Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά με ενδιαφέρει BF1 και Titanfall 2....Αν πέσουν στο 30άρι είναι υποψήφια ;)

Υ.Γ Στα ψηφιακά παραμένουν σταθερά υψηλές οι τιμές (να κάνουν και αυτοί την αρπαχτή τους) αλλά χτυπάνε σε ορισμένες περιπτώσεις πολύ δυνατές εκτπώσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To έχω αγοράσει σε Xbox one (το είχα πουλήσει μαζί με την κονσόλα τότε), το έχω σε PC, αν μπει σε ~20-25€ θα το ξαναπάρω στο PS4. Το online του ειδικά, δεν υπάρχει... Για κάποιον που δεν το έχει παίξει κιόλας, και τα 45 που έχει κουτάτο είναι τίμια τιμή για το περιεχόμενο του.

Μιλάω για το Gta V. Χλωμό το κόβω βέβαια να παίξει στα 25 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το walkthrou του dead rising 4 της ms λέω πως κατάντησε αυτή η εταιρεία και θέλει και Scorpio του χρόνου τρομάρα της, φτιάχνοντας γελοία exclusive, πως να συγκριθεί με το the last of us κ.α.. Δικαιώνεται κάθε μέρα η επιλογή μου να διωξω το one από πάνω μου, και να περάσω στην Sony..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το walkthrou του dead rising 4 της ms λέω πως κατάντησε αυτή η εταιρεία και θέλει και Scorpio του χρόνου τρομάρα της, φτιάχνοντας γελοία exclusive, πως να συγκριθεί με το the last of us κ.α.. Δικαιώνεται κάθε μέρα η επιλογή μου να διωξω το one από πάνω μου, και να περάσω στην Sony..

Δεν ειναι exclusive το dead rising για xbox οπως το last of us...

Επισης ειναι γνωστο οτι η sony ανεκαθεν ειχε παραπανω exclusive,ειδικα αν σκεφτουμε απο εποχες ps2 και μετα.Ακομα και στην προηγουμενη γενια παλι περισσοτερα και ποιοτικοτερα exclusive ειχε σε σχεση με τον πρασινο ανταγωνισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το walkthrou του dead rising 4 της ms λέω πως κατάντησε αυτή η εταιρεία και θέλει και Scorpio του χρόνου τρομάρα της, φτιάχνοντας γελοία exclusive, πως να συγκριθεί με το the last of us κ.α.. Δικαιώνεται κάθε μέρα η επιλογή μου να διωξω το one από πάνω μου, και να περάσω στην Sony..

Η MS δεν είχε ποτέ το αριθμό των exclusives που έχει η  Sony τλχ. στις κονσόλες μιας και πρόκειται για νεότερη εταιρεία στο χώρο των κονσόλων και ούτε τα περισσότερα παιχνίδια της εστιάζουν τόσο πολύ στην κινηματογραφική αφήγηση, στα μπόλικα cut scenes και τον φωτορεαλισμό στο Θεό. Εστιάζει περισσότερο σε πιο ανέμελες gameplay καταστάσεις με single player και εντονότερο multiplayer. Στη περίπτωση του The Last of Us αν ενδιαφέρεσαι για post apocalyptic καταστάσεις ή survivor θεματολογία το State of Decay πιο επιτυχημένα το κάνει παρόλο που δεν έχει ούτε κατά διάνοια τον τεχνικό τομέα του TLOU. Είναι μια αλήθεια ότι τα μεγάλα I.P.s της Sony τα τελευταία χρόνια επι το πλείστον είναι για πιο cinefil κόσμο σε σχέση με τις άλλες 2 μεγάλες εταιρείες του χώρου. Απο εκεί και πέρα είναι θέμα προτιμήσεων.

 

Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι 2 χρόνια τώρα με ένα Bloodborne την βγάζανε όσοι ενδιαφέρονται και καλά για το τι είναι ποιοτικό exclusive και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η MS δεν είχε ποτέ το αριθμό των exclusives που έχει η  Sony τλχ. στις κονσόλες μιας και πρόκειται για νεότερη εταιρεία στο χώρο των κονσόλων και ούτε τα περισσότερα παιχνίδια της εστιάζουν τόσο πολύ στην κινηματογραφική αφήγηση, στα μπόλικα cut scenes και τον φωτορεαλισμό στο Θεό.

 

Εγώ πάντως ακόμα και σήμερα (ειδικά μετά τα απογοητευτικά reviews του Last Guardian) δεν βρίσκω αρκετά exclusives που να με «τραβάνε» στο PS4. Σίγουρα θα το αποκτήσω κάποια στιγμή, αλλά δεν το βιάζω.

