Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο θέμα το ότι το ότι το Α παιχνίδι παίζει καλύτερα στο Pro και αυτό δημιουργεί θέμα με την χειρότερη επίδοση στο απλό Ps4, και άλλο το ότι η αγορά της βελτιωμένης κονσόλας είναι αντικειμενικά πεταμένα λεφτά επειδή παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

Αυτο ακριβως, οτι ειναι πεταμενα λεφτα δεν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως, οτι ειναι πεταμενα λεφτα δεν ισχυει

Ενταξυ η λεξη αντικειμενικα που εβαλα ηταν αστοχη/κακη επιλογη απο μερους μου(το εκανα edit)αλλα με βαση το τωρα δεν εχουμε δει και τιποτα το φοβερο οσον αφορα το Pro.

 

Και το The surge τρεχει στα 60fps στο Pro και στα 30 στο απλο ps4 αλλα δεν εχει online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με ενοχλει εχοντας την κατωτερη εκδοση, ειναι αυτο, το ονλινε και οτι ειμαι σε μειονεκτικη θεση, παρ ολα αυτα σε παιχνιδια που εχουν ιδιαιτερη διαφορα δεν παιζω και δεν ασχολουμαι βλεπε ds3, το ΝιοΗ δε με ενοχλει τοσο γτ δε παιζω pvp ακομα, αλλα διαφορα υπαρχει ειναι πολυ πιο smooth στο προ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως στα περι διχασμου του console online gaming( να το γραφω καλυτερα αυτη τη φορα) απαντηση δεν πηρα .

 

Βεβαια να μου πεις καθομαι και εγω και αναφερω για online console gaming(και συγκεκριμενα για BF1)που οι περισσοτεροι στο forum single player παιχνιδια αγοραζουν(και αρα τους ενδιαφερουν)περα απο ποδοσφαιρακια. Λαθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως στα περι διχασμου του console online gaming( να το γραφω καλυτερα αυτη τη φορα) απαντηση δεν πηρα .

 

Βεβαια να μου πεις καθομαι και εγω και αναφερω για online console gaming(και συγκεκριμενα για BF1)που οι περισσοτεροι στο forum single player παιχνιδια αγοραζουν(και αρα τους ενδιαφερουν)περα απο ποδοσφαιρακια. Λαθος μου.

Τι απαντηση θες σε αυτο? Εχουν ολοι τα ιδια pc? 

θες αν εισαι competitive? Θα πληρωσεις 

 

Το  τι θα πληρωσεις εχει μεγαλη γκαμα απο το hardware ,απο τους τιτλους και τις ωρες που δαπανησες για ενα game  ωστε να το μαθεις και να εισαι καλος γιατι και αυτο εχει κοστος .Μεχρι τα αξεσουαρ οπως ποντικια ,κeyboards ktlp .

 

"Nαι αλλα οι κονσολες δεν τα ειχαν αυτα"

 

Το σημειο κλειδι ειναι τα "ειχαν"  διοτι πλεον τα εχουν .

Λεγετε εξελιξη και αναγκη της αγορας .Και η αγορα (δλδ εμεις οι καταναλωτες  ) επιτασει να κλεισει η ψαλιδα στο hardware  μεταξυ pc gaming και  console gaming ,καθως και να μπορουν να εκμεταλευτουν οι κονσολες τις νεες τεχνολογιες και δυνατοτητες βλ. VR και 4Κ.

Ο τροπος για να γινει αυτο και  να  ειναι up to date στην παρουσα χρονικη στιγμη  ειναι εν μεσω γενιας καινουριο αναβαθμισμενο μοντελο .

"Ναι αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει ο τεχνικος τομεας τα γραφικα το δυνατο hardware  θελω να παιζω παιχνιδακια απλα σαν μοναχικος και μονος cowboy "

Ok περαστικα σου αυτο μας τελειωσε get over it .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν εχεις ιδεα φιλε και δεν ξερεις τι λες, οσα εγραψες για μενα ειναι ακυρα, αν εισαι τοσο χαρουμενος που εχουμε διαχωρισμο προ απλου πρεπει να χαλιεσαι και με τις χαμηλες πωλησεις του προ

 

πες μου λιγο τι παιχνιδια παιζεις εσυ να εχω μια ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά θέλω να πάρω ps4.Αξιζει το προ η τσάμπα λεφτά??Μεχρι ώρας δν έχω δει τπτ τρομερές διαφορες αναμεσα σε προ κ απλο.Απλα δν ξερω για μελλοντικα παιχνιδια οπως god of war,last of us,red dead ktl.Δεν εχω 4κ οθόνη.μια 55αρα full hd έχω.

