Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θέλω να δω το trailer και να σποιλεριαστώ αλλά θέλω το Horizon να έχει dynamic μάχες ώστε να υπάρχει ποικιλία στο A.I. .Δεν θέλω δηλαδή κάθε φορά που αντιμετωπίζω ένα εχθρικό unit να ακολουθεί συγκεκριμένες scripted τακτικές επίθεσης. Για παράδειγμα οι Elites από τα Halo δεν κάνουν συνέχεια το ίδιο πράγμα. Κάθε φορά που φορτώνεις ένα session μπορούν να αντιδράσουν διαφορετικά. Κάτι τέτοιο θέλω κι εδώ γιατί από story και narration είμαστε εξασφαλισμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

απο το ps4 ειναι ή απο το ps4 neo;

Προφανώς και από το ps4, αφού το ps4 neo είναι απλώς (αληθές) rumor, χωρίς επιβεβαίωση από τη Sony.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οι 4k τηλεορασεις δεν εχουν καλο 4k upscaler?

 

Εγω π.χ. εχω μια φτηνη samsung 4k τηλεοραση δεν θα εχω καλα αποτελεσματα?

 

Παντως το uncharted4 μια χαρα φαινετε.

Υπαρχουν μερικα μοντελα φθηνα που δινουν καλο οπτικα αποτελεσμα(input lag ομως στο θεο)....Συνηθως τα φτηνα μοντελα ειναι software based scaler στα ακριβα μοντελα βεβαια οπως λεει και ο φιλος Avatar_GR πιο πανω βλεπεις διαφορα γιατι εχουν hardware ειδικο για τετοια πραγματα... η διαφορα εκτος της εικονας βεβαια ειναι κ στο INPUT LAG (!!!!!!!)

Για αυτο και υπαρχουν αποκλισεις στις τιμες τωv τηλεωρασεων σαφως μια 4κ με deep color output και hardawre based panel ειναι ακριβη

και εννοειται πως οταν μια τηλεοραση ειναι χαμηλης ποιοτητας κ κατασκευης δεν παιζει ρολο η αναλυση... τη να το κανω το 4κ αν κανει σπασιματα στα καρε και εχει artifacts

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα και τον σκληρό που λέγαμε,αφού δε θα βγει overkill..

Samsung SpinPoint M9T 2ΤΒ

αν και είναι της σαπιοseagate,τον προτείνουν σχεδόν όλοι,μαζί και το ign μαζί με έναν hitachi,που ήταν πιο γρήγορος βέβαια στις 7200,αλλά ήταν 1ΤΒ και δεν ήθελα απλώς από τα 500 να πάω στο 1..για να χω απλώς περίπου το 2πλάσιο όγκο παιχνιδιών..ήθελα να μην με απασχολεί ο χώρος για καιρό :P ..Γιατί δε θέλω να παίζω 1-2 παιχνίδια μόνο και μόνο για να το τερματίσω και μετά τέλος..Γιατί το κάνω speedrun ουσιαστικά χωρίς να το θέλω.Εντάξει τα 500gb ήταν κάπου 10 παιχνίδια,αλλά είπα πριν..πχ τα αθλητικά και τα ραλάκια,όπως και το diablo3 τα χω για αν έρχονται φίλοι..Μιλάμε για κάπου 150-180gb χώρο μόνο αυτά.

Δηλαδή έχω μέσα παιχνίδια για να παίζω με φίλους.Έχω συγκεκριμένα παιχνίδια για φίλους που ζήτησαν να τα χω μέσα..Άλλος fifa,άλλος nba,άλλος diablo,άλλος pcars,άλλος driveclub..και μετά τα δικά μου παιχνίδια.

 

Πχ τώρα δεν υπάρχει χώρος για το uncharted 4 που κάθεται στο κουτί του.Τέλειωσα τα 3 προηγούμενα σε χρόνο td για μένα,που ίσως να κάνω να τελειώσω παιχνίδι και μήνα και 6μηνο και χρόνο στο pc :P ,εδώ δε με έπαιρνε να το κάνω αυτό..Αλλά δεν μπορούσα να το δεχτώ,δεν έχω μάθει έτσι να παίζω και δεν το ευχαριστιέμαι κιόλας..

 

Έψαξα αρκετά αυτές τις μέρες και διάβασα πολλά reviews για να καταλήξω να ψάχνω 2tb που να ειναι 2.5'' και >9.5mm ...είχα βρει σε άλλες εταιρίες πιο αξιόπιστες αλλά ήταν 1tb..και δεν ήθελα.

Ελπίζω να βγει καλός μόνο!Για παραπάνω δεν υπάρχει λόγος να κοιτάξω..Αφού έχω σκοπό να αποκτήσω μόνο τα exclusives του ps4 σιγά σιγά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα και τον σκληρό που λέγαμε,αφού δε θα βγει overkill..

Samsung SpinPoint M9T 2ΤΒ

αν και είναι της σαπιοseagate,τον προτείνουν σχεδόν όλοι,μαζί και το ign μαζί με έναν hitachi,που ήταν πιο γρήγορος βέβαια στις 7200,αλλά ήταν 1ΤΒ και δεν ήθελα απλώς από τα 500 να πάω στο 1..για να χω απλώς περίπου το 2πλάσιο όγκο παιχνιδιών..ήθελα να μην με απασχολεί ο χώρος για καιρό :P ..Γιατί δε θέλω να παίζω 1-2 παιχνίδια μόνο και μόνο για να το τερματίσω και μετά τέλος..Γιατί το κάνω speedrun ουσιαστικά χωρίς να το θέλω.Εντάξει τα 500gb ήταν κάπου 10 παιχνίδια,αλλά είπα πριν..πχ τα αθλητικά και τα ραλάκια,όπως και το diablo3 τα χω για αν έρχονται φίλοι..Μιλάμε για κάπου 150-180gb χώρο μόνο αυτά.

