Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να και το 1ο 4k/60fps game του Pro. Και οπως το περιμεναμε εχει καταγωγη απο τα κινητα..:) Δεν πειραζει, καλο παιδι να ειναι, που λεγαν και οι γιαγιαδες στις λεχωνες, κι ας ειναι και αναπηρο.. :P

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-hands-on-with-mantis-burn-racing-on-ps4-pro

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το uncharted 4 μου φάνηκε σα να είχε τον ατελείωτο. Λυπηρό για ένα παιχνίδι αυτό. Σημαίνει στα μάτια μου ότι κάποιο λάθος είχε. Και μάζεψε 100αρια και 10αρια αβέρτα. Αυτό σημαίνει overrated για μένα.

 

Το TLOU δε κατάλαβα για πότε τελείωσε και το ξανάπαιζα άνετα. Και 3η και τέταρτη φορά. Ειδικά αν το βάλεις στη τοπ δυσκολία γίνεται ένα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ survival post apocalyptic game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Naughty dog δεν βγαζει παιχνιδια καθε χρονο .Αρα κακως καποιοι ασχολουνται ή περιμενουν να δουν συντομα το Last of Us 2 (ή τελος παντων τον επομενο τιτλο της εταιριας αυτης), οταν το U4 μετα τα ποσα delay τελικα βγηκε πριν λιγους μηνες.

 

Την ανακοίνωση για το ότι είναι σε development ή τον χρόνο κυκλοφορίας περιμένουμε, συγγνώμη κιόλας που σε έθιξε ο ενθουσιασμός μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπαίζεται λόγω γραφικών. Ο χρόνος κυλάει, η Titan X των 11TFLOPS υπάρχει και ακόμα να δούμε τέτοια γραφικά στο PC..

Να φανταστώ και το The order ή όχι;Τα γραφικά δε κάνουν ένα καλό παιχνίδι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου είναι πολύ δύσκολο να παίξω δεύτερο φορά ένα παιχνίδι, γιατί θυμάμαι τα πάντα και βαριέμαι απίστευτα. Αν όμως έχει τα top visuals, το ξαναπαίζω για να το χαζέψω μια δεύτερη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει, μην πέσετε να τον φάτε, άποψη εκφράζει ο άνθρωπος. Αν δεν του άρεσε, τι να κάνουμε τώρα.

 

Γούστα είναι αυτά. Άλλους πχ τους πείραξε που δεν υπερτερεί πλέον στο U4 το πιστολίδι κυρίως αλλά το exploring κτλ., σε άλλους όπως εγώ δεν τους χάλασε καθόλου όλο αυτό, άσχετα αν και τα shooting mechanics είναι απολαυστικά στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει, μην πέσετε να τον φάτε, άποψη εκφράζει ο άνθρωπος. Αν δεν του άρεσε, τι να κάνουμε τώρα.

 

Φιλικα παντα αλλα οταν εκφραζει καποιος γνωμη(ποσο μαλλον αρνητικη για ενα δημοφιλες παιχνιδι)καλο ειναι να γινεται με επιχειρηματα.

 

Τωρα αν τα παραπανω θεωρουνται κιολας επιχειρηματα που κρινουν κιολας οτι το παιχνιδι ειναι και overrated τι να πω....Μαλλον κατι αλλο δεν παει καλα.

Το uncharted 4 μου φάνηκε σα να είχε τον ατελείωτο. Λυπηρό για ένα παιχνίδι αυτό. Σημαίνει στα μάτια μου ότι κάποιο λάθος είχε. Και μάζεψε 100αρια και 10αρια αβέρτα. Αυτό σημαίνει overrated για μένα.

Πρεπει να ειναι οτι πιο παραξενο εχω διαβασει σε γνωμη για παιχνιδι το παραπανω που θεωρειται σαν μοναδικο αρνητικο που κρινει ολοκληρο το παιχνιδι και το βγαζει και Overrated. Για την ιστορια οχι αυτο δεν σημαινει overrated. Overrated στην κυριολεξια ειναι τα call of duty παιχνιδια(τα τελευταια τουλαχιστον)που ενω στην ουσια ειναι τα ιδια αντικειμενικα,μαζευουν 8ρια και 9ρια για την πλακα.

Το ιδιο και τα ποδοσφαιρακια καθε χρονι 8ρια και 9ρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπαίζεται λόγω γραφικών. Ο χρόνος κυλάει, η Titan X των 11TFLOPS υπάρχει και ακόμα να δούμε τέτοια γραφικά στο PC..

 

Άρα μ' αυτή την λογική ξαναπαίζεται και το The Order; 

 

Περί ορέξεως, αλλά εγώ συνεχίζω και παίζω UC4 λόγω gameplay και αναφέρομαι στο underrated MP κομμάτι (που έχει χειρότερα γραφικά, αλλά αποδεκτά για 60fps). Το SP πλατιναρίστηκε, δεν έχει κάτι άλλο να δώσει.

 

ΥΓ: Το point σου πάντως είναι κατανοητό, όταν θα δούμε το ανάλογο της Titan X σε console form factor (PS5), τότε θα έχουμε άλμα γενιάς.

