Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To οτι οι πιλοτοι της F1 χρησιμοποιούν το GT για να ξεσκουριάζουν ειλικρινα δε μου λεει τίποτα.Oπως δεν μου λενε΄τίποτα παιχνιδια σαν το asseto corsa και το project cars.Για μενα το πρώτο πράγμα που πρεπει να έχει ενα παιχνιδι ειναι fun to play.Και ολα τα forza ειναι τρομερά διασκεδαστικά και με απιστευτο βαθος.

είναι που δεν υπάρχει και παιχνίδι f1 της προκοπής γιαυτό και παίζουν gt :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος πήρε πρόσφατα ps4 ή δεν έχει παίξει ακόμα το TLOU Remastered, στο αμερικάνικο store το έχει σε προσφορά 9.99$.. θα είναι τα καλύτερα ξοδευμένα 9.99$ που δώσατε ποτέ.

 

https://store.playstation.com/#!/en-us/games/the-last-of-us-remastered/cid=UP9000-CUSA00552_00-THELASTOFUS00000

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τρολάρεις ή όχι. Σοβαρό αποτέλεσμα; Που μετα από πόσα χρόνια μας έδωσε το 6 που ήταν κατώτερο του Forza 4,παιχνιδιού του 2011;

 

 

Το Forza έχει βάλει σαν σειρά τα γυαλιά εδώ και πολλά χρόνια στα Gran Tourismo.

Όχι δεν τρολάρω.

Βέβαια σοβαρό αποτέλεσμα, κάθε παράμετρος του κάθε αυτοκινήτου ξεχωριστά λειτουργεί με απόλυτη συνέπεια ως πρός την πραγματικότητα(όσο είναι δυνατό βάσει της τεχνογνωσίας και τεχνολογίας φυσικά) και το κάθε επεισόδιο κυκλοφορεί κατ' ευθείαν έτοιμο, όπως το παίρνω το παίζω, απο την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του μέχρι την τελευταία.

 

Ναι δεν συγκρίνω τα παιχνίδια, εννοείται. Δεν έχω παίξει ποτέ Forza(ή Asseto corsa ή Progect cars), δεν έχω άποψη για τον ρεαλισμό μεταξύ τους και εννοείται οτι δεν αποκλείω πως το forza ίσως είναι καλύτερο. Δεν μπορώ όμως να παραγνωρίσω το γεγονός πως οι πιλότοι αυτοβούλως το GT συνεχίζουν να επιλέγουν κι ας έχουν βγεί απο το 6 άλλα δύο δεν ξέρω πόσα Forza. Απλά ως fanboy του θέλησα να το φωνάξω! :P

 

σ.σ. Δεν αποκλείεται πως αν παίξω Forza να αλλάξω γνώμη, δεν ξέρω. Σίγουρα όμως αν γίνει αυτό θα μου λείψει το GT. :-)

 

To οτι οι πιλοτοι της F1 χρησιμοποιούν το GT για να ξεσκουριάζουν ειλικρινα δε μου λεει τίποτα.Oπως δεν μου λενε΄τίποτα παιχνιδια σαν το asseto corsa και το project cars.Για μενα το πρώτο πράγμα που πρεπει να έχει ενα παιχνιδι ειναι fun to play.Και ολα τα forza ειναι τρομερά διασκεδαστικά και με απιστευτο βαθος.

Εμένα μου λέει πάντως όπως θα μου 'λεγε και όποιος εξομοιωτής πτήσης επιλεγόταν αντίστοιχα απο πιλότους αεροσκαφών... :)

 

Εν το μεταξύ για fun και τέτοια είναι τα arcade παιχνίδια, οι εξομοιωτές είναι για το ανυπέρβλητο αίσθημα ικανοποίησης που έχεις όταν παίρνεις μια νίκη μετά απο πήξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 είναι;

 

(κάτι μου λέει το όνομα αλλά δεν θυμάμαι.....)

 

Όχι, είναι κάπως παλιό game, αλλά αξεπέραστο όσον αφορά το simulation:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Burns_Rally

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One of The Big Differences Between PS4 And Xbox One’s GPU Is How They Support Async Compute

 

http://gamingbolt.com/one-of-the-big-differences-between-ps4-and-xbox-ones-gpu-is-how-they-support-async-compute-dev

 

DriveClub Dev Excited About Xbox Scorpio, DriveClub VR Not Utilizing Full Power of PS4 Pro

 

http://gamingbolt.com/driveclub-dev-excited-about-xbox-scorpio-driveclub-vr-not-utilizing-full-power-of-ps4-pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε κι άλλο postpone, δε μας εφτανε του ffxv τωρα εχουμε και το southpark
ειχε φαει και το ratchet and clank και το mirrors edge, γενικα στο περιμενε ολον το χρονο, νιώθω ηλίθιος που καμω preorder και δε δινουν και τιποτα για συγγνωμη.
Δεν ξερω ποιος ευθυνεται και με ποιον να θυμωσω. Να κλαιω θελω απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παμε κι άλλο postpone, δε μας εφτανε του ffxv τωρα εχουμε και το southpark

ειχε φαει και το ratchet and clank και το mirrors edge, γενικα στο περιμενε ολον το χρονο, νιώθω ηλίθιος που καμω preorder και δε δινουν και τιποτα για συγγνωμη.

Δεν ξερω ποιος ευθυνεται και με ποιον να θυμωσω. Να κλαιω θελω απλα.

 

Εσύ φταις που κάνεις pre-order στηρίζοντας τις τακτικές τους. Οπότε κόψε το κλάμα και μαζί με αυτό κόψε και τα pre-orders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ φταις που κάνεις pre-order στηρίζοντας τις τακτικές τους. Οπότε κόψε το κλάμα και μαζί με αυτό κόψε και τα pre-orders.

γενικα η λογικη μου ηταν ότι αν κανω preorder θα δειχνω ότι στηρίζω ισον θα ντραπουν να το αναβαλλουν (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή; Τι είναι αυτό; λολ

Να αναδιατυπωσω, όχι ντροπη, μου κανει πολύ χριστιανοηθικα χρωματισμενο και δε μαρεσει τωρα που το ξαναβλεπω. Σεβασμος ισως?

Ποσα χρονια περιμενουμε το ffxv και το πρωτο delay πες να το καταλαβω, αφου ειπαν και οι devs ότι κανουν βελτιστοποιήσεις ακομα, εχω και την προσεγγιση στα παιχνίδια που θα ειχα και σε εργα τεχνης. Βεβαια δεν ξερω κατά ποσο τους πιστευω και ότι δεν είναι βαλτη η δηλωσουλα από πιο ψηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...