Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα είναι polyphony! :P

 

Δεν με ενοχλεί καθόλου η καθυστέρηση κυκλοφορίας, έχει αποδείξει ένδοξα στο παρελθόν οτι είναι η μακράν σοβαρότερη εταιρία απέναντι στον καταναλωτή και ό,τι καθυστερήσεις υπήρξαν, έγιναν πραγματικά για να μας έρθει το παιχνίδι-ύμνος της αυτοκίνησης αρτιότατο σεβόμενη και το τελευταίο σέντ που της δίνουμε. Ούτε ea/dice, ούτε konami κλπ(αν και η δεύτερη κάνει ετήσιες αναπτύξεις...) οπότε ναι βέβαια, ας πάρει τον χρόνο της.

 

Ο Kazunori έχει αφιερωμένη τη ζωή του στο project gran tourismo, είναι το παιδί του, η ερωμένη του, το μεράκι του. Δεν μπόρεσε να κάνει μεγάλη καριέρα ως οδηγός αγώνων, βρήκε αυτόν τον τρόπο να απογειωθεί με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό. Προσωπικά του βγάζω το καπέλο!

 

Όσον αφορά το gameplay δεν έχω παίξει ποτέ το forza οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη στην σύγκριση αλλά... αλλά, το gran tourismo το χρησιμοποιούν ανοιχτά οι πιλότοι της f1 για να διατηρούν τη μνήμη των πιστών σε εγρήγορση όταν βρίσκονται off season οπότε τί να λέμε... χώρια οτι οι κατασκευαστές των αυτοκινήτων χρησιμοποιούν τον τίτλο ως προσπέκτους των μοντέλων τους! :-)

 

Ένα-ας το πούμε-παράπονο έχει η κοινότητα και αυτό το έχει αποδεχτεί μετά απο τις εξηγήσεις της εταιρίας ανάπτυξης και είναι το οτι δεν καταστρέφονται τα αυτοκίνητα στις συγκρούσεις, το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό το απαγόρευσαν οι κατασκευαστές των αυτοκινήτων επειδή ενδεχομένως να επιρρεάσει τις πωλήσεις τους.

 

 

Υ.Γ. Ναι, είμαι fanboy και το ΦΩΝΑΖΖΩΩΩΩ!!! :mrgreen: :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει διάφορα βίντεο στο youtube αλλά απο αυτά δεν μπορώ να αντιληφθώ την φυσική των οχημάτων, του οδοστρώματος κλπ γι αυτό και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση των δυο gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ο yamauchi να ειναι αφοσιωμενος σε αυτο που κανει αλλα να εχει κυκλοφορησει νεα κονσολα απο την sony εδω και 3 χρονια και ακομα να μην εχει βγει τιτλος GT ειναι τραγικο. Δεν λεω καλα τα GT αλλα σε καμια περιπτωση ο τοσος πολυς χρονος δεν δικαιoλογει το αποτελεσμα απεναντι σε αλλους τιτλους του ανταγωνισμου οπως πχ το forza. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει διάφορα βίντεο στο youtube αλλά απο αυτά δεν μπορώ να αντιληφθώ την φυσική των οχημάτων, του οδοστρώματος κλπ γι αυτό και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση των δυο gameplay.

προφανώς και εννοούσα να παίξεις.

το forzα έχει ξεφύγει πολύ μπροστά πλέον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ναι, το ακούω κι εγώ πολύ αυτό. Τί να πω, δεν ξέρω...

 

Πάντως αν όσοι το λέτε αυτό έχετε παίξει και τα δυο, τότε καλή φάση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει ο yamauchi να ειναι αφοσιωμενος σε αυτο που κανει αλλα να εχει κυκλοφορησει νεα κονσολα απο την sony εδω και 3 χρονια και ακομα να μην εχει βγει τιτλος GT ειναι τραγικο. Δεν λεω καλα τα GT αλλα σε καμια περιπτωση ο τοσος πολυς χρονος δεν δικαιoλογει το αποτελεσμα απεναντι σε αλλους τιτλους του ανταγωνισμου οπως πχ το forza.

Πιστεύω πως έγινε για να υποστηριχθεί απο το παιχνίδι το vr και το τωρινό delay για κατ' ευθείαν κυκλοφορία του ps pro badge.

 

Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω. Έχω καιρό να παρακολουθήσω την κοινότητα...

 

σ.σ. Δεν παραβλέπω ας πούμε το γεγονός οτι το GT6 είχε 100% native 3D υποστήριξη-το μόνο παιχνίδι νομίζω.

Κάτοχος και των 2,χρόνια τώρα.