 

 

Ως κατοχος Ps4 pro, psvr και 1080p TV, μπορω να πω οτι αν καποιος μου αλλαζε το ps4 το απλο χωρις να το καταλαβω με ενα ps4pro, θα πιστευα οτι εξακολουθω να παιζω στο ps4 που επαιζα τοσο καιρο.

 

Το ps4 το απλο παραμενει αυτο που ουσιαστικα ξεζουμιζεται και ειναι κλασικη παραδοσιακη vfm κονσολα. Αν ειχε exclusives το ps4pro θα βλεπαμε θαυματα, αλλα προς το παρον τα θαυματα τα βλεπουμε στο ps4 το απλο(με βαση το hardware του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά από όσα λέτε, ένα game στο απλό παίζει με 30fps και στο pro με 60fps ; αυτός και μόνο είναι λόγος να πάρω το pro, δεν έχω κονσόλα αλλά το ψήνω.

Το ποια game είναι αυτά, αν ενδιαφέρουν τον αγοραστή και τι θα γίνει στο μέλλον είναι κάτι που πρέπει να το δει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά από όσα λέτε, ένα game στο απλό παίζει με 30fps και στο pro με 60fps ; αυτός και μόνο είναι λόγος να πάρω το pro, δεν έχω κονσόλα αλλά το ψήνω.

Το ποια game είναι αυτά, αν ενδιαφέρουν τον αγοραστή και τι θα γίνει στο μέλλον είναι κάτι που πρέπει να το δει κάποιος.

οχι καμια σχεση, υπαρχουν ομως και παιχνιδια που υπαρχει το 30 - 60 αλλα μετρημενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι καμια σχεση, υπαρχουν ομως και παιχνιδια που υπαρχει το 30 - 60 αλλα μετρημενα

Πέρα από το Rise of the Tomb Raider δεν μου έρχεται κανένα άλλο. Από ΑΑΑ τουλάχιστον. Και προφανώς μιλάμε για 60 fps σε 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι απαντηση θες σε αυτο? Εχουν ολοι τα ιδια pc? 

θες αν εισαι competitive? Θα πληρωσεις 

 

Το  τι θα πληρωσεις εχει μεγαλη γκαμα απο το hardware ,απο τους τιτλους και τις ωρες που δαπανησες για ενα game  ωστε να το μαθεις και να εισαι καλος γιατι και αυτο εχει κοστος .Μεχρι τα αξεσουαρ οπως ποντικια ,κeyborads ktlp .

 

"Nαι αλλα οι κονσολες δεν τα ειχαν αυτα"

 

Το σημειο κλειδι ειναι τα "ειχαν"  διοτι πλεον τα εχουν .

Λεγετε εξελιξη και αναγκη της αγορας .Και η αγορα (δλδ εμεις οι καταναλωτες  ) επιτασει να κλεισει η ψαλιδα στο hardware  μεταξυ pc gaming και  console gaming ,καθως και να μπορουν να εκμεταλευτουν οι κονσολες τις νεες τεχνολογιες και δυνατοτητες βλ. VR και 4Κ.

Ο τροπος για να γινει αυτο και  να  ειναι up to date στην παρουσα χρονικη στιγμη  ειναι εν μεσω γενιας καινουριο αναβαθμισμενο μοντελο .

"Ναι αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει ο τεχνικος τομεας τα γραφικα το δυνατο hardware  θελω να παιζω παιχνιδακια απλα σαν μοναχικος και μονος cowboy "

Ok περαστικα σου αυτο μας τελειωσε get over it .

αυτή η νοοτροπία είναι αποδεκτή στα pc (όσο πιο πολλά λεφτά τόσο πιο γαμάτος) , αλλά ποτέ δεν ήταν στις κονσόλες 

 

για αυτό το λόγο άλλωστε σε αρκετά competitive παιχνίδια βλέπεις ότι ο κόσμος προτιμάει τις κονσόλες και για την "ισότητα του hardware" αλλά και γιατί θεωρεί τους pc gamers cheaters ακόμα κι εκεί που δεν γίνεται να είναι 

 

είναι με λίγα λόγια ένα "αγνό" περιβάλλον και κάτι τέτοιες κινήσεις φυσικά ανατρέπουν αυτή την εικόνα 

 

θα έπρεπε στις περιπτώσεις σαν και αυτές που αναφέρθηκαν τα settings να πέφτουν ώστε να είναι για όλους το ίδιο και σε single player ας είναι πολύ καλύτερο 

 

είναι άδικο και λογικά λόγω αντιδράσεων θα γίνουν και οι ανάλογες κινήσεις μελλοντικά, αλλιώς οι χρήστες θα μαυρίσουν

 

και στα παιχνίδια τουλάχιστον οι καταναλωτές έχουν όντως δύναμη, αν κάτι τέτοιο γίνει γενικευμένο πρόβλημα μην περιμένεις να παραμείνει ειδικά σε τίποτα παιχνίδια που το online είναι το α και το ω και για χιλιάδες κόσμο είναι σχεδόν δουλειά 

 

οπότε ή το παιχνίδι θα είναι exlusive της πιο δυνατής έκδοσης ή θα υπάρχει κάποιου τύπου parity για το online 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα σκέψου λίγο τη φάση, βγαίνει ένα cod ας πούμε ή battlefield με του ανάλογους καμμένους και σου λέει 30fps στο απλό , 60 στο pro με διαφορά στο field of view και στα textures και δε συμμαζεύεται

 

θα πάρει φωτιά το yt από το hate και το παιχνίδι θα πάει άκλαφτο από την Ε3 ή όπου αλλού παρουσιαστεί και ανακοινωθεί κάτι τέτοιο

 

ακόμα και αυτοί που θα έχουν τη δυνατότητα για αναβάθμιση μπορεί να μποϋκοτάρουν γιατί δε θα θέλουν να νιώσουν ότι εξαναγκάζονται σε αναβάθμιση και παρόλο που πολλοί βεβαίως θα προχωρήσουν σε αντικατάσταση, η κακή εικόνα που θα επικρατήσει για το παιχνίδι πριν καν κυκλοφορήσει θα το στείλει στα αζήτητα

 

έχουμε δει άλλωστε πολλές φορές παιχνίδια να πηγαίνουν άπατα επειδή εκνεύρισαν το κόσμο πριν κυκλοφορήσουν, έχουμε δει και το xbox να τρώει γκολ από τα αποδυτήρια με αυτά που έβγαιναν και έλεγαν πριν κυκλοφορήσει 

 

το θέμα είναι να μη σε πιάσουν στο στόμα τους και σε παιχνίδια με σοβαρό online που είναι αποκλειστικά online κάτι τέτοιο θα ήταν καταστροφή 

 

στο single player είναι αδιάφορο το πόσο καλύτερα γραφικά θα έχουν οι ενδιάμεσες κονσόλες από την άποψη του να φάνε καταστροφικό hate. παίζει hate βεβαίως, αλλά εγώ μιλάω για μουτζαχεντιν φάσεις με τύπους να ουρλίαζουν στα βιντεο και social media και απειρα dislike στα αντίστοιχα βίντεο των developers..

 

έχουμε δει κάμποσες φορές τι πάει να πει pr disaster για ένα παιχνίδι.. χωρίς και τόσο φοβερό λόγο πολλές φορές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας για  ps4  αυτο το διαστημα πας κατευθειαν για προ.Δεν ειναι μονο θεμα δυναμης αλλα και σαν μηχανημα ειναι πιο προσεγμενο απο το πρωτο.Εγω σωθηκα το ξαναλεω με το θεμα θορυβου(πραγματικα μονο απο αυτο ειμαι σουπερ ευχαριστημενος)Τωρα σιγουρα δεν ειναι μεταβαση νεας γενιας αλλα γιατι να μην παρεις κατι που εχει βγει μολις μονο 6 μηνες και να επενδυσεις σε μια πιο παλια εκδοση  που ειναι ειδη στην αγορα εδω αι 3σιμι χρονια ?Τωρα αυτα περι  ps5 με την σονυ να πουλαει τρελα ειναι λιγο ακοπο μιας ειναι πολυ νωρις για τετοια θεματα. Εγω βαζω οριζοντα τελη 19 η τελη του 20 για πραγματικη  next gen  κονσολα.Αν θελετε να περιμενε μεχρι τοτε περιμενετε.Κανενα προβλημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...