Δηλαδή έχω μέσα παιχνίδια για να παίζω με φίλους.Έχω συγκεκριμένα παιχνίδια για φίλους που ζήτησαν να τα χω μέσα..Άλλος fifa,άλλος nba,άλλος diablo,άλλος pcars,άλλος driveclub..και μετά τα δικά μου παιχνίδια.

 

Πχ τώρα δεν υπάρχει χώρος για το uncharted 4 που κάθεται στο κουτί του.Τέλειωσα τα 3 προηγούμενα σε χρόνο td για μένα,που ίσως να κάνω να τελειώσω παιχνίδι και μήνα και 6μηνο και χρόνο στο pc :P ,εδώ δε με έπαιρνε να το κάνω αυτό..Αλλά δεν μπορούσα να το δεχτώ,δεν έχω μάθει έτσι να παίζω και δεν το ευχαριστιέμαι κιόλας..

 

Έψαξα αρκετά αυτές τις μέρες και διάβασα πολλά reviews για να καταλήξω να ψάχνω 2tb που να ειναι 2.5'' και >9.5mm ...είχα βρει σε άλλες εταιρίες πιο αξιόπιστες αλλά ήταν 1tb..και δεν ήθελα.

Ελπίζω να βγει καλός μόνο!Για παραπάνω δεν υπάρχει λόγος να κοιτάξω..Αφού έχω σκοπό να αποκτήσω μόνο τα exclusives του ps4 σιγά σιγά.

Για φιλοι βλεπω εχουν και απαιτησες(σχετικα)για τσαμπα παιχνιδι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει εναν 2.5 ιντσων 3 ή 4 tb δισκο στη κονσολα?

Χωραει γιατι οι 3tb 2.5 ιντσων δισκοι ειναι ποιο ψηλοι(15mm) απο τους κανονικους(9.5mm).

 

 

Edit: Τωρα ειδα αυτο και η απορια μου λυθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αγορασα ενα χειριστηριο δευτερο απο αγγελια, αλλα δεν εχει εγγυηση, σε περιπτωση που παθει κατι μπορω να το χωσω και καλα  με την κονσολα πως το ειχα αγορασει για να χωθει στην εγγυηση του πακετου, η εχουν με το πρωτο χειριστηριο που ειχε μεσα η κονσολα καποιο serial που τα συνδεει? παντως στην αποδειξη επανω λεει μονο το serial της κονσολας και πουθενα του χειριστηριου γιαυτο ρωταω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα και τον σκληρό που λέγαμε,αφού δε θα βγει overkill..

Samsung SpinPoint M9T 2ΤΒ

Να ξέρεις ότι ο σκληρός αυτός κάνει κάτι θορύβους που και που. Έχω τον ίδιο σε 1.5TB.

Μην τρομάξεις αν ακούσεις (μερικές φορές αρκετά συχνά) ένα δυνατό ντιιιιιιιιιτ. Εμένα το κάνει κάθε 5-6 μέρες περίπου, αλλά έχω δει σε φόρουμ άλλους που το κάνει από μερικές φορές κάθε μέρα...μέχρι μία φορά τον χρόνο.

 

 

Ο 1.5tb είναι πιο value for money από τον 2tb πάντως.

http://www.skroutz.gr/s/7831667/Samsung-Spinpoint-M9T-1-5TB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αγορασα ενα χειριστηριο δευτερο απο αγγελια, αλλα δεν εχει εγγυηση, σε περιπτωση που παθει κατι μπορω να το χωσω και καλα  με την κονσολα πως το ειχα αγορασει για να χωθει στην εγγυηση του πακετου, η εχουν με το πρωτο χειριστηριο που ειχε μεσα η κονσολα καποιο serial που τα συνδεει? παντως στην αποδειξη επανω λεει μονο το serial της κονσολας και πουθενα του χειριστηριου γιαυτο ρωταω...

μπορεις με την αποδειξη που αγορασες την κονσολα.

Απλα σημειωνουν τον αρ.αποδειξης σε περιπτωση που πας για 2ο

χειριστηριο να φας ακυρο.

Μετα(χτυπα ξυλο) μονο την κονσολα πας.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά στα loading η κάπου αλλού στο PS4 αν ο δίσκος είναι στις 5400 rpm η στις 7200;Σε θερμοκρασίες;

 

Σε υβριδικό αξίζει η διαφορά τιμής;Είναι πιο γρήγοροι;

 

Για πείτε τι δίσκο βάλατε στο 1-1,5 TB και αν είστε ευχαριστημένοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε υβριδικό αξίζει η διαφορά τιμής;Είναι πιο γρήγοροι;

 

Ναι

 

Για πείτε τι δίσκο βάλατε στο 1-1,5 TB και αν είστε ευχαριστημένοι...

 

http://www.skroutz.gr/s/3187352/Seagate-Laptop-Thin-SSHD-1TB.html?keyphrase=ST1000LM014

 

Και ειναι αρκετα καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει διαφορά στα loading η κάπου αλλού στο PS4 αν ο δίσκος είναι στις 5400 rpm η στις 7200;Σε θερμοκρασίες;

 

Σε υβριδικό αξίζει η διαφορά τιμής;Είναι πιο γρήγοροι;

 

Για πείτε τι δίσκο βάλατε στο 1-1,5 TB και αν είστε ευχαριστημένοι...

7200 με 5400 οχι κ τοσο διαφορα θα δεις με hybrid sshd (σε ορισμενα παιχνιδια αρκετα μεγαλη διαφορα οπως witcher) και με ssd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...