Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να πάρω ps4.Αξιζει το προ η τσάμπα λεφτά??Μεχρι ώρας δν έχω δει τπτ τρομερές διαφορες αναμεσα σε προ κ απλο.Απλα δν ξερω για μελλοντικα παιχνιδια οπως god of war,last of us,red dead ktl.Δεν εχω 4κ οθόνη.μια 55αρα full hd έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ με 1080 πάντως βολεύτηκα με σλιμ, αν το έχεις σαν δευτερεύον μηχάνημα (βλέπω παίζει και pc) για τα exclusive δε νομίζω ότι αξίζει το επιπλέον έξοδο.. 

 

τα γραφικά κλάιν, το θέμα είναι πόσα θα έπαιζαν 30fps στο απλό και 60 στο pro και από όσο βλέπω δεν είναι και τόσα, το pro κυρίως για τη μεγαλύτερη ανάλυση αξίζει αν έχεις ανάλογη τηλεόραση 

 

αν σκοπεύεις να πάρεις 4Κ σκέψου το εγώ δε σκοπεύω πάντως για κάποια χρόνια ακόμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να πάρω ps4.Αξιζει το προ η τσάμπα λεφτά??Μεχρι ώρας δν έχω δει τπτ τρομερές διαφορες αναμεσα σε προ κ απλο.Απλα δν ξερω για μελλοντικα παιχνιδια οπως god of war,last of us,red dead ktl.Δεν εχω 4κ οθόνη.μια 55αρα full hd έχω.

Αν δεν εχεις καθολου πσ4 πας στο προ ξεκαθαρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο για τα exclusive το θέλω.και για φραμε που ειδα μόνο στο last guardian είχε διαφορα.απλα δν ξέρω μήπως αξιοποιήσουν το πρό πιο πολύ σε μελλοντικά παιχνίδια.για 4κ δν το σκέφτομαι τουλάχιστον σύντομα.πριν 2 χρόνια έδωσα 800 για τβ.Μαλλον για το Σλιμ με βλεπω με horizon μαζι

Αν δεν εχεις καθολου πσ4 πας στο προ ξεκαθαρα

Καθόλου δεν εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να πάρω ps4.Αξιζει το προ η τσάμπα λεφτά??Μεχρι ώρας δν έχω δει τπτ τρομερές διαφορες αναμεσα σε προ κ απλο.Απλα δν ξερω για μελλοντικα παιχνιδια οπως god of war,last of us,red dead ktl.Δεν εχω 4κ οθόνη.μια 55αρα full hd έχω.

Για να δεις διαφορες πρεπει να τις δεις σε μια καλη 4k τηλεοραση με hdr υποστηριξη.

Αν περιμενεις να δεις μεγαλες διαφορες σε μια απλη 1080 τηλεοραση απλα ξεχνα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το απλο, και γενικοτερα ειμαι ευχαριστημενος, δε με νοιαζουν ιδιαιτερα τα γραφικα και τα παιχνιδια που παιζω δεν ειναι και κατι τρελο απο θεμα γραφικων, τωρα αν σε νοιαζουν εσενα το 5-10% καλυτερα γραφικα αξιζει το προ, 100 ευρω διαφορα πιστευω αξιζει να τα δωσεις

 

επισης μη ξεχναμε και το boost mode αν και στα περισσοτερα παιχνιδια δε προσφερει τιποτα βλεπε bloodborbe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καθολου 5-10% διαφορα και στο λεει ενα ατομο που ειχα και το απλο ps4 και το pro σε 4κ με hdr τηλεοραση.

 

Και το ξαναλες για να δεις διαφορα πρεπει να εχεις καλη 4κ τηλεοραση με υποστηριξη hdr.

 

Στις 1080 τηλεορασεις θα δεις μεν διαφορα αλλα μικρι σαν αυτη του 10-20%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ να σου πω σκέφτομαι τα frame για τα βαρβατα παιχνίδια που θα βγουν.μην παίζω το red dead με 20 φραμες στο απλό ps4.οπως στο ps3 στο gta5 έπεφταν πολύ τα frames.Εχω συνηθίσει και από το pc.Παντως μέχρι ώρας σε συγκριτικά βίντεο που έχω δει δεν αξίζει και τόσο η διαφορά.Αλλα και από youtube δεν καταλαβαίνεις την διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι δεν αντιλεγω, μπορει να ειναι πολυ λιγοτερο, προσωπικα δε με ενδιαφερει το θεμα μιας και δε θα παρω το προ ελεω σκορπιο

 

παντως πιστευω πως 100 ευρω παραπανω αξιζει να τα δωσεις για να εχεις το καινουργιο μηχανημα, κριμα ειναι να παρεις κατι κατωτερο που κακα τα ψεματα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ειναι να δωσεις λεφτα για το scorpion σε μια εταιρια που παραταει τα λιγα αποκλειστικα της τοτε τι να σου πω καλο κλαμα των λεφτων σου ειδικα αν κοστιζει πανω απο 450 ευρω το xbox one scorpion.


Πιο πολύ να σου πω σκέφτομαι τα frame για τα βαρβατα παιχνίδια που θα βγουν.μην παίζω το red dead με 20 φραμες στο απλό ps4.οπως στο ps3 στο gta5 έπεφταν πολύ τα frames.Εχω συνηθίσει και από το pc.Παντως μέχρι ώρας σε συγκριτικά βίντεο που έχω δει δεν αξίζει και τόσο η διαφορά.Αλλα και από youtube δεν καταλαβαίνεις την διαφορα

Εσυ του εδωσες και καταλαβε ποια.

 

Ειπαμε και στο απλο ps4 δεν θα παιζεις τα παιχνιδια με 20fps.

 

Μην ειστε τοσο αρνητικοι ποια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το last guardian έφτανε κάτι 20αρια που είδα σε βίντεο κ σε final fantasy 15 επεφτα λίγο τα frame.και σου λέω στο ps3 το gta5 ήταν χάλια σε θέμα frame που ήταν βαρύ παιχνίδι.Δν σου λέω για τα τωρινά παιχνίδια.αλλα αυτά που βγαίνουν φαίνονται πολύ απαιτητικα.Κ 30 να είναι τα frames δν με νοιάζει.Απλα θέλω να είναι σταθερά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτως των dark souls 3 / bloodborne δεν ειχα πουθενα αλλου drops

 

καποιοι εχουν θεμα στο ΝΙΟΗ σε ενα συγκεγριμενο μπος, εγω δεν ειχα ποτε εχω σταθερο 60αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και οι δυο αναβαθμισμενες κονσολες ειναι πεταμενα χρηματα αφου στην ουσια τα ιδια παιχνιδια θα παιζουν με τις απλες εκδοσεις.

 

Καλυτερα καποιος να δωσει 400+ευρω σε ps5 και επομενο xbox που εκει οντως και καλυτερα γραφικα θα δεις και σιγουρα παιχνιδια που δεν θα παιζει το ps4 και X1(σε βαθος χρονου),παρα στις τωρινες κονσολες.

 

 

 

Επισης καποια στιγμη αυτο με το ps4 και ps4 pro πρεπει να γινει καπου sticky γιατι ειναι ανουσιο καθε 3 και λιγο να λεμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Οπως και στα κινητα που εχουμε τις Plus και pro εκδοσεις ετσι και στο Ps4 εχουμε το Ps4 Pro που σου δινει λιγα παραπανω γιαυτο και κοστιζει ακριβοτερα. Οποιος σκεφτεται το χρηματικο θα παει στο φθηνοτερο ps4 δεν χρειαζεται να ρωτησει καποιον,το εχουμε πει 1000φορες.Το Ps4 pro δεν ειναι το Ps5.

 

 

Για τα περι 60fps σε συγχρονα παιχνιδια το εχει απαντησει σε προσφατο αρθρο το digital foundry οσον αφορα το destiny 2 που θα τρεχει στα 30fps οτι περαν του οτι υπαρχει ξεκαθαρο πλεονεκτημα στο competitive multiplayer για οποιον παιζει σε 60fps απο καποιον που παιζει στα 30,δεν σηκωνουν οι επεξεργαστες του ps4 pro και Scorpio 60fps σε μεγαλες αναλυσεις

https://www.youtube.com/watch?v=Smn_ZUGK7ZQ

 

Για τα περι scorpio εγω το εχω πει και πιο παλια οτι περαν του οτι εχω ηδη pc για multiplatform παιχνιδια,εταιρεια η οποια (ενω σε αρκετα πραγματα ειναι ανωτερη της sony)δινει εμφαση στις υπηρεσιες και οχι στα παιχνιδια,απο μενα προσωπικα τρωει ενα μεγαλο ακυρο.

Και αν κρινω και απο τις απαντησεις του κοσμου στα διαφορα forum αλλα και απο τις πωλησεις μαλλον και απο τους περισσοτερους.

 

 

Οποιος θελει να παιζει μονο multiplatform online παιχνιδια οπως titanfall 2,destiny 2,battlefield,call of duty και παει λεγοντας ναι μπορει να τον τραβηξει περισσοτερο το ανωτερο online του Χ κουτιου.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το last guardian έφτανε κάτι 20αρια που είδα σε βίντεο κ σε final fantasy 15 επεφτα λίγο τα frame.και σου λέω στο ps3 το gta5 ήταν χάλια σε θέμα frame που ήταν βαρύ παιχνίδι.Δν σου λέω για τα τωρινά παιχνίδια.αλλα αυτά που βγαίνουν φαίνονται πολύ απαιτητικα.Κ 30 να είναι τα frames δν με νοιάζει.Απλα θέλω να είναι σταθερά

Καλο ειναι πριν κρινεις κατι να το εχεις ψαξει λιγο.

Το "the last guardian" ηταν να βγει στο ps3 εδω και 10 χρονια και ειχε τοσα σκαμπανεβασματα το παιχνιδι που ειναι αθλος του οτι βγηκε.

 

Απο τη στιγμη λοιπον που ενα παιχνιδι το ειχαν αρχικα φτιαξει και το προοριζανε για το ps3 "αναγκαστικαν" αν το κυκλοφορησουν στο ps4 με ενα καρο προβληματα που εχει με πρωτο απ' ολα τα γραφικα που δεν ειναι τοσο καλα οσο ολοι περιμεναν και σε συνεχεια τα fps που λες.

Και οι δυο αναβαθμισμενες κονσολες ειναι αντικειμενικα πεταμενα χρηματα αφου στην ουσια τα ιδια παιχνιδια θα παιζουν με τις απλες εκδοσεις.

 

Καλυτερα καποιος να δωσει 400+ευρω σε ps5 και επομενο xbox που εκει οντως και καλυτερα γραφικα θα δεις και σιγουρα παιχνιδια που δεν θα παιζει το ps4 και X1(σε βαθος χρονου),παρα στις τωρινες κονσολες.

 

 

 

Επισης καποια στιγμη αυτο με το ps4 και ps4 pro πρεπει να γινει καπου sticky γιατι ειναι ανουσιο καθε 3 και λιγο να λεμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Οπως και στα κινητα που εχουμε τις Plus και pro εκδοσεις ετσι και στο Ps4 εχουμε το Ps4 Pro που σου δινει λιγα παραπανω γιαυτο και κοστιζει ακριβοτερα. Οποιος σκεφτεται το χρηματικο θα παει στο φθηνοτερο ps4 δεν χρειαζεται να ρωτησει καποιον,το εχουμε πει 1000φορες.Το Ps4 pro δεν ειναι το Ps5.

 

 

Για τα περι 60fps σε συγχρονα παιχνιδια το εχει απαντησει σε προσφατο αρθρο το digital foundry οσον αφορα το destiny 2 που θα τρεχει στα 30fps οτι περαν του οτι υπαρχει ξεκαθαρο πλεονεκτημα στο competitive multiplayer για οποιον παιζει σε 60fps απο καποιον που παιζει στα 30,δεν σηκωνουν οι επεξεργαστες του ps4 pro και Scorpio 60fps σε μεγαλες αναλυσεις

https://www.youtube.com/watch?v=Smn_ZUGK7ZQ

Με βαση οτι εχουν πει και οι δυο κυριαρχες εταιριες sony & microsoft δεν θα υπαρξει νεα γενιά κονσολων πλεον απλα θα βγαινουν ποιο δυνατες κονσολες/αναβαθμησεις των ηδη υπαρχων κονσολων.

Αν λοιπον ισχύσει τελικα αυτο οπως καταλαβαινεις αυτοματα ακυρωνει ολο σου το ποστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το last guardian έφτανε κάτι 20αρια που είδα σε βίντεο κ σε final fantasy 15 επεφτα λίγο τα frame.και σου λέω στο ps3 το gta5 ήταν χάλια σε θέμα frame που ήταν βαρύ παιχνίδι.Δν σου λέω για τα τωρινά παιχνίδια.αλλα αυτά που βγαίνουν φαίνονται πολύ απαιτητικα.Κ 30 να είναι τα frames δν με νοιάζει.Απλα θέλω να είναι σταθερά

Απο την στιγμη που σε ενδιαφερει το χρηματικο(γιαυτο αλλωστε και ρωτας αν υπαρχουν διαφορες που να δικαιολογουν τα παραπανω χρηματα)πας καρφι για το απο slim(+του οτι εχεις και gaming pc).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...