Βέβαια περιμένω πως και πως ένα νέο GT.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο, το forza έχει free roaming στους χάρτες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το horizon σαν open world φυσικα και εχει free roaming.Βασικα μπορεις ολη τη μερα να βολταρεις και να εξερευνας δρομους σε μια αχανη εκταση.Το single player mode μπορει να κρατησει για μηνες εξαρταται πως θες να το παιξεις.Μπορεις να δημιουργησεις δικα σου challenges με τους ορους που θες και την ακριβη διαδρομη που θες και καλεις τους φιλους σου να σπασουν το χρονο που θα κανεις και παει ετσι η δουλεια.Επομενως καταλαβαινεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GT έχει μείνει στάσιμο, πλέον σε εξομοιωτή είναι το AC η κορυφή.βέβαια δεν έχει τα αυτοκίνητα και τις πίστες του πρώτου, όμως έχει τους ήχους του κάθε αγωνιστικού αυτούσια και όχι κονσέρβα έναν ήχο σε όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα είναι polyphony! :P

 

Δεν με ενοχλεί καθόλου η καθυστέρηση κυκλοφορίας, έχει αποδείξει ένδοξα στο παρελθόν οτι είναι η μακράν σοβαρότερη εταιρία απέναντι στον καταναλωτή και ό,τι καθυστερήσεις υπήρξαν, έγιναν πραγματικά για να μας έρθει το παιχνίδι-ύμνος της αυτοκίνησης αρτιότατο σεβόμενη και το τελευταίο σέντ που της δίνουμε. Ούτε ea/dice, ούτε konami κλπ(αν και η δεύτερη κάνει ετήσιες αναπτύξεις...) οπότε ναι βέβαια, ας πάρει τον χρόνο της.

 

Ο Kazunori έχει αφιερωμένη τη ζωή του στο project gran tourismo, είναι το παιδί του, η ερωμένη του, το μεράκι του. Δεν μπόρεσε να κάνει μεγάλη καριέρα ως οδηγός αγώνων, βρήκε αυτόν τον τρόπο να απογειωθεί με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό. Προσωπικά του βγάζω το καπέλο!

 

Όσον αφορά το gameplay δεν έχω παίξει ποτέ το forza οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη στην σύγκριση αλλά... αλλά, το gran tourismo το χρησιμοποιούν ανοιχτά οι πιλότοι της f1 για να διατηρούν τη μνήμη των πιστών σε εγρήγορση όταν βρίσκονται off season οπότε τί να λέμε... χώρια οτι οι κατασκευαστές των αυτοκινήτων χρησιμοποιούν τον τίτλο ως προσπέκτους των μοντέλων τους! :-)

 

Ένα-ας το πούμε-παράπονο έχει η κοινότητα και αυτό το έχει αποδεχτεί μετά απο τις εξηγήσεις της εταιρίας ανάπτυξης και είναι το οτι δεν καταστρέφονται τα αυτοκίνητα στις συγκρούσεις, το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό το απαγόρευσαν οι κατασκευαστές των αυτοκινήτων επειδή ενδεχομένως να επιρρεάσει τις πωλήσεις τους.

 

 

Υ.Γ. Ναι, είμαι fanboy και το ΦΩΝΑΖΖΩΩΩΩ!!! :mrgreen: :P

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τρολάρεις ή όχι. Σοβαρό αποτέλεσμα; Που μετα από πόσα χρόνια μας έδωσε το 6 που ήταν κατώτερο του Forza 4,παιχνιδιού του 2011;

 

 

Το Forza έχει βάλει σαν σειρά τα γυαλιά εδώ και πολλά χρόνια στα Gran Tourismo.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι οι πιλοτοι της F1 χρησιμοποιούν το GT για να ξεσκουριάζουν ειλικρινα δε μου λεει τίποτα.Oπως δεν μου λενε΄τίποτα παιχνιδια σαν το asseto corsa και το project cars.Για μενα το πρώτο πράγμα που πρεπει να έχει ενα παιχνιδι ειναι fun to play.Και ολα τα forza ειναι τρομερά διασκεδαστικά και με απιστευτο βαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφερθηκε ο παραγοντας Fun στα Racing... Θα πουλαγα το νεφρο μου για ενα νεο Burnout Dominator. Ενας απο τους κυριους λογους που το Xbox 360 ειναι ακομα στην πριζα.

 

Δυστυχως αυτο το ειδος φαινεται οτι εχει τελειωσει.. Εκτος και αν υπαρχει τιποτα τετοιο στο PS4 και μου διαφευγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...