 

 

Στη περίπτωση του The Last of Us αν ενδιαφέρεσαι για post apocalyptic καταστάσεις ή survivor θεματολογία το State of Decay πιο επιτυχημένα το κάνει παρόλο που δεν έχει ούτε κατά διάνοια τον τεχνικό τομέα του TLOU.

 

Το The Last of Us σε καμία περίπτωση δεν είναι ο «τεχνικός τομέας» του, ούτε προσπάθησε να είναι post-apocalyptic εμπειρία με την ευρεία έννοια του όρου. Το The Last of Us είναι η ιστορία του, που ενώ είναι χιλιοειπωμένη, μπανάλ και προβλέψιμη μέχρι αηδίας, η σκηνοθεσία του game είναι τόσο εξαιρετική που κάνει την αφήγησή της υπέροχα δραματική. Αυτό και η εξέλιξη των χαρακτήρων είναι που κάνουν το The Last of Us απίστευτο σαν εμπειρία. Είχα κάνει το πρώτο playthrough μου στο TLoU εργένης, ενώ το τρίτο έχοντας και τα δύο παιδιά μου και παρόλο που που είναι εξαιρετικά δύσκολο να νιώσει κανείς το εύρος των συναισθημάτων που νιώθει κάποιος που χάνει παιδί, σίγουρα μου ήταν πιο εύκολο να βιώσω στο πετσί μου τον χαρακτήρα, τις επιλογές και την κοσμοθεωρία του Joel. Γιατί αντιδρά σε διάφορες στιγμές με τον τρόπο που αντιδρά και γιατί εν τέλει θεωρεί την Ellie κόρη του. Παίξτε το μετά από χρόνια που θα είστε σε διαφορετικό «state» και θα με θυμηθείτε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το walkthrou του dead rising 4 της ms λέω πως κατάντησε αυτή η εταιρεία και θέλει και Scorpio του χρόνου τρομάρα της, φτιάχνοντας γελοία exclusive, πως να συγκριθεί με το the last of us κ.α.. Δικαιώνεται κάθε μέρα η επιλογή μου να διωξω το one από πάνω μου, και να περάσω στην Sony..

 

Ουτε εμενα με ενδιαφερει το συγκεκριμενο παιχνιδι, αλλα διαφωνω καθετα μαζι σου. Το παλευουν με το ΟΝΕ, με πολλα λαθη βεβαια, το χαλι του launch είναι μακρια. Μια χαρα κονσολα είναι, μονο και για τα αποκλειστικα αξιζει..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας το walkthrou του dead rising 4 της ms λέω πως κατάντησε αυτή η εταιρεία και θέλει και Scorpio του χρόνου τρομάρα της, φτιάχνοντας γελοία exclusive, πως να συγκριθεί με το the last of us κ.α.. Δικαιώνεται κάθε μέρα η επιλογή μου να διωξω το one από πάνω μου, και να περάσω στην Sony..

 

Όλα αυτά τα συμπέρανες βλέποντας ένα walkthrough του Dead Rising 4. Αυτό τα λέει όλα, δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο για τη γνώμη σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα συμπέρανες βλέποντας ένα walkthrough του Dead Rising 4. Αυτό τα λέει όλα, δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο για τη γνώμη σου...

 

 

Για gears of war, halo, forza ούτε κουβέντα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dirt rally που ειναι αυτη τη στιγμη το καλυτερο rally στην αγορα απο που προηλθε αραγε?Επισης πλεον στο Pc υπαρχει και το Forza που και αυτο τα τελευταια χρονια εχει ξεπερασει το GT. Αργησε η Sony και κακως καθυστερησε τοσο πολυ το Gran Turismo.

 

Επισης μιας και μιλησα για Gran Turismo,για παρτε μια γευση του τι να περιμενουμε στο καινουργιο Gran Turismo Sport απο πλευρας dlc

https://www.skroutz.gr/s/9186972/Gran-Turismo-Sport-Plus-Edition-PS4.html

 

Gran Turismo Sport plus edition(η αντιστοιχη Deluxe που εχουν πολλα παιχνιδια φανταζομαι)

http://sevenspot.gr/gr/GamesInner/befa7739b91209f1aa9eda4cb249bc24/4603-65645.html

Περιεχόμενα Standanrd Plus Edition

  • 250,000$ credits*
  • Livery Sticker Packs*
  • Racing Helmet Chrome*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...