Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ανακοινώθηκε το Persona 5 για 14 Φεβρουαρίου για Β.Αμερική. Καμία πληροφορία για Ευρώπη ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Grand Kingdom δωρεάν από λάθος τους για λίγη ώρα.. όποιος προλάβει!

https://store.playstation.com/#!/en-gr/search/q=grand%20kingdom?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=playstation%20store&utm_campaign=PX+-+PlayStation+-+Brand+-+Greece&EMCID=GM300000_store

edit: στο email που μου ήρθε γράφει Full Game Trial.. οπότε το Free που γράφει στο store είναι παραπλανητικό.. λες και το βάλανε για κράχτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φιλοι βλεπω εχουν και απαιτησες(σχετικα)για τσαμπα παιχνιδι :P

Μόλις τους είπα για την κονσόλα,δώσανε παραγγελίες τι παιχνίδια να χω,για να παίζουμε.Οπότε υπήρχε πολυφωνία,και προσπάθησα να τους καλύψω όλους.

νταξ με κέρασαν από μια μπύρα ο καθένας,καλά είμαστε.

 

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει εναν 2.5 ιντσων 3 ή 4 tb δισκο στη κονσολα?

Χωραει γιατι οι 3tb 2.5 ιντσων δισκοι ειναι ποιο ψηλοι(15mm) απο τους κανονικους(9.5mm).

 

 

Edit: Τωρα ειδα αυτο και η απορια μου λυθηκε.

Βασικά και γω αυτό θα σου έδινα..Στο youtube είδα και 4TB να φοράνε με expansion bay,που δίνει τροφοδοσία στον δίσκο για να δουλέψει.

Να τρελαίνεσαι :P

 

για τους μελλοντικούς που θα ψάξουν,να ξέρετε μέχρι 9.5mm πρέπει να ναι ο δίσκος!!

 

Να ξέρεις ότι ο σκληρός αυτός κάνει κάτι θορύβους που και που. Έχω τον ίδιο σε 1.5TB.

Μην τρομάξεις αν ακούσεις (μερικές φορές αρκετά συχνά) ένα δυνατό ντιιιιιιιιιτ. Εμένα το κάνει κάθε 5-6 μέρες περίπου, αλλά έχω δει σε φόρουμ άλλους που το κάνει από μερικές φορές κάθε μέρα...μέχρι μία φορά τον χρόνο.

 

 

Ο 1.5tb είναι πιο value for money από τον 2tb πάντως.

http://www.skroutz.gr/s/7831667/Samsung-Spinpoint-M9T-1-5TB.html

Ααα,λέμε για πχοιότητα η seagate,νοοοοοοοοοοοοοοοοοοοτ!! :P

Ας έβρισκα 2tb διαθέσιμο που να χωρούσε κιόλας στο ps4 και θα σου έλεγα να ακουμπούσα ξανά seagate...Σαπιοεταιρία :3 .

 

μα πως είναι VFM,αφού είναι 1.5tb και δε με καλύπτει η χωρητικότητα του;

Δεν είναι ίδια κατηγορία για να υπάρχει η σύγκριση αυτή.

Εκτός και εννοείς ότι για τα + "500gb" χρεώνουν +50€ ναι τότε μαζί σου.

 

Υπάρχει διαφορά στα loading η κάπου αλλού στο PS4 αν ο δίσκος είναι στις 5400 rpm η στις 7200;Σε θερμοκρασίες;

 

Σε υβριδικό αξίζει η διαφορά τιμής;Είναι πιο γρήγοροι;

 

Για πείτε τι δίσκο βάλατε στο 1-1,5 TB και αν είστε ευχαριστημένοι...

 

Εννοείται ότι ΔΕΝ αξίζουν οι υβριδικοί ούτε και οι ssd στο ps4.

 

Cmon τί του απαντάτε ναι κιόλας..τζίζους..

Για 7200 στροφές πήγαινα,αν σου φτάνει το 1TB τότε κοίταξε τον hitachi(με κλειστά μάτια πάρτον,η WD τους κατασκευάζει πλέον) που προτείνουν ή τον black της western digital αν θυμάμαι καλά είναι 9.5mm.

