Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να καταλαβω σε collectors edition για ποιο λογο το Artbook και το comic ειναι σε ψηφιακη μορφη... Κατα τα αλλα πολυ δυνατη η εν λογω εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτάξτε, δεν θα πρωτοτυπήσω, ολοι ξέρουμε τις διαφορές τιμων μεταξύ Ελλάδας και εξωτερικου και ο φίλτατος Fulgore μας ενημερώνει συχνά σχετικά με το πόσο κίτσους πανε να μας πιάσουν "εδώ μεριά" :mrgreen: αλλά...Shadow of the Colossus (remastered), budget τίτλος (βλέπε: oxi full priced), Αγγλία απο shopto.net 30€, Ελλάδα, ρίχνοντας μια ματιά στο Σκρουτζ, 60€, μιλάμε για διπλάσια τιμή στυλ "άπλας" Πλαισίου/Public τι διάολο...

Monster hunter π.χ, πάνω-κάτω ίδια τιμή (ιδίως για τους Αθηναίους που δεν εχουν μεταφορικά), το Shadow ομως γιατί έτσι ? Οι τιμές πως ορίζονται "εδω μεριά" ? Μιλάμε για τραγική διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή η συλλεκτική έκδοση, άλλα 150 ευρώ είναι ΠΟΛΛΑ λεφτά!!!

2 λεπτά πριν, red1 είπε

Κοιτάξτε, δεν θα πρωτοτυπήσω, ολοι ξέρουμε τις διαφορές τιμων μεταξύ Ελλάδας και εξωτερικου και ο φίλτατος Fulgore μας ενημερώνει συχνά σχετικά με το πόσο κίτσους πανε να μας πιάσουν "εδώ μεριά" :mrgreen: αλλά...Shadow of the Colossus (remastered), budget τίτλος (βλέπε: oxi full priced), Αγγλία απο shopto.net 30€, Ελλάδα, ρίχνοντας μια ματιά στο Σκρουτζ, 60€, μιλάμε για διπλάσια τιμή στυλ "άπλας" Πλαισίου/Public τι διάολο...

Monster hunter π.χ, πάνω-κάτω ίδια τιμή (ιδίως για τους Αθηναίους που δεν εχουν μεταφορικά), το Shadow ομως γιατί έτσι ? Οι τιμές πως ορίζονται "εδω μεριά" ? Μιλάμε για τραγική διαφορά...

Έχεις δίκιο, όσο και καλή δουλειά να έχουν κάνει στο Remastered παραμένει το γεγονός ότι μιλάμε για έναν remasterd τίτλο, οπότε οποιαδήποτε τιμή πάνω από τα 30 ευρώ είναι απλά γελοία κατά την γνώμη μου, ειδικά για έναν τίτλο τόσο παλιό του ps2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν μπορω να καταλαβω σε collectors edition για ποιο λογο το Artbook και το comic ειναι σε ψηφιακη μορφη... Κατα τα αλλα πολυ δυνατη η εν λογω εκδοση.

Δε λες πάλι καλά που λέει "including game" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, red1 είπε

Κοιτάξτε, δεν θα πρωτοτυπήσω, ολοι ξέρουμε τις διαφορές τιμων μεταξύ Ελλάδας και εξωτερικου και ο φίλτατος Fulgore μας ενημερώνει συχνά σχετικά με το πόσο κίτσους πανε να μας πιάσουν "εδώ μεριά" :mrgreen: αλλά...Shadow of the Colossus (remastered), budget τίτλος (βλέπε: oxi full priced), Αγγλία απο shopto.net 30€, Ελλάδα, ρίχνοντας μια ματιά στο Σκρουτζ, 60€, μιλάμε για διπλάσια τιμή στυλ "άπλας" Πλαισίου/Public τι διάολο...

Monster hunter π.χ, πάνω-κάτω ίδια τιμή (ιδίως για τους Αθηναίους που δεν εχουν μεταφορικά), το Shadow ομως γιατί έτσι ? Οι τιμές πως ορίζονται "εδω μεριά" ? Μιλάμε για τραγική διαφορά...

Η τιμη στο Shadow of the colossus ειναι τοσο υψηλη επειδη συμμετεχουν λιγα καταστηματα συνολικα.Θα δεις οτι οταν βγει το παιχνιδι(ή μεχρι να βγει)θα αλλαξει η τιμη του δραματικα,δεν μενει σε αυτα τα επιπεδα γιατι πολυ απλα ο αλλος παει και αγοραζει απο αλυσιδα με χρεωστικη καρτα και του βγαινει και φθηνοτερα ξερω γω.

Τα ξερουν αυτα τα μαγαζια μην φοβασαι και εδω θα ειμαστε να τα δουμε και στην πραξη. Επισης ειναι ενας τιτλος ο οποιος δεν ειναι πολυ διαφημισμενος/εμπορικος(ουτε εχουν βγει τα reviews)αρα κυριολεκτικα αναμονη.

Στο Monter Hunter παλι ειναι λιγο πιο εμπορικος(οχι βεβαια για ps4)τιτλος,κυκλοφορει και νωριτερα και αυτο φαινεται απο την μεγαλυτερη διαθεσιμοτητα(διπλασια καταστηματα)απο την αντιστοιχη του Shadow.

1 λεπτό πριν, Damachi είπε

Δε λες πάλι καλά που λέει "including game" :P

Στα exclusive συγκεκριμενα τα προσεχουν αυτα,και συγκεκριμενα στο ps4 δεν κανουν τετοια με ψηφιακους κωδικους οπως στην περιπτωση του xbox πχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gregdel είπε

PlayStation®Plus Membership: 15 Months for the Price of 12

(μέχρι 24/1)


Το έκανα μέσα απο το store του PS4 όπου έγραφε κανονικά την προσφορά και μου βγάζει ημερομηνία ανανέωσης στις 17/1/2019;;; WTF;;; Δεν μου έβαλε το τρίμηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ένα χρόνο μου βγάζει και εκεί. Η προσφορά υποτίθεται οτι θα άρχιζε στις 12 το πρωϊ ώρα Ελλάδος, και εγώ το έκανα πρίν λίγο. Τι διάολο συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Ακριβώς ένα χρόνο μου βγάζει και εκεί. Η προσφορά υποτίθεται οτι θα άρχιζε στις 12 το πρωϊ ώρα Ελλάδος, και εγώ το έκανα πρίν λίγο. Τι διάολο συμβαίνει;

Για στείλε τους ένα email.Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα μιας και στην απόδειξη γράφει την ώρα συναλλαγής.Καποιο κόλλημα του συστήματος θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Η τιμη στο Shadow of the colossus ειναι τοσο υψηλη επειδη συμμετεχουν λιγα καταστηματα συνολικα.Θα δεις οτι οταν βγει το παιχνιδι(ή μεχρι να βγει)θα αλλαξει η τιμη του δραματικα...

Σωστός! 39,90€ στο GameStation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AnimaTronic είπε

Σωστός! 39,90€ στο GameStation.

Ε κλασσικα πραγματα. Ο μονος λογος η τιμη να ανεβει τοσο ψηλα ειναι αν το παιχνιδι χτυπησει τιποτα 90ρια βαθμολογιες και εχει τεραστια ζητηση(και μειωθει το αποθεμα)που σε αυτη την περιπτωση οι τιμες ανεβαινουν προς τα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shadow of the Colossus PS4

γύρω στα 28 βγαίνει με μεταφορικά (με κάρτα revolut για καλύτερες ισοτιμίες)

https://secure.shopto.net/video-games/ps4/PS4SH29-shadow-of-the-colossus

Δε νομίζω να παίξει πιο χαμηλά Ελλάδα.

 

 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι πραγματικα για Ευρωπη και στελνει Ελλαδα τοτε ναι ειναι τρομερα καλη η τιμη του.

Βεββαια απο τη στιγμη που δεν εχει κυκλοφορησει ακομα το παιχνιδι μιας και κυκοφορει στης 8 φεβρουαριου η τιμη μπορει να αλλαξει.

 

Εδω μερικα Ελληνικα μαγαζια το πουλανε 50-60 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...