 

Να και το 1ο 4k/60fps game του Pro. Και οπως το περιμεναμε εχει καταγωγη απο τα κινητα.. :) Δεν πειραζει, καλο παιδι να ειναι, που λεγαν και οι γιαγιαδες στις λεχωνες, κι ας ειναι και αναπηρο..  :P

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-hands-on-with-mantis-burn-racing-on-ps4-pro

 

Ναι, είναι mobile port και δεδομένου ότι οι mobile GPUs παίζουν κατά βάση σε FP16 (μισή ακρίβεια στα shaders για εξοικονόμηση ενέργειας), εξηγείται εύκολα το άλμα σε native 4k60 στο Pro.

 

Δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να παίξεις ένα παιχνίδι δεύτερη φορά μόνο για τα γραφικά αν το ίδιο το game δεν το συμπαθείς. Εγώ τελείωσα το Uncharted 4 μία φορά και δεν μου κάνει αίσθηση για replay. Ναι ωραία και γαμάουα γραφικά αλλά από gameplay ουσίας, λίγα πράγματα σε ελάχιστα chapters. Και όχι δεν έχει ουσία το gameplay με GPS. Το Demon's Souls πάλι που πλέον έχει γραφικά και frame rate φτωχά για τα σημερινά δεδομένα παίζεται άπειρες φορές λόγω gameplay.

 

 Δηλαδή αν το Uncharted 4 είχε αποδεκτά γραφικά και όχι τόσο ΑΑΑ, δεν θα το έπαιζε κανείς;  :mellow:

 

Το έχω ξαναπεί: τα video games είναι σαν τις γκόμενες.

 

Κάποιοι θέλουν απλά eye candy (βλ. πλαστικά βυζιά), κι ας μην υπάρχει gameplay του γούστου τους (χαρακτήρας/προσωπικότητα). Μια ξεπέτα/one night stand και μετά μην τον είδατε τον Παναή (γιατί ο Παναής ψάχνει την επόμενη bimbo). Άλλοι θέλουν το «όλο πακέτο» για να τους κρατήσει σε βάθος χρόνου. Όπως την βρίσκει καθείς...

 

 

Both.  :P

 

Αν και το Uncharted 4 ξαναπαίζεται ευχάριστα αρκετές φορές.

 

Είσαι μειοψηφία μάλλον...

 

Στο Uncharted 4 ο Druckmann πήρε κάποια ρίσκα που δεν του βγήκαν. Pacing, too much climbing (στο πρώτο μισό του Campaign) και κάπως ρηχό character development συγκριτικά με το TLOU.  Ίσως φταίνε τα απανωτά delays και βγήκε rushed το σενάριο. Μπορεί να επανορθώσουν με το SP DLC, θα δείξει.

 

ΥΓ: Οι shooting arenas είναι ωραία στημένες (εκπληκτικό map design/verticality, καλύτερο κι από το MP), αλλά είναι αραιές. Ναι, ξέρω ότι κάποιοι δεν γουστάρουν shooting (TR 1996 style), αλλά FFS, ανήκει στο TPS genre...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο, σημερα ειχα 1η μερα αδειας μετα απο 4 μηνες και ειπα να τελειωσω το u4 που το ειχα αφησει στο  κεφαλαιο 15, ρε σεις τι τρομερη δουλεια(περα απο ολα τα αλλα) εχουν κανει στις εκφρασεις του προσωπου της ελενα...ερωτας.

 

οπως και να χει, επαξιο αντιο στον κυριο ντρεικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ειχα το fifa 17 σε rest mode ανοιγω το ps4 ακουγεται ο ηχος απο το menu του ps4 αλλα γινεται τιποτα ειναι κολλημενο στο logo του fifa αναγκαστηκα να το κλεισω απο το πολυμπριζο οταν ξανανοιξε μου εεγε οτι αντιμετωπισε ενα σοβαρο σφαλμα και να πατησω χ για να κανει restart η μονη επιλογη που δουλεψε ηταν initialise ps4 χωρις εγκατασταση firmware αλα τα εχασα ολα λετε να χτυπησε ο σλήρπς πρωτη φορα μου το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο, σημερα ειχα 1η μερα αδειας μετα απο 4 μηνες και ειπα να τελειωσω το u4 που το ειχα αφησει στο  κεφαλαιο 15, ρε σεις τι τρομερη δουλεια(περα απο ολα τα αλλα) εχουν κανει στις εκφρασεις του προσωπου της ελενα...ερωτας.

 

οπως και να χει, επαξιο αντιο στον κυριο ντρεικ.

Ναι γιατι δυστηχως λιγα παιχνιδια ειναι αυτα που ξεχωριζουν ως τωρα στο Ps4.Το βλεπεις και απο τις κουβεντες εδω στο forum ως τωρα οτι μετα το U4,αντε να δεις να γινεται κουβεντα μονο για κανενα ποδοσφαιρακι(μιας και ειναι η εποχη τους τωρα)μεχρι να βγει κανενα αλλο αξιολογο παιχνιδι φετος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ασχετο, σημερα ειχα 1η μερα αδειας μετα απο 4 μηνες και ειπα να τελειωσω το u4 που το ειχα αφησει στο  κεφαλαιο 15, ρε σεις τι τρομερη δουλεια(περα απο ολα τα αλλα) εχουν κανει στις εκφρασεις του προσωπου της ελενα...ερωτας.

 

οπως και να χει, επαξιο αντιο στον κυριο ντρεικ.

 

Δεν μπαίνω στο topic του game για να μην φάω spoiler, έτσι ώστε να το φάω στο topic της κονσόλας, because fuck logic.

 

Πανέξυπνο, ειλικρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...