Κατέληξα με 5400 ξανά,για να κερδίσω σε χώρο απότι κάποια ταχύτητα.

 

(Ότι σκληρό και να βάλεις θα χάσεις πολύ,αφού το πλέηστεηΣΟ,έχει sata2..Οπότε δε θα παίρνεις του full bandwidth ενός sata3 των 6gb/s,αλλά τα 3gb/s.)

Γιαυτό κοίτα έναν με 7200 στροφές μηχανικό και θα γλυτώσεις και φράγκα!

 

Μιλάμε για κάποια ελάχιστα δευτερόλεπτα διαφορά,πιο κλαιν φάση πεθαίνεις!

An SSD In Your PS4? Not Really Worth The Money

 

8mSFLa7.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα και τον σκληρό που λέγαμε,αφού δε θα βγει overkill..

Samsung SpinPoint M9T 2ΤΒ

αν και είναι της σαπιοseagate,τον προτείνουν σχεδόν όλοι,μαζί και το ign μαζί με έναν hitachi,που ήταν πιο γρήγορος βέβαια στις 7200,αλλά ήταν 1ΤΒ και δεν ήθελα απλώς από τα 500 να πάω στο 1..για να χω απλώς περίπου το 2πλάσιο όγκο παιχνιδιών..ήθελα να μην με απασχολεί ο χώρος για καιρό :P ..Γιατί δε θέλω να παίζω 1-2 παιχνίδια μόνο και μόνο για να το τερματίσω και μετά τέλος..Γιατί το κάνω speedrun ουσιαστικά χωρίς να το θέλω.Εντάξει τα 500gb ήταν κάπου 10 παιχνίδια,αλλά είπα πριν..πχ τα αθλητικά και τα ραλάκια,όπως και το diablo3 τα χω για αν έρχονται φίλοι..Μιλάμε για κάπου 150-180gb χώρο μόνο αυτά.

Δηλαδή έχω μέσα παιχνίδια για να παίζω με φίλους.Έχω συγκεκριμένα παιχνίδια για φίλους που ζήτησαν να τα χω μέσα..Άλλος fifa,άλλος nba,άλλος diablo,άλλος pcars,άλλος driveclub..και μετά τα δικά μου παιχνίδια.

 

Πχ τώρα δεν υπάρχει χώρος για το uncharted 4 που κάθεται στο κουτί του.Τέλειωσα τα 3 προηγούμενα σε χρόνο td για μένα,που ίσως να κάνω να τελειώσω παιχνίδι και μήνα και 6μηνο και χρόνο στο pc :P ,εδώ δε με έπαιρνε να το κάνω αυτό..Αλλά δεν μπορούσα να το δεχτώ,δεν έχω μάθει έτσι να παίζω και δεν το ευχαριστιέμαι κιόλας..

 

Έψαξα αρκετά αυτές τις μέρες και διάβασα πολλά reviews για να καταλήξω να ψάχνω 2tb που να ειναι 2.5'' και >9.5mm ...είχα βρει σε άλλες εταιρίες πιο αξιόπιστες αλλά ήταν 1tb..και δεν ήθελα.

Ελπίζω να βγει καλός μόνο!Για παραπάνω δεν υπάρχει λόγος να κοιτάξω..Αφού έχω σκοπό να αποκτήσω μόνο τα exclusives του ps4 σιγά σιγά.

 

 

Τι διαφορά τιμής έχει ο δίσκος που πήρες στις 7200 rpm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξαναλεγαμε στο thread του Bloodborne με δοκιμες στα loading times στην 1.00 εκανε διαφορα ενας ssd αλλα χρυση τομη ειναι

να παρεις 7200 στροφές μηχανικό. Με αμφιβολιες ο controller δισκου του ps4 τελικα τι ειναι ; sata 2 σιγουρα ;;

Μιλαμε για να μειωσεις loading times σε κατι που βαζεις συνεχεια . Για κανονικη χρηση θες μεγαλο storage μονο , και κοιτας σε 2+ tb .Εγω με εναν hgst 1tb το χω αλλα αμα ειναι να δωσεις για αναβαθμιση κατευθειαν πας 2 tb τον ποιο φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειώσεις τιμών σε πολλά μεταχειρισμένα παιχνίδια από public όπως Mad Max στα 14.99€, Diablo 3 στα 14.99€, ΝΒΑ 2Κ16 στα 10.99€ και άλλα..

 

http://www.public.gr/cat/gaming/used-games/ps4-used/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα με το dlc Far Harbor του fallout 4 στο ps4 υπάρχει λύση:

 

IF FALLOUT 4 FAR HARBOR IS RUNNING BADLY ON PS4, YOU'LL NEED TO RE-DOWNLOAD IT

http://www.ign.com/articles/2016/06/03/if-fallout-4-far-harbor-is-running-badly-on-ps4-youll-need-to-re-download-it

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειώσεις τιμών σε πολλά μεταχειρισμένα παιχνίδια από public όπως Mad Max στα 14.99€, Diablo 3 στα 14.99€, ΝΒΑ 2Κ16 στα 10.99€ και άλλα..

 

http://www.public.gr/cat/gaming/used-games/ps4-used/

Το 2Κ16 είναι τσάμπα για τους κατόχους PS PLUS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SATA 2 τι λετε??????!!!!!! SATA 3 εχει απλα ο linux driver του ps4 ειναι κουκουρουκου η παιζουν περιορισμοι λογω θερμοκρασιας κτλ κτλ (ακου sata2!!!!).Το sata2 σταματησε απο το 2008

Λεει κ το παλικαρι απο πανω δεν αξιζει για το ps4 οι υβριδικοι κ οι ssd αντε οι ssd να τ καταλαβω λογω τιμης κ μονο... οι υβριδικοι γιατι???? ....Βαζουμε κ ενα πινακα και λεμε το μισο λεπτο διαφορα στο loading ασημαντο.....Οκ σας βαζω τεστ γεμιστε full τον συμβατικο δισκο του ps4 κ γεμιστε και τον υβριδικο !!!!!περιμενω αποψεις αααα παιξτε και κανα multiplayer κ τσεκαρετε lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειώσεις τιμών σε πολλά μεταχειρισμένα παιχνίδια από public όπως Mad Max στα 14.99€, Diablo 3 στα 14.99€, ΝΒΑ 2Κ16 στα 10.99€ και άλλα..

 

http://www.public.gr/cat/gaming/used-games/ps4-used/

 

 

Τίποτα ενδιαφέρον.Μόνο το Mad Max.Κάποια  είναι σε τιμές καινούριων.  :cry:

 

Επίσης έχουν βάλει calculator για να δείς πόσο αγοράζουν (σκοτώνουν) τα μεταχειρισμένα και μετά τα πωλούν 2 πλάσια τιμή.  :shock:

 

1000 φορές σε αγγελία.

 

SATA 2 τι λετε??????!!!!!! SATA 3 εχει απλα ο linux driver του ps4 ειναι κουκουρουκου η παιζουν περιορισμοι λογω θερμοκρασιας κτλ κτλ (ακου sata2!!!!).Το sata2 σταματησε απο το 2008

Λεει κ το παλικαρι απο πανω δεν αξιζει για το ps4 οι υβριδικοι κ οι ssd αντε οι ssd να τ καταλαβω λογω τιμης κ μονο... οι υβριδικοι γιατι???? ....Βαζουμε κ ενα πινακα και λεμε το μισο λεπτο διαφορα στο loading ασημαντο.....Οκ σας βαζω τεστ γεμιστε full τον συμβατικο δισκο του ps4 κ γεμιστε και τον υβριδικο !!!!!περιμενω αποψεις αααα παιξτε και κανα multiplayer κ τσεκαρετε lag

 

Σίγουρα παίζει ρόλο αν είναι γεμάτος στο multiplayer?Μήπως μόνο στο menu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...