Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι δυο αναβαθμισμενες κονσολες ειναι αντικειμενικα πεταμενα χρηματα αφου στην ουσια τα ιδια παιχνιδια θα παιζουν με τις απλες εκδοσεις.

 

Καλυτερα καποιος να δωσει 400+ευρω σε ps5 και επομενο xbox που εκει οντως και καλυτερα γραφικα θα δεις και σιγουρα παιχνιδια που δεν θα παιζει το ps4 και X1(σε βαθος χρονου),παρα στις τωρινες κονσολες.

 

 

 

Και γιατι να μην παρεις και τα 2 το καθενα στην ωρα του .Το ενα δεν αναιρει το αλλο .

Μπορεις να παρεις pro   αν θες να εχεις καλυτερη εμπειρια και μολις βγει το 5 παιρνεις και το 5 .

Τι νοημα  εχει η αναμονη χρονων ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον "fotis13" γιατι αν το παμε ετσι τοτε θα πρεπει μονιμως να περιμενεις το καλυτερο μιας και ποτε δεν θα σταματανε να εξελίσσονται οι κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην παρεις και τα 2 το καθενα στην ωρα του .Το ενα δεν αναιρει το αλλο .

Μπορεις να παρεις pro   αν θες να εχεις καλυτερη εμπειρια και μολις βγει το 5 παιρνεις και το 5 .

Τι νοημα  εχει η αναμονη χρονων ?

Μιλαω ξεκαθαρα για οποιον σκεφτεται το παραπανω χρηματικο που ζητανε οι αναβαθμισμενες κονσολες. Το τι αγοραζει ο καθενας και ποτε δεν μπορω να το ξερω,ειδικα αν μιλαμε για μελλοντικες κονσολες απο τωρα.

 

Και για να μην υπηρχαν τα διαφορα vs μεταξυ sony και microsoft το καλυτερο θα ηταν να ειχες και τις δυο κονσολες της καθε εταιρειας.

πχ αντι να παρεις ps4 pro να αγοραζες ps4 500gb και xbox one 1tb με τα ιδια χρηματα.

 

Αλλα ποσοι μπορουν να συντηρουν 2 κονσολες και 2 ετησιες συνδρομες σε βαθος χρονου?

 

Γιατι προφανως και αυτο για δεδομενα(και πωλησεις)Ελλαδας προφανως και ειναι ενα μεγαλο αστειο,αλλα με βαση το εξωτερικο εκει ειναι που γινονται λιγο πιο περιπλοκα τα πραγματα(που αγοραζουν γενικα παιχνιδια).

Οκ το Fifa εννοειται θα πουλαει παντου αλλα στις αλλες μεγαλυτερες αγορες ο κοσμος αγοραζει και 5-6 διαφορετικα παιχνιδια σε σχεση με το δικο μας top 10 πωλησεων οπως πχ στην Αγγλια

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/UK-Charts-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%AC-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Injustice-2/42477.html

http://www.vgchartz.com/weekly/42827/UK/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον "fotis13" γιατι αν το παμε ετσι τοτε θα πρεπει μονιμως να περιμενεις το καλυτερο μιας και ποτε δεν θα σταματανε να εξελίσσονται οι κονσολες.

Γυρισε καμποσες σελιδες πισω στην ημερα στον πρωτο καιρο που κυκλοφορησε το ps4 να δεις τοτε τα ατομα που το αγοραζαν τους πρωτους μηνες με ποσα και τι παιχνιδια την εβγαζαν.

Για να σε βοηθησω οι περισσοτεροι με ποδοσφαιρακια και μπασκετ και αρκετοι αλλοι με ενοικιασεις.

 

Αν ειναι να αγορασω ps4 για να παιζω παιχνιδια μεσω ενοικιασεων ή για να παιζω τα ιδια παιχνιδια με την προηγουμενη κονσολα του ps3 ,τοτε για ποιο λογο να παρω την νεα κονσολα οταν κυκλοφορησει,ειδικα απο την στιγμη που γνωριζω οτι τον πρωτο καιρο δεν θα βγαλει τιποτα?

 

Ετσι ακριβως ειναι που την πατησε και ο κοσμος που ετρεξε να παρει τις νεες κονσολες day one. Ηρθε το 2014 που δεν βγηκε και τιποτα το ιδιαιτερο(γενικα ξηρασια απο νεα παιχνιδια)και εκραζαν μετα οτι γεμισαμε με remastered και δεν βγαινει τιποτα καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο αναβαθμισμενες κονσολες ειναι αντικειμενικα πεταμενα χρηματα αφου στην ουσια τα ιδια παιχνιδια θα παιζουν με τις απλες εκδοσεις.

 

Εφόσον οι Pro εκδόσεις προσφέρουν features ή επιδόσεις που δεν υπάρχουν στις απλές εκδόσεις, δεν μπορείς να λές ότι αντικειμενικά είναι πεταμένα λεφτά.

 

Για σένα μπορεί. Για όλους όχι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον οι Pro εκδόσεις προσφέρουν features ή επιδόσεις που δεν υπάρχουν στις απλές εκδόσεις, δεν μπορείς να λές ότι αντικειμενικά είναι πεταμένα λεφτά.

 

Για σένα μπορεί. Για όλους όχι.

Ποια ειναι τα παραπανω features αγαπητε που προσφερουν οι αναβαθμισμενες κονσολες?To boost mode των 60fps(οπου πιανει)?Την παραπανω ψευτο αναλυση των 4κ?

 

Τοσα χρονια ο console gamer εκραζε τον pc gamer για τα frames και τις αναλυσεις και ξαφνικα σε 2-3χρονια ολα ηρθαν τουμπα και ο console gamer ασχολειται παραπανω με αναλυσεις και frames απο τον pc gamer?

 

Εγω εγραψα τι ισχυει στην πραξη. Οτι για τα χρηματα που ζητανε οι αναβαθμισμενες κονσολες,καλυτερα να εβγαιναν μετα απο 1-2χρονια ως ps5 και X2(με αντιστοιχο hardware) αντιστοιχα παρα που βγηκαν τωρα για να ζωντανεψουν αυτη την γενια.

 

Μονο και μονο που διχαζουν την console gaming κοινοτητα σε 2 στρατοπεδα ειναι αρκετο το κακο που εγινε αυτη την γενια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μονο και μονο που διχαζουν την console gaming κοινοτητα σε 2 στρατοπεδα ειναι αρκετο το κακο που εγινε αυτη την γενια.

Εγω δεν βλεπω κανεναν απολυτως διχασμος παντως  εκτος αν αναφερεσαι σε τιποτα 15χρονα λολ .

 

Ο καθενας παιρνει οτι θελει  και μπορει .

Ειναι παντοτε καλο να υπαρχουν επιλογες ωστε να  ικανοποιουνται οι διαφορετικες αναγκες και απαιτησεις του καθενος .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι τα παραπανω features αγαπητε που προσφερουν οι αναβαθμισμενες κονσολες?To boost mode των 60fps(οπου πιανει)?Την παραπανω ψευτο αναλυση των 4κ?

 

Τοσα χρονια ο console gamer εκραζε τον pc gamer για τα frames και τις αναλυσεις και ξαφνικα σε 2-3χρονια ολα ηρθαν τουμπα και ο console gamer ασχολειται παραπανω με αναλυσεις και frames απο τον pc gamer?

 

Εγω εγραψα τι ισχυει στην πραξη. Οτι για τα χρηματα που ζητανε οι αναβαθμισμενες κονσολες,καλυτερα να εβγαιναν μετα απο 1-2χρονια ως ps5 και X2(με αντιστοιχο hardware) αντιστοιχα παρα που βγηκαν τωρα για να ζωντανεψουν αυτη την γενια.

 

Μονο και μονο που διχαζουν την console gaming κοινοτητα σε 2 στρατοπεδα ειναι αρκετο το κακο που εγινε αυτη την γενια.

 

Όλα αυτά που λές είναι η προσωπική σου άποψη βασισμένη στα προσωπικά σου κριτήρια.

 

Δεν έχουν αντικειμενικότητα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε να δεις στο online του battlefield 1 που το pro τρεχει καλυτερα απο το αρχικο ps4 και θα καταλαβεις τι εννοω. Για οσους ασχολουνται και με το pvp του dark souls(αν και αυτο δεν θεωρειται competitive online)το να παιζεις online στα 30 fps απεναντι σε καποιον που ειναι στα 60 ειναι και αυτο μειονεκτημα.

 

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα και προφανως και αυτο που αναφερω δεν παει στο single player των παιχνιδιων.

 

Και εγω ps4 pro εχω αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ps4 pro εχω αλλα καποια πραγματα πρεπει να λεγονται με το ονομα τους.

 

Βασικά μας παραθέτεις την άποψή σου, η οποία είναι απόλυτα σεβαστή.

 

Δεν αποτελούν όμως αντικειμενική άποψη. Εδώ είναι η διαφορά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μας παραθέτεις την άποψή σου, η οποία είναι απόλυτα σεβαστή.

 

Δεν αποτελούν όμως αντικειμενική άποψη. Εδώ είναι η διαφορά μας.

Τα παραπανω παραδειγματα που αναφερω ειναι γεγονοτα, δεν ειναι η αποψη μου.

 

Τελος παντως ο καθενας ας κανει οτι νομιζει και ας πιστευει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο fulgore εχει δυστηχως δικιο, βλεπε dark souls 3 20 fps / 60 fps ενα παραδειγμα που εχω κραξει απειρες φορες, ενα παιχνιδι που εχω λιωσει και πλεον δε προκειται να το ξανα-εγκαταστησω και ουτε τα dlc να παρω, επισης πολλα fps εχουν διαφορες 30-60 και τα λοιπα

 

το εχω αναφερει πολλες φορες, σπαει το community, και στο nioh-pvp υπαρχει διαφορα, μικροτερη του dark souls ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο θέμα το ότι το ότι το Α παιχνίδι παίζει καλύτερα στο Pro και αυτό δημιουργεί θέμα με την χειρότερη επίδοση στο απλό Ps4, και άλλο το ότι η αγορά της βελτιωμένης κονσόλας είναι αντικειμενικά πεταμένα λεφτά επειδή παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο θέμα το ότι το ότι το Α παιχνίδι παίζει καλύτερα στο Pro και αυτό δημιουργεί θέμα με την χειρότερη επίδοση στο απλό Ps4, και άλλο το ότι η αγορά της βελτιωμένης κονσόλας είναι αντικειμενικά πεταμένα λεφτά επειδή παίζουν τα ίδια παιχνίδια.

Οταν η νεα κονσολα που λεγεται ps4 ή X1 κοστιζει day one 400ευρω,και βγαινει μετα στο μελλον και αλλη κονσολα η οποια ζηταει τα ιδια χρηματα ή και παραπανω(scorpio)προσωπικα θα περιμενα καποια παραπανω πραγματα/διαφορες απο αυτην,ισως σε επιπεδο νεα κονσολας τυπου ps5(που αν βγει αμφιβαλλω να κοστιζει 600ευρω). Υπο αυτη την σκοπια εγω ειπα οτι ειναι πεταμενα λεφτα.

 

Οτι δηλαδη αν θελει να δωσει καποιος 400+ευρω ας τα δωσει στην επομενη πραγματικη κονσολα που θα παιζει και νεα παιχνιδια ξεχωριστα,οχι οτι τα προσθετα που εχει το ps4 pro σε σχεση με το κανονικο ειναι ολα αχρηστα.

ο fulgore εχει δυστηχως δικιο, βλεπε dark souls 3 20 fps / 60 fps ενα παραδειγμα που εχω κραξει απειρες φορες, ενα παιχνιδι που εχω λιωσει και πλεον δε προκειται να το ξανα-εγκαταστησω και ουτε τα dlc να παρω, επισης πολλα fps εχουν διαφορες 30-60 και τα λοιπα

 

το εχω αναφερει πολλες φορες, σπαει το community, και στο nioh-pvp υπαρχει διαφορα, μικροτερη του dark souls ομως

Για το nioh αν ισχυει δεν το γνωριζω ή και για αλλα fps παιχνιδια.

 

Τα δυο παραπαπανω παραδειγμα τα αναφερω επειδη φιλος μου εχει απλο ps4 και μου ειχε αναφερει να παιζαμε online στα εν λογω παιχνιδια και το ειχα ψαξει συγκεκριμενα για αυτα(μιας και προσωπικα προτιμω multiplatform παιχνιδια να τα παιζω στο pc κλασσικα εκτος αν το Online στις κονσολες ειναι καλυτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...