσκειά μου.

 

Όταν ο CEO της SIE

Δεν είναι ωραίο... Καλύτερα